Nie każde małe dziecko lubi kąpiele, co jest często zmorą rodziców. Ważne jest zatem, aby sprawić by ta czynność dobrze się dziecku kojarzyła, nie budziła strachu, a wręcz przeciwnie ? sprawiała radość i bawiła malucha. Dlatego dobrym pomysłem na prezent dla małego dziecka są specjalne zabawki do kąpieli. Mogą mieć one różną postać ? wolno pływających figurek, muzycznych przedmiotów lub przyczepianych do wanny większych i bardziej złożonych zabawek. Taki podarunek sprawi, że kąpiel dla dziecka stanie się przede wszystkim świetną zabawą, a przy okazji może pomóc w rozwijaniu niektórych czynności manualnych. Poniżej kilka zabawek dla dzieci od 12 miesiąca życia:

Wodospad - zabawka, www.swiat-maluchow.pl

Wodospad – czteroczęściowy zestaw do kąpieli. Można rozmieścić elementy pionowo tak, aby utworzyły wodospad lub bawić się każdym oddzielnie.

Cena: 24,90 zł

Zabawka do kąpieli - Kubuś Puchatek, www.zabawki-sklep.com

Zabawka do kąpieli – Kubuś Puchatek trzymający koszyk, do którego można wrzucać piłkę. Zabawkę można łatwo przymocować koło wanny.

Cena: 60,60 zł

Zestaw muzyczny do kąpieli, www.swiat-maluchow.pl

Zestaw muzyczny do kąpieli. Wystarczy wlać wodę do instrumentów, aby usłyszeć jak każde z nich wydaje zabawne dźwięki (krab gra na trąbce, ośmiornica na blaszanym bębenku, małż na saksofonie, a rozgwiazda na rogu).

Cena: 61,15 zł

Skaczące misie polarne - zabawka, merlin.pl

Skaczące na snowboardzie misie polarne zachęcą każdego maluszka do kąpieli. Przyciskiem wysyła się misia polarnego wyciągiem w górę, który następnie przejeżdża przez budkę narciarską i zjeżdża w dół po wyciągu prosto do wody. W zestawie trzy misie polarne z goglami narciarskimi, deską snowboardową i kapeluszem.

Cena: 70,99 zł

Zabawka Pływający Żółwik, merlin.pl

Zabawka Pływający Żółwik. Po naciśnięciu grzywy zaczyna śpiewać, a po odwróceniu na plecy zaśpiewa tę samą piosenkę pod wodą. Samodzielnie pływa po nakręceniu skorupy.

Cena: 72,99 zł

Figurki do kąpieli, mamika.pl

Wspaniały zestaw do kąpieli dla maluchów ze smerfami. Figurki mają małe otworki, przez które można pryskać wodą.

Cena: 75,00 zł

Więcej zabawek dla małych dzieci na jakiprezent.pl

Artykuły podobne