Statystyki bezlitośnie pokazują, że Polacy czytają bardzo mało książek. Szkoda, bo dzięki nim nie tylko rozwijamy wyobraźnię ale i urozmaicamy nasze słownictwo. Jak sprawić aby nasz ukochany czytał więcej? Kupmy mu książkę z okazji jego święta. Oczywiście w środku możemy zamieścić uroczą dedykację i namówić go do przeczytania zachwalając lekturę.
#1 Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet – Stieg Larsson
Jest to pierwsza książka z w serii Millennium. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet ? debiut Stiega Larssona to niezwykła historia kryminalna, napisana z ogromnym wyczuciem współczesności, skutecznie, dokładnie i profesjonalnie. Autor miesza wiele skomplikowanych wątków, które umiejętnie łączy w jedną historię. Tym razem o dziennikarzu finansowym i wydawcy magazyny Millenium, który zaczyna badać sprawę kryminalną sprzed 40 lat. Harriet Vanger znika bez śladu, dziennikarzowi pomaga młoda i utalentowana hackerka internetowa. Czy ta para rozwiąże krwawy sekret rodziny Vanger?
fot. matras.pl
#2 Mały Książe – Antoine Saint-Exupery
Klasyk, który zyskał popularność na całym świecie. Niektórym może się kojarzyć z lekturą szkolną, ale ta powieść zyskuje zupełnie inne znaczenie przy każdorazowym jej czytaniu. Będzie odpowiednia dla dziecka i dorosłego. Książka, która może stać się najlepszym przyjacielem, szczególnie podczas ciężkich chwil.
fot. matras.pl
#3 Złe Psy. W imię zasad. Patryk Vega
Jest to książka-wywiad rzeka. Patrykowi Vedze udało się przekonać policjantów do szczerej rozmowy w której opowiadają o prawdziwym, kryminalnym świecie jaki istnieje w Polsce. Cała prawda o morderstwach, napadach, świadkach koronnych, haraczach. Jak wygląda praca policjanta od kuchni? O czym nie mówi się głośno i jakie są metody działania przestępców? Ta książka odpowie na wszystkie wyżej wymienione pytania.
fot. matras.pl
#4 Pakt Piłsudski-Lenin, Piotr Zychowicz
Fascynująca opowieść o tym, jak Józef Piłsudski zrezygnował z możliwości zdobycia Moskwy. Podczas wojny 1920 roku Polacy dwukrotnie mogli zdobyć Moskwę i obalić reżim bolszewików. Musieliby jednak zawrzeć przymierze z białymi rosyjskimi generałami. Najpierw z Antonem Denikinem, potem z Piotrem Wranglem. Józef Piłsudski odrzucił tę możliwość i podjął tajne rozmowy z Włodzimierzem Leninem. Uważał bowiem, że Rosja czerwona będzie dla Polski mniej groźna niż biała. Jakie konsekwencje przyniosła ta decyzja? Ocalenie bolszewizmu i utrata szansy na odbudowę RP. Polska zapłaciła za to gorzką cenę 17 września 1939 roku?
fot. matras.pl
Czas przestać być “statystycznym Polakiem” i sięgnąć po książki. Te historie wciągną waszych mężczyzn w wir papierowego świata. Jeśli to nie wystarczy sprawdźcie inne nasze pomysły na prezenty z okazji dnia chłopaka!