Dlaczego zrobiliśmy rebranding serwisu iPrezenty.pl?

Total
0
Shares

Miesiąc temu serwis iPrezenty.pl zmienił się w Jakiprezent.pl. Zdawaliśmy sobie sprawę z ryzyka jakie niesie zmiana nazwy, jednak od wielu miesięcy przygotowywaliśmy się do tego procesu. Był on podyktowany kilkoma ważnymi przesłankami.

Stara nazwa mocno cierpiała przez fakt, iż ludzie na co dzień korzystający z Internetu mają tendencję do mieszania i dowolnego stosowania języka polskiego i angielskiego. Przez 8 lat działania spotykaliśmy się z przynajmniej kilkoma wersjami wymowy tej domeny:  np. z wymową angielską [aj]prezenty, tudzież [e]prezenty. Z drugiej strony przedstawianie firmy po polsku jako [i]prezenty skutkowało jej zapisem jako eprezenty. Było jasne, że konieczne będzie podjęcie działań, które pomogą wyeliminować ten problem, bo powodował on spory szum komunikacyjny i łatwość w myleniu nas z firmami o podobnych domenach.

Nowa domena

Już po miesiącu działania, mimo widocznego spadku ruchu, obserwujemy zdecydowanie łatwiejszy przekaz. Wynika to głównie z faktu, iż nowa domena Jakiprezent.pl nie pozostawia żadnych dylematów, ani w wymowie ani w pisowni. Dodatkowo, przez jej znaczenie, które zawiera zapytanie, świadomość użytkowników chętnie i niemalże naturalnie łączy ją z kwestią poszukiwania prezentów. Był to efekt przez nas przemyślany i zamierzony.

Proces rebrandingu i jego etapy

Zmiana nazwy jest dopiero pierwszym etapem całościowego procesu ulepszenia znanej wyszukiwarki. Kolejnym etapem będzie zmiana identyfikacji wizualnej oraz layoutu. Równolegle do tych zmian trwają prace na zawartością merytoryczną serwisu. Stanie się on bardziej ekspercki, do dyspozycji użytkowników będzie szereg nowych działów i poradników. Będzie zatem co poczytać. Z racji tego, iż cały czas trwa powrót na dawne pozycje, nie chcemy wykonywać zbyt wielu zmian naraz, dlatego nasi użytkownicy będą musieli jeszcze trochę poczekać na nową wersję serwisu. Tymczasem uchylamy rąbka tajemnicy, które jego działy lubicie najbardziej.

Nasze najpopularniejsze miejsca

Wiemy JAKIPREZENT wybrać, dlatego chcemy w sposób jeszcze bardziej czytelny rozwiewać Wasze prezentowe dylematy.

Już wcześniej, bo ponad roku w serwisie można wyszukać prezent korzystając z Quizu osobowości. Za pomocą prostych pytań, użytkownik odkrywa jakie osobowości i w jakim procencie reprezentuje osoba, dla której szuka prezentu. To bardzo lubiana i wykorzystywana funkcjonalność.

Prezent wg osobowości

Fot. weddingchicks.com

Od wielu lat śledzimy na jakie okazje najczęściej użytkownicy szukają u nas prezentów. Odpowiadając na te potrzeby staramy się ubogacać naszą prezentową ofertę, by w danych kategoriach móc wybierać między prawdziwymi bestsellerami.

Ślub

Wyszukiwania na prezenty ślubne wiodą prym. Nasi konsultanci na bieżąco informują Was na naszym blogu co warto kupować i jak rozwiązywać ślubne wyzwania. Kategoria Ślub i prezenty ślubne, to dziedziny , które cieszą zdecydowaną popularnością, karierę robią tu prezenty spersonalizowane ale także przeżycia dla dwojga.

Ślub

Fot. byrnesagency.com

Rocznice ślubu

W serwis pełen jest inspiracji na rocznicę ślubu. Podobnie jak prezenty dla nowożeńców, tak i podarunki z okazji rocznicy ślubu często bywają w wersji spersonalizowanej. Szlafroki lub ręczniki z imieniem, fotoprezenty ze zdjęć czy listów czy map podróży to świetne pamiątki dla par w ten ich wyjątkowy dzień.

Rocznica ślubu

Fot. weddingchicks.com

18 urodziny

18-stka to okazja, przy której jak przy żadnej innej liczy się dobra zabawa, dlatego mnóstwo w niej gadżetów przydatnych na imprezę. Dla starszych zaproszonych na świętowanie osiemnastych urodzin, którzy szukają poważniejszych prezentów serwis idzie z pomocą oferując wszelkiego rodzaju pamiątkowe statuetki z dedykacją, albumy czy biżuterię.

30 urodziny

To okazja, przy której zdecydowanie częściej sięgamy po droższe prezenty. Vouchery i zaproszenia na niezapomniane przeżycia to najchętniej wybierane prezenty na 30 urodziny, bo dzieki temu, że często składa się na nie większa grupa osób, dysponują większym budżetem, co pozwala zafundować realizację marzeń osobie obdarowywanej. Bestsellerami wśród panów są tu zatem skoki ze spadochronem i prezenty za kierownicą, paniom zaś chętnie wybieramy przeżycia związane z urodą jak masaże, zabiegi kosmetyczne czy też te związane z pasjami jak rozmaite kursy i szkolenia.

30 urodziny

Fot. 4.bp.blogspot.com

40 urodziny

Potwierdza się zasada, że im starszy człowiek, tym nasze prezenty dla niego będą bardziej eleganckie. Na 40 urodziny sięgamy po bardziej luksusowe prezenty jak eleganckie akcesoria do domu lub eleganckie edycje alkoholi tytoniu. Z drugiej strony wraz z dystansem do życia zwiększa się chęć podarowani prezentów śmiesznych jak karykatura czy różnego rodzaju gry towarzyskie.

40 urodziny

Fot. HomeStoriesAtoZ.com

Śmieszne prezenty

Wraz z rozwojem fotografii cyfrowej nadeszła era fotoprezentów, czyli prezentów wykonywanych z naszych fotografii, z których można zrobić dziesiątki zabawnych styli i wzorów. To czas kiedy naprawdę każde brzydkie kaczątko może na swoim prezencie zamienić się w sex-bombę, a każda żaba pokazać jak królewicz! I to właśnie jest największy potencjał do tworzenia śmiesznych podarunków. Śmieszny prezent, to także taki, który dodaje dystansu do naszych wad i przywar, podarowany z sympatią potrafi sprawić, że ktoś łatwiej zaakceptuje swoją ciemną stronę.

 Śmieszne prezenty

Fot.media-cache-ec0.pinimg.com

Prezenty oryginalne

Skupiamy je z myślą o tych, którzy cenią sobie podarunki nieschematyczne. Ofiarowując coś, zawsze dajemy część siebie, czy to w postaci czasu, który poświęcamy na wybór prezentu, czy też wysiłku i kreatywności, który wkładamy w jego ręczne przygotowanie. Jak definiować prezenty oryginalne? To podarunki, które mają w sobie to coś, co osoba, które kupuje prezent odkryła w osobie, którą zamierza obdarować. Pasja, marzenie, tęsknota, talent? Te i inne pojęcia, które sprawiają, że ten, który otrzymuję czuje się zauważony i wyróżniony .

Oryginalny prezent

Fot.media-cache-ec0.pinimg.com

Joanna Giz, Wyszukiwarka Prezentów JakiPrezent.pl

Artykuły podobne

Kubek – tablica

Koniec z latającymi po kuchni karteczkami! Koniec z biurkiem zasłanym skrawkami papieru z wypisanymi przypomnieniami. Od dziś wystarczy kubek! Kubek ten pozwala na zapisanie na nim wiadomości, a jednocześnie zmazanie…
Zobacz więcej ...

Puzzle lonpos

Wraz zimą nadciągają długie wieczory? Jak spędzać czas, gdy za oknem [ocenzurowano] zima? Przede wszystkim lepiej nie gapić się bezmyślnie w telewizor i nie uciekać na długie godziny w wirtualny…
Zobacz więcej ...