Zabawki edukacyjne dla dzieci do 1 roku życia

Total
0
Shares

Rodzice czekają na ten dzień dziewięć miesięcy. Kiedy dziecko przyjdzie na świat, otaczają go troskliwą opieką, obserwują jego rozwój. Pierwszy rok życia dziecka to okres, w którym dziecko przygotowuje się do mówienia. Zaczyna się od pierwszego krzyku zaraz po urodzeniu. Później niemowlę głuży, potem gaworzy, wydaje także artykułowane dźwięki. Z czasem zaczyna zlepiać spółgłoski i samogłoski, aby na przełomie pierwszego i drugiego roku życia zacząć mówić pierwsze słowa. Poza tym maluszek potrafi już machać rączkami, wyciągać je do góry, klaskać. Ważne jest, aby mówić do dziecka jego językiem, opowiadać mu o ty, co wokół się dzieje, czytać mu książki, po to, by u dziecka mogły rozwinąć się zdolności do porozumiewania się. Okres po urodzeniu dziecka to czas, w którym kształtują się jego więzi z opiekunami, szczególnie z matką, relacja przywiązania. Przebywajcie więc z dzieckiem jak najczęściej, przytulajcie, bierzcie na ręce, jeśli maluszek tego potrzebuje. Aby pomóc dzieciom w ich prawidłowym rozwoju proponujemy poniżej zabawki edukacyjne dla dzieci do pierwszego roku życia, które pomogą im rozwinąć zdolności manualne, czy dzięki którym poznają nowe słowa.

Pierwszą zabawkę, jaką proponujemy są Klocki Discovery firmy Haba. Pomagają one uczyć się kształtów, kolorów i liczb, a ponadto pozwalają ćwiczyć koordynację ruchową oraz precyzyjność wykonywanych ruchów. Sześć drewnianych klocków zawiera wewnątrz takie przedmioty, jak dzwonek, pryzmaty oraz foliowe lusterko.

Klocki Discovery, Haba

Klocki Discovery (HB1192), Haba, BabyHop.pl, 85 zł.

Kolejną zabawką edukacyjną jest Kostka Do Sortowania Zwierzątka. Umożliwia rozwój logicznego myślenia, jak również ćwiczy sprawność manualną. Oprócz tego dziecko nauczy się kolorów i kształtów, a dzięki dołączonym kartom również pozna nazwy zwierząt.

Kostka do sortowania Zwierzątka, Sevi

Kostka do sortowania Zwierzątka (82283), Sevi, BabyHop.pl, 110 zł.

Czy Twoje dziecko przestaje już raczkować i pewnie zaczyna stawiać pierwsze kroki? Jeśli tak, polecamy Chodzik firmy Sevi, dzięki którym maluch nauczy się utrzymywać równowagę, pewnie stawiać kroki, pozwoli również ćwiczyć jego koordynację ruchową. Chodzik ten, ze względu na swój unikalny kształt pozwala również uniknąć wad postawy czy problemów z chodzeniem dziecka, na co narażone by było w tradycyjnym chodziku.

Chodzik, Sevi

Chodzik (82312), Sevi, BabyHop.pl, 430 zł.

?Następną zabawką, jaką można obdarować dziecko to Piłeczka Nakładanka Colory, przeznaczona dla dzieci już od szóstego miesiąca życia. Dzięki niej maleństwa mogą nauczyć się kształtów, kolorów, wielkości. Pozwalają także ćwiczyć zdolności manualne u dzieci. Pileczka ta posiada kilka funkcji ? może służyć jako grzechotka, przytulanka, poszczególne jej części można również nakladać na siebie tworząc piramidkę.

Piłeczka nakladanka Colory, Haba

Piłeczka nakładanka Colory (HB0914), Haba, BabyHop.pl, 59 zł.

Następną propozycją zabawki edukacyjnej jest Kostka Odkrywcy Kolorowy Świat, przeznaczona dla dzieci już od szóstego miesiąca życia. Umożliwia rozwój zdolności manualnych, poznawanie kolorów, kształtów i wielkości. Kostka ta zawiera ruchome elementy optyczne oraz akustyczne, których odkrywanie i poznawanie sprawi maluszkowi frajdę i uczyni zabawę jeszcze bardziej atrakcyjną.

Kostka Odkrywcy Kolorowy Świat, Haba

Kostka odkrywcy Kolorowy Świat (HB3712), Haba, BabyHop.pl, 85 zł.

Zdjęcia produktów pochodzą  ze sklepu BabyHop.pl

Więcej pomyslów na prezenty znajdziesz tutaj: http://jakiprezent.pl/prezenty/rozwojowe

Artykuły podobne