Ćwicz z Mel B ? bądź piękna i wysportowana latem

Total
0
Shares

Wiosna to idealna pora roku, aby zadbać o swoje ciało. Po przebudzeniu się z zimowego snu i ponurej stagnacji, warto postawić na aktywność. Rozruszajmy swoje ciało, pobudźmy mięśnie, ujędrnijmy sylwetkę! Aktywność jest bardzo ważna w celu utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kiedy się ruszamy, nasz organizm wydziela także hormony szczęścia tzw. endorfiny, co bezpośrednio przedkłada się na nasze dobre samopoczucie.

Systematyczna aktywność fizyczna to najskuteczniejszy i zarazem najtańszy sposób na uniknięcie wielu schorzeń. Siedzący tryb życia wpływa w sposób bardzo niekorzystny nie tylko na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim na naszą kondycję. Dbając o aktywność fizyczną sprawiamy, że jakość naszego życia jest lepsza, a ruch ma szczególnie korzystny wpływ na układ oddechowy, krwionośny oraz układ ruchu. Ponadto wysiłek fizyczny usprawnia systemy kontrolujące przebieg procesów metabolicznych. Aktywność fizyczna wywiera również korzystny wpływ na naszą psychikę – wysiłek fizyczny jest najlepszą metodą zwalczenia zmęczenia psychicznego. Aktywność fizyczna stanowi też ucieczkę od dręczących nas na co dzień problemów, pozwala zapomnieć o codziennym stresie, ponieważ całkowicie poświęcamy się treningowi. Osoby chore, które uprawiają sport, czują się lepiej, co świadczy o tym, że dzięki wysiłkowi fizycznemu poprawia się nasz nastrój, co w korzystny sposób wpływa na nasze samopoczucie. Idea rywalizacji oraz szansa na sprawdzenie swoich możliwości działa w sposób mobilizujący.

To tyle, jeżeli chodzi o teorię ? a teraz przejdźmy do praktyki. Ja szczerze polecam treningi z Mel B, które w sposób wyczerpujący i komplementarny pobudzają nasze mięśnie. Dzięki krótkim ćwiczeniom, które z powodzeniem odnajdziesz na youtube.com, możesz wyrzeźbić swoje ciało, ujędrnić pośladki, wzmocnić plecy i klatkę piersiową, pozbyć się cellulitu na nogach a także wyrobić słynne cegiełki na brzuchu. Zaproponuję Wam kilka ćwiczeń, które możecie wykonywać samodzielnie w zaciszu własnego domu.

Ćwiczenia na pośladki

Ooo tak ? pośladki to jeden z najważniejszych punktów na naszym ciele. Każda kobieta marzy o jędrnych, uniesionych, pełnych pośladkach. Dlatego zacznij dbać o to, aby Twoje pośladki wyglądały jak z latynoskiego filmu!

Przykład ćwiczenia.

Połóż się tyłem na macie. Ręce trzymaj luźno wzdłuż tułowia. Nogi ugnij w kolanach i biodrach. Unieś biodra najwyżej, jak tylko Ci się uda. Napnij mocno mięśnie pośladków. Zatrzymaj ruch na kilkanaście sekund, po czym wróć do pozycji startowej. Odpocznij sekundę, by po chwili znów unieść biodra. Zrób 3 serie po 15 powtórzeń.

Pośladki

Źródło: m.dziennik.pl

Ćwiczenia na nogi

Nie cierpimy cellulitu. To nasz zdecydowanie największy wróg! Aby założyć krótkie szorty, opinające spódniczki czy bikini w lecie musimy pozbyć się cellulitu i ujędrnić uda! A więc do dzieła!

Przykład ćwiczenia.

Wykonaj klęk podparty na przedramionach. Jedna noga wyprostowana, uniesiona do wysokości tułowia. Opuszczaj i unoś nogę, mocno napinając mięśnie pośladka, powtarzaj ćwiczenie drugą nogą. Pamiętaj, aby palce stóp były opuszczone w dół.

Nogi

Źródło: ofeminin.pl

Ćwiczenia na brzuch

Kaloryfer na brzuchu? Płaski brzuszek? Wklęsły mięsień brzuszny? Tak ? zdecydowanie zadbajmy o nasz brzuch! Bo przecież jest to możliwe, aby nasz brzuch wyglądał oszałamiająco dobrze!

Przykład ćwiczenia.

Rozstaw parę hantli na szerokość barków na podłodze. Oprzyj na nich dłonie i przyjmij pozycję do pompki. Obniż pozycję, cały czas utrzymując ciało w linii prostej. Gdy ręce będą wyprostowane, unieś hantlę i do boku klatki piersiowej. Powoli opuść ją na ziemię i unieś drugi ciężarek. To jedno powtórzenie. Postaraj się nie wyginać pleców podczas przyciągania hantli.

Brzuch

Źródło: gruper.pl

Ćwiczenia na plecy

Często zapominamy o kręgosłupie. Dbamy o dobry wygląd naszego brzucha, nóg i ramion. Skupiamy się na każdej partii naszego ciała, ale czy pamiętamy o kręgosłupie? To przecież nasze ?rusztowanie?, które niećwiczone może spowodować duże kłopoty zdrowotne.

Przykład ćwiczenia.

Stań w rozkroku, z rękoma wzdłuż tułowia. Podnieś ręce tak, by były równoległe do podłoża. Obróć głowę w prawo, wykonaj skłon w bok, postaraj się dotknąć lewą dłonią, lewej stopy. Wytrzymaj ok. 30 sekund. Powoli wróć do pozycji wyjściowej, obróć głowę w lewo i schyl się w prawa stronę. Ćwiczenia na plecy powtórz 3 – 4 razy.

Plecy

Źródło: victoria-fitness.pl

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Chciałabyś, żeby Twój biust był bardziej jędrny i nabrał ładnego kształtu? Zacznij regularnie ćwiczyć klatkę piersiową, a za miesiąc będziesz dumna ze swojego biustu!

Przykład ćwiczenia.

Stań w lekkim rozkroku, przodem do ściany, na odległość około 30 cm. Unieś ręce do wysokości barków i ugnij łokcie pod kątem 90 stopni. Oprzyj dłonie na ścianie, przybliżając jednocześnie klatkę piersiową. Wyobraź sobie, że Twoje ciało jest jak deska, proste i stabilne – opadający ku ścianie tułów pociąga za sobą biodra. Kiedy uda Ci się ustawić całe ciało w jednej linii, naciśnij dłońmi z całej siły i odepchnij się od ściany, a następnie wróć do poprzedniej pozycji. Ćwiczenie wykonuj płynnie w 3 seriach po 15 razy, po których rozluźnij ramiona w swobodnym opadzie.

Klatka piersiowa

Źródło: treningfitness.blogspot.com

Ciekawe zestawy ćwiczeń dla kobiet odnalazłam na: womenshealth.pl, fitness.pl, fit.pl. Mi osobiście najlepiej się ćwiczy z nagraniem video. Spróbujcie włączyć na youtube.com trening z Mel B i zacznijcie dbać o swoje ciało! Bo w zdrowym ciele zdrowy duch!

Artykuły podobne

Mikrodermabrazja

Zimą nasza skóra potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji. Tłuste kremy ochronne, balsamy zapobiegające przesuszeniu ? to chleb powszedni podczas mrozów i nieprzyjaznej, lodowatej aury. Ze względu na niewielką (w porównaniu z innymi…
Zobacz więcej ...