Dziekujemy już Panie Hołowczyc – tradycyjne mapy drogowe

Total
0
Shares

Nie dajcie się zwieść cyfryzacji – są kierowcy, którym nie wystarczy głos Krzysztofa Hołowczyca. I wcale się im nie dziwię. Słyszałem historie kierowców wpędzonych przez nawigację do jeziora, czy salwujących się ucieczką przez nabite przestępcami slumsy. Tak tak – to miała być krótsza droga. Sam kiedyś doświadczyłem takiej przyjemności. Wracając z majówki w ciemno zawierzyliśmy nawigacji i przyszło nam wycofywać się z zamkniętej jednokierunkowej drogi, w środku lasu i dostępnej jedynie właściwym służbom. Nie pytajcie mnie, jak Krzysiek to znalazł. Wiem jedno – zawsze dobrze jest mieć plan zapasowy i na podorędziu jakąś tradycyjną mapę.

Mapa samochodowa Polski z drogami już na Euro 2012. Skala 1:700000, 14 tysięcy miast i osiedli. Pełna lista dróg krajowych i wojewódzkich. Aktualne informacje o autostradach i innych drogach budowanych i planowanych do 2015 r., kompletna numeracja dróg, kilometraż dróg krajowych i wojewódzkich, wszystkie przejścia graniczne, parki narodowe, treść turystyczna, miejsca noclegowe i parkingi. Na końcu 20 map tranzytowych największych miast. Legenda także po angielsku i niemiecku.

Ile: 4,53zł

Gdzie: inbook.pl

Europa – atlas samochodowy zawiera plan 75 miast. Skala 1:800000. Pełna informacja drogowa, skorowidz miejscowości i dodatkowo informator. Format kieszonkowy większy, niecałe 500 stron.

Ile: 64,50zł

Ile: weltbild.pl

Zmęczeni trasą i chętni na coś dobrego do zjedzenia? Nic prostszego – bierzemy w ręce "Polska. Gdzie jeść na trasie. Kulinarna mapa samochodowa", sprawdzamy gdzie jesteśmy i już wiemy, co i za ile zjemy. Skala 1:7500000, 635 lokali przy drogach krajowych. W informatorze znajdziemy opis kuchni, dane teleadresowe i wszelkie pozostałe niezbędne informacje.<//span><//span>

Ile: 7,98zł

Gdzie: lideria.pl

A żeby i dzieci czymś zająć pokazujemy im "Mapę Polski Junior". Dzięki niej będą mogli śledzić trasę, wodząc palcem po mapie zahaczać o najbardziej interesujące miejscowości. Fajnie ilustrowana, zawiera opis 601 atrakcji turystycznych, czy spis dróg z numeracją. Znajdziemy tu także główne linie kolejowe, wypisane rzeki, lasy i jeziora.

Ile: 7,77zł

Gdzie: lideria.pl

Artykuły podobne