?Dyktator? – kolejny film kontrowersyjnego odtwórcy Borata i Bruna

Total
0
Shares

Dzisiaj do kin wchodzi przez wielu długo oczekiwany film Larrego Charles?a zatytułowany ?Dyktator?. Główną rolę gra w nim nie kto inny jak Sacha Baron Cohen ? aktor, który swoimi poprzednimi filmami ?Borat? i ?Bruno? wzbudzał ogromne kontrowersje. 

Sacha Baron Cohen w roli generała Aladeena podczas rozdania Oscarów
Wszystko wskazuje na to, że jego najnowsza produkcja również nie obejdzie się sporów ? a właściwie to już do takowych doszło. Podczas tegorocznego rozdania Oscarów aktor udał się na galę wcielając się w postać graną w filmie ? generała Aladeena wraz z urną Kim Dzong II, żeby tego było mało jego rzekome prochy wysypał na czerwonym dywanie twierdząc, że były przywódca Korei Północnej chciał być z nimi podczas tej uroczystości. Natomiast na trwającym jeszcze festiwalu w Cannes Cohen przybył na? wielbłądzie.

Jeżeli macie ochotę nieco się pośmiać w ten weekend to zapraszam do kin.

?Dyktator?


Film opowiada heroiczną historię dyktatora, który ryzykuje życiem, aby demokracja nigdy nie zagościła w kraju, który z taką miłością gnębi. Scenariusz został zainspirowany bestsellerem ?Zabibah and The King? autorstwa Saddama Husseina. Jak mówi Cohen, jest to ?niezwykła historia dyktatora, który heroicznie ryzykował własne życie po to, by demokracja nigdy nie zawitała do kraju, który z taką miłością terroryzował?. (opis dystrybutora) 

Reżyseria: Larry Charles, Czas trwania: 83 min., Dystrybucja: Universal Pictures Premiera: 18 maja 2012

W filmie występują:
Sacha Baron Cohen jako Aladeen / Efawadh
Anna Faris jako Zoey
Ben Kingsley jako Tamir
Jason Mantzoukas jako Nadal
J.B. Smoove jako Mężczyzna posługujący przy pogrzebie
Fred Melamed jako Główny naukowiec od badań nuklearnych
Anthony Mangano jako Aresztujący policjant
Eliyas Qureshi jako Wściekły Wadijczyk w restauracji
Megan Fox jako (ona sama)

Zwiastun filmu:
###NEWS_VIDEO_1###

Artykuły podobne