Czytniki e-booków – niebanalny prezent nie tylko dla moli książkowych

Total
0
Shares

Czym właściwie są czytniki e-booków? Są to urządzenia przenośne z od 5-cio do 10-cio calowymi ekranami zaprojektowane do wyświetlania książek, gazet, magazynów i różnego rodzaju innych dokumentów w ich cyfrowym wydaniu. Są one zazwyczaj dość lekkie (około 300g) i cienkie niczym popularne smartfony, a ich ceny wahają się między 300zł, a 1200zł.

Amazon Kindle 3

Ile: 615 zł

Gdzie: www.ceneo.pl

Większość czytników opiera swe działanie na technologii E Ink, która wykorzystuje światło z otoczenia do podświetlenia danego urządzenia. Dzięki temu trwałość baterii czytników e-booków jest znacznie lepsza niż w przypadku urządzeń wyposażonych w ekrany LCD, takich jak np. laptopy, czy telefony.

Czytniki e-booków wyposażone są również w dodatkowe funkcje, jak chociażby odtwarzacz muzyki, ale przeznaczone są jednak przede wszystkim do czytania. Wybierając konkretny tytuł książki, czy czasopisma użytkownik przewraca strony e-booka za pomocą przycisków nawigujących, bądź też ruchem palca w przypadku ekranów dotykowych

Iriver Cover Story

Ile: 699,99 zł

Gdzie: www.empik.com

Czy można czytać e-booki na innych urządzeniach? Istnieje wiele aplikacji na smartfony, PC, czy Macbooki umożliwiających otwieranie plików z e-bookami. Jednak wyżej wymienione urządzenia wielofunkcyjne są na ogół mniej przyjazne dla użytkownika. Rozmywający się, nieostry obraz na wyświetlaczach typu LCD przy jasnym świetle to już wystarczający powód by rozważyć zakup wyspecjalizowanego urządzenia do czytania cyfrowych pism.

Barnes & Noble Nook

Ile: 645 zł

Gdzie: www.kompranet.pl

Skąd uzyskać e-booki do czytników? Są one dostępne zazwyczaj bezpośednio na stronie producenta danego czytnika. Niektóre modele sprzedawane są w zestawie z nieograniczonym dostępem do sieci komórkowej 3G umożliwiającej nieprzerwany dostęp do e-bookowych zasobów – duży plus.

Pocketbook Pro 903

Ile: 1 769 zł

Gdzie: www.sklep.libranova.eu

Ile kosztują e-booki? Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, od 0zł wzwyż. Nowości książkowe często są o wiele tańsze w formie e-booków, niż w tradycyjnym papierowym wydaniu, a zdarza się również, że wydawcy oferują kilka rozdziałów nowej książki całkowicie za darmo. Co ciekawe, istnieje potężna, ponad 500-tysięczna baza bezpłatnych tytułów udostępnianych przez Google Books, a wiele klasycznych pozycji literackich można nabyć w sieci za zaledwie parę złotych.

Sony PRS-650

Ile: 745 zł

Gdzie: www.kompranet.pl

Dla kogo czytnik e-booków? Czytniki umożliwiają znaczne powiększenie rozmiaru czcionki, czego nie da się zrobić w przypadku tradycyjnych książek, a co czyni je idealnymi dla osób o słabszym wzroku. Ponadto są znacznie cieńsze i lżejsze niż tradycyjna książki i dodatkowo mogą pomieścić w sobie tysiące tytułów jednocześnie. Dlatego też zakup tego urządzenia wydaje się być najbardziej trafiony dla osób, które kochają czytać i robią to bez względu na to, czy jadą dokądś autobusem, czekają w kolejce do lekarza, czy mają akurat 15-minutową przerwę w pracy.

Artykuły podobne

Koszulka Wi-Fi Detector

    Poszukiwanie zasięgu dla naszych laptopów stało się o wiele prostsze. Koszulka ta, spełnienie marzeń technofreaków, nie dość, że wygląda naprawdę dobrze, to do tego ma konkretne, praktyczne zastosowanie. Jesteś…
Zobacz więcej ...

Żelazko dla podróżników

Jest podstawowym sprzętem w każdym domu, jednak wielu z nas korzysta z niego również w trakcie podróży. Żelazko może się przydać zarówno podczas wakacyjnych wyjazdów, jak i w trakcie służbowej…
Zobacz więcej ...