Cudowny pomysł na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej

Total
0
Shares

Pierwsza Komunia Święta dzień wyjątkowy w życiu każdego dziecka i rodzica. Tego dnia dzieci po raz pierwszy przyjmują do serca Jezusa Chrystusa pod postacią Hostii. Jest to bez wątpienia ogromne przeżycie, któremu towarzyszy wiele przygotowań. Jednak oprócz tego, że Pierwsza Komunia Święta to ważne przeżycie religijne, jest ona coraz częściej w pewnym sensie wyzwaniem dla większości z gości związanym przede wszystkim z zakupem odpowiedniego prezentu dla dziecka.

Ważne jest, aby prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej był wyjątkowy, niepowtarzalny, a głownie, aby pozostawał w pamięci dziecka na wiele lat oraz miał w sobie pewne przesłanie duchowe. Zegarek, rower, laptop czy Play Station? owszem są to drogie prezenty, jednak czy naprawdę niosą ze sobą jakiekolwiek przesłanie? Czy zmuszą dziecko do refleksji i pewnych głębszych wniosków? Czy będą przypominały mu o tym jakże ważnym wydarzeniu przez lata? Nie sądzę? Idealne prezenty na Pierwszą Komunię Świętą znalazłam w sklepie crystalcity.pl. Prezenty szlachetne, niebanalne, niosące piękne przesłanie dla dziecka. Wydaje mi się, że w obecnych czasach, kiedy niemalże każda dziedzina życia jest zmaterializowana, warto wybrać prezent, który jednak posiada pewne wartości życiowe. Nie pozwólmy zatracić się w dobie konsumpcjonizmu? Podaruj swojemu dziecku prezent naprawdę ważny z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Uświetnij tę okazję i wybierz taki prezent, który będzie dla niego najlepszą pamiątką jak również sprawi mu wiele radości.

Pamiątka I Komunii Świętej ? HOSTIA I KIELICH

Moją uwagę przykuła wyjątkowa pamiątka Pierwszej Komunii Świętej z trójwymiarową kompozycją kielicha sakralnego i zawieszoną nad nią hostią. Trójwymiarowa statuetka jest o tyle niezwykła, że możesz wygrawerować na niej swoją własną dedykację. Tym samym prezent staje się spersonalizowany, a tym samym jedyny i niepowtarzalny. Stwórz zatem wyjątkowy prezent, za pomocą którego upamiętnisz tak ważny w życiu każdego katolika dzień.

Statuetka HOSTIA I KIELICH

Statuetka HOSTIA I KIELICH ? cena: 86,00 zł

Pamiątka I Komunii Świętej ? CHLEB I WINO

Podczas przygotowania darów do ołtarza przynoszone są chleb i wino, aby stały się Ciałem i Krwią Chrystusa. Te dwa spośród ziemskich pokarmów, które już w Starym Testamencie należały do darów składanych w ofierze Bogu, zostały w szczególny sposób wywyższone, gdyż z woli Chrystusa stały się Jego Ciałem i Krwią. Dlatego też symbolika chleba i wina jest niezwykła w wymiarze Pierwszej Komunii Świętej. Aby przypomnieć dziecku o tych jakże ważnych liturgicznych motywach, możesz podarować mu z okazji Pierwszej Komunii Świętej wyjątkowy prezent. Statuetka ze szkła kryształowego z wygrawerowaną komunijną kompozycją 3D w formie chleba i wina to prezent idealny? Dodatkowo Twoja własna dedykacja zamieszczona na niej sprawi, że prezent będzie niósł ważne przesłanie? na całe życie.

Statuetka CHLEB I WINO

Statuetka CHLEB I WINO ? cena: 94,00 zł

Pamiątka I Komunii Świętej ? KRZYŻ

Trójwymiarowy krzyż zbudowany z sześcianów, w których wyciśnięto symbole chrześcijaństwa wygrawerowany wewnątrz statuetki ze szkła kryształowego stanowić będzie piękną pamiątkę religijną. Nic nie kojarzy się ze sferą duchowości bardziej niż krzyż ? najważniejszy symbol Chrześcijaństwa. Krzyż jest symbolem Jezusa Chrystusa, Syna Bożego i Naszego Zbawiciela. Używając krzyża, przyznajemy się do wiary w Chrystusa i do przynależności do Jego Kościoła. Mówiąc bardziej współcześnie, krzyż w przestrzeni publicznej to nasze chrześcijańskie ?logo?, którym znaczymy naszą obecność jako wyznawcy Jezusa. Dlatego też prezent w postaci statuetki z krzyżem oraz Twoją dedykacją będzie prezentem niezwykłym i ponadczasowym, a przede wszystkim podarowanym prosto z serca.

Statuetka KRZYŻ

Statuetka KRZYŻ ? cena: 144,00 zł

Myśląc o prezentach w formie trójwymiarowych statuetek, wyobrażam sobie jak za kilka, kilkanaście lat, statuetka taka stoi w centralnym punkcie mieszkania dorosłego już człowieka, który z rozrzewnieniem wspomina ważne dla niego, duchowe przeżycia.

Artykuły podobne