Segregowanie odpadów i dalsze ich przetwarzanie stało się tak powszechne na przestrzeni ostatnich kilku lat, że ciężko jest już kogokolwiek zszokować nowymi pomysłami na wykorzystanie starych materiałów. A jednak udało się to powstałej nie tak dawno, bo w 2004 roku, polskiej firmie HO::LO.

HO::LO - Memo 3

Ile: 86 zł

Gdzie: http://ho-lo.pl/

Jako pierwsi w Polsce wzięli na warsztat banery, plandeki reklamowe, pasy bezpieczeństwa, dętki, czy resztki pokrowców warsztatowych i postanowili stworzyć z tych pozornie banalnych, prostych i nieprzetwarzalnych przedmiotów małe dzieła sztuki. Żeby nikogo teraz nie odstraszyć dodam od razu, że nie są to takie dzieła sztuki, które wiesza się na ścianie próbując oryginalnie udekorować mieszkanie. Artystyczne cuda w wykonaniu HO::LO to przedmioty jak najbardziej użytkowe.

HO::LO

Zaczynając od portfelów, piórników i okładek na zeszyty, a na wszelkiego zastosowania torbach i plecakach kończąc. Produkty HO::LO mają to do siebie, że kupując je masz gwarancję, iż nigdzie nie spotkasz osoby z drugim takim samym plecakiem, czy portelem. Unikatowość to w świecie dzisiejszej homogenizacji kultury, mody i sztuki, rzecz jak najbardziej pożądana i mile widziana, a HO::LO wydaje się mieć pełną świadomość tego faktu.

HO::LO

Oryginalność wzorów graficznych pojawiających się na towarach wychodzących spod igły projektantów marki HO::LO to nie tylko dowód na kreatywność twórców, ale przede wszystkim wyraz ich zaangażowania w ochronę środowiska. Co więcej, HO::LO jako siłę napędzającą wszystkie ich działania wybrało sobie kategoryczny sprzeciw wobec masowego produkowania i rozprzestrzeniania reklam. Stąd też ich produkty są jedyne w swoim rodzaju, nawet, jeżeli nie zawsze pięknie dopieszczone i czyściutkie, bo noszące ślady miejskiego życia ? lekkie przetarcia i zarysowania.

HO::LO - model H10 VALDIZER

Ile: 150 zł

Gdzie: http://ho-lo.pl/

Jeżeli nie jesteś w stanie zaakceptować fenomenu kopiowania w modzie i szukasz sposobu, żeby wyrazić siebie chociażby przez ubraniowe dodatki, to produkty HO::LO na pewno pomogą ci skutecznie wcielić ten plan w życie. Nie trzeba chyba dodawać, że takie praktyczne rzeczy, jak troby, plecaki, czy piórniki mogą stać się też fantastycznym prezentem dla kogoś, kto dbając o środowisko nie zamierza rezygnować z podążania za najnowszymi trendami i oryginalnością.

HO::LO - model H02 HUMIA

Ile:157 zł

Gdzie: http://ho-lo.pl/

Artykuły podobne