Co przywieźć z Holandii?

Co przywieźć z Holandii?

Total
0
Shares

Z Holandii, niewielkiego państwa wiatraków i serów, można przywieźć bardzo ciekawe rzeczy, zarówno dla siebie jak i dla bliskich.

Chodaki z Holandii

Wybierając się do Holandii na pewno wrócisz z kolorowymi chodakami w walizce.  Saboty, bo tak też są nazywane, wyrabia się z drewna topolowego. Kiedyś były tradycyjnie noszone przez holenderskich chłopów. Dzisiaj są symbolem tego państwa i atrakcyjną pamiątką dla turystów. Po ich kształcie i kolorze możesz określić, z jakiego regionu kraju pochodzą.

Co przywieźć z Holandii? Prezenty

Wiatraki z Holandii

Na uwagę zasługują też miniaturowe drewniane wiatraki, kolejny symbol Holandii. Większość dużych wiatraków jest ciągle zamieszkała i udostępnianych do zwiedzania. Najciekawsze znajdują się w skansenie w Arnhem i Zaanse Schans.

Co przywieźć z Holandii do spróbowania?

Ze słodyczy warto spróbować cukierki lukrecjowe oraz stroopwafel, czyli wafle z nadzieniem karmelu, cynamonu lub wanilii. Do ciekawych inspiracji zakupowych należą sery, z których ten kraj słynie oraz ozdobne deski. Nazwy serów: Edam, Gouda czy Leerdamer pochodzą od nazw miast, w których są produkowane.

Tulipany z Holandii

Równie interesującym prezentem może okazać się cebulka wyjątkowej odmiany tulipana. Ciekawostką jest, że w 1637 roku szczep tulipana “Semper Augustus” został sprzedany za astronomiczną, jak na tamte czasy, kwotę 13 tysięcy guldenów. A niektóre z cebulek były warte ceny kamienicy w Amsterdamie. Wielu odmianom tych kwiatów nadano imiona kompozytorów G. Verdi i A. Vivaldi, żon prezydentów ? Hillary Clinton, Maria Kaczyńska czy piłkarza Ronaldo oraz piosenkarzy Elvis?a Presley?a i Diany Ross.

Prócz tego wszystkiego, nie zapomnij przywieźć zdjęć z przepięknych pól tulipanów oraz takich z wiatrakiem w tle. Warto odwiedzić też muzeum Rembrandta oraz Vincenta van Gogha. Ciekawe jest również interaktywne muzeum piwa Heineken. Dla dzieci zaś ciekawym przystankiem może być baśniowy park rozrywki i park miniatur.

Jeśli szukasz jakiejś torebki lub portfela na podróż, dla siebie lub bliskich, zajrzyj TUTAJ.

Jeśli chcesz wiedzieć co przywieźć z sąsiadujących Niemiec, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł:

Co przywieźć z Niemiec?