Dekoracje świąteczne – 5 pomysłów na bożonarodzeniowy wieniec

Total
3
Shares

Stwórz niepowtarzalny wieniec bożonarodzeniowy, który zachwyci Twoich gości! Jego przygotowanie nie jest czasochłonne, a dostarczy Twojej rodzinie wiele radości. Poniżej przedstawiamy pięć pomysłów na oryginalne wieńce świąteczne.

Do wykonania szkieletu wieńca użyj piankę lub drutu florystyczny.

zielony drut florystyczny, granddeco.pl

gdzie? Grand Deco

cena: 9,00 zł /opakowanie

pianka florystyczna

gdzie? Flora Hurt

cena: 13,41 zł

1.Poszukaj na dnie szafy starych krawatów męża. Przetnij każdy z nich tak, by powstały fragment miał ok. 40 cm długości. Nawiń krawaty obok siebie na obręczy, a następnie wbij w nie szpilki. Możesz również przyszyć materiał do tylnej ściany pianki. Z ostatniego krawatu zrób kokardkę i udekoruj nią wieniec.

wieniec z krawatów, gkoultoura.tumblr.com

2.Ten wieniec doda koloru Twojemu mieszkaniu! Wybierz bombki o różnych kształtach i kolorach, a następnie przyklej je do zawieszek, by mieć pewność, że nie spadną. Zrób wieniec z gałązek choinki i owiń go ciasno drutem florystycznym, by się nie rozpadł. Udekoruj wieniec bombkami. Nic prostszego!

wieniec bożonarodzeniowy z bombek, goodhousekeeping.com

czerwone, srebrne i złote bombki, ikea.com.pl

Gdzie? ikea

Cena: 39,99 zł

3. Co roku otrzymujesz dziesiątki kartek z życzeniami od rodziny i znajomych? Wykorzystaj je do stworzenia bożonarodzeniowego wieńca! Na kartonie narysuj liść ostrokrzewu, a następnie wytnij go ? posłuży jako szablon. Przykładaj go do kart, obrysowuj i wycinaj. Za pomocą pistoletu do klejenia, do każdego liścia przyklej wykałaczkę tak, by ok. 2 cm wystawało za brzeg liścia. Wbijaj wykałaczki do okrągłej pianki florystycznej aż pokryją całą jej powierzchnię.

bożonarodzeniowy wieniec z papierowych liści, goodhousekeeping.com

pistolet do klejenia, narzedziowy.pl

Gdzie? narzedziowy.p

Cena: 49,72 zł

4. Wykorzystaj korki od win do stworzenia wieńca. W każdym korku wydrąż dwie dziurki – w odległości 0,5 cm od jego górnej części i 0,5 cm od części dolnej. Przez dziurki po jednej stronie korków przewlecz  zielony drucik florystyczny. To samo zrób z dziurkami po przeciwnej stronie korków, jednak tym razem wkomponuj dzwoneczki w przestrzenie miedzy korkami.  Połącz zewnętrzne części powstałego rzędu korków, nadając mu okrągły kształt. Pamiętaj, by użyć na tyle długiego drutu, by po nawleczeniu korków pozostał jego kawałek do związania.  Wieniec możesz zawiesić na czerwonej wstążce.

bożonarodzeniowy wieniec z korków, goodhousekeeping.com

złote dzwoneczki

Gdzie? Bazar Dekoracji

Cena: 1,01 zł/2 szt.

5. Do dekoracji drzwi wejściowych użyj foremek do ciastek. Na płaskiej powierzchni ułóż foremki tak, by stworzyły okrąg. Zepnij ich ścianki spinaczami, a z drugiej strony ozdobnym drutem florystycznym. Udekoruj wieniec gałązką choinki i zawieś na czerwonej wstążce.

bożonarodzeniowa dekoracja z foremek do ciastek, goodhousekeeping.com

foremki do ciastek w kształcie gwiazdek, http://www.antidotum.sote.pl

Gdzie? Anidotum

Cena: 11,09 zł

Zobacz więcej pomysłów na ozdoby świąteczne.

Artykuły podobne