Czym wyciszyć mieszkanie? Poznaj niektóre propozycje!

Total
0
Shares

Ogromna ilość materiałów umożliwiających poprawę komfortu akustycznego w mieszkaniu dowodzi tego, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób potrzebuje ciszy. Święty spokój jest tym, czego ludzie szukają po ciężkim dniu w pracy. Dlatego producenci wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom i wprowadzają produkty, które umożliwiają ?wygłuszenie? pomieszczenia od głosów dochodzących z zewnątrz.

Jakie materiały można wykorzystać do izolacji akustycznej ścian oraz sufitów? Poznaj niektóre propozycje!

Izolację akustyczną ścian oraz sufitów możemy wykonać przy wykorzystaniu takich materiałów jak:

  1. Płyty gipsowo-kartonowe. Na rynku dostępne są specjalne dźwiękochłonne płyty g-k z perforacją np. okrągłą na całej powierzchni produktu. Przeznaczone są do stosowania w pomieszczeniach o dużej kubaturze i wysokich wymogach komfortu akustycznego. Montuje się je identycznie jak płyty zwykłe – do rusztu z profili stalowych bądź drewnianych, między które wkładana jest wełna mineralna. W tym przypadku izolacja akustyczna ścian zależy do rodzaju konstrukcji nośnej, grubości materiału izolacyjnego czy masy opłytowania. Więcej na temat dowiesz się na stronie http://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/buduj-z-nami/izolacyjnosc-akustyczna-scian-z-plyt-gipsowo-kartonowych.
  2. Panele akustyczne. Posiadają one również szerokie zastosowanie – od okładzin ściennych po okładziny sufitowe. Cechują się łatwym montażem – polega on na przyklejeniu ich do odpowiednio przygotowanej powierzchni. Produkt dostępny jest w kilku podstawowych wersjach kolorystycznych: szary, antracyt, zielony, pomarańczowy, brązowy.
  3. Tynki akustyczne. Są materiałem wykończeniowym stosowanym na powierzchnie ścienne oraz sufitowe. Produkt różni się on od standardowego tynku gipsowego sposobem nakładania, grubością, strukturą oraz przede wszystkim efektem akustycznym i estetycznym. Tynki posiadają chropowatą fakturę i nie wolno tego zmieniać. Pochłaniają do 70% dźwięków i potrafią je również rozpraszać, zmniejszając tym samym pogłos.

Są to oczywiście tylko niektóre propozycje materiałów jakie możemy wykorzystać do izolacji akustycznej. Obok nich dostępne są także płyty korkowe, folia dźwiękoizolacyjna czy płyty izolacyjna.

Artykuły podobne