Dzień Chłopaka – 5 najlepszych męskich filmów

Total
0
Shares

To jest niejako koło ratunkowe. Bardzo subiektywne powiedziałbym, ale sądzę, że będzie pomocne. Ma Was wyratować w sytuacji bez wyjścia. Kiedy będzie już stanowczo za późno na szukanie dla faceta jakiegokolwiek prezentu możecie poświęcić część swojego czasu i usiąść z nim przed telewizorem. Wiem, że lekko nie będzie – nie każdemu pasuje poniższy repertuar – ale są to filmy najlepsze, ze wszechmiar pozytywnie oceniane. Może niektórych jeszcze nie widzieli, może Wam nie było dane ich zobaczyć. Tak czy inaczej będzie to dla Was obojga czas na nadrabianie filmowych zaległości.

Gorączka (1995) to opowieść o dwóch przyjaciołach posadzonych po przeciwnych stronahc barykady. Pierwszy z nich, De Niro, jest złodziejem, najlepszym z najlepszych. Podąża według określonych zasad. Jest bezwzględny i przerażająco skuteczny. Pacino gra policjanta, który dostaje sprawę zabójstwa. Zabójstwa, w które zamieszany zostaje De Niro. Bardzo dobre zdjęcia, pełen realizm, rewelacyjne kreacje dwójki bohaterów. Sporo pościgów, strzelanin, pełne napięcie. Świetna, idealnie pasująca muzyka. To chyba też najlepiej zekranizowany przykład męskiej przyjaźni.

Gdzie: inbook.pl

Ile: 26,57zł

Brudny Harry (1971) jest historią bezpardonowego gliny z wydziału zabójstw – Harrego Callahana. Niesamowicie efektywny, rozprawiający się z przestępcami przy pomocy swojego ogromnego Magnum Harry, to wzorowy niemal model chłodnego mściciela. Kierującego sie kodeksem policjanta, który nikomu nie odpuszcza, który zawsze walczy do końca. Po spaghetti westernach to właśnie ta rola ustaliła pozycję Clinta Eastwooda w Hollywood. Świetny klimat lat 70′. Po prostu klasyka.

Gdzie: inbook.pl

Ile: 26,57zł

Mad Max (1979) prezentuje z kolei postapokaliptyczny wizję, po zagładzie atomowej. Zniszczony kataklizmem świat, bieda i nieurodzaj. Rządzą zorganizowane i zmechanizowane bandy, z którymi Mel Gibson, jako policjant, próbuje walczyć. Niestety kończy się to dla niego tragicznie. Zachodzi w nim zmiana, przeobraża się w tytułowego Mad Maxa i postanawia się zemścić. Sporo broni, szybkich samochodów, ale i brutalnych scen.

Ile: 61,99zł

Gdzie: inbook.pl

Rambo – Pierwsza krew (1982). Znany chyba każdemu tytuł. Wielokrotnie odświeżany w TV. Weteran wojny w Wietnamie wraca do Stanów Zjednoczonych i po utarczce z lokalnymi policjantami postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Generalna rozwałka, sieczka z mózgu i wizualna uczta. Ale ale, recenzje ma dobre.

The Town (2010) – najmłodszy, ale już uznany za jeden z najlepszych o przestępcach. Ben Affleck zajmuje się napadaniem na banki. Jego grupa jest świetnie zorganizowana, wszystko idzie gładko aż do momentu, kiedy na jego drodze stanie ta jedyna. Od tej pory, jak na równi pochyłej jego misterny plan leci w dół. Świetna obsada, dobrze zagrany i wyreżyserowany. Półtorej godziny rozrywki na naprawdę nienajgorszym poziomie.

Artykuły podobne