Dzień Dziecka 2020 ? sprawdzone pomysły na prezent dla przedszkolaka już od 20 zł

Total
0
Shares

Wszystkie dzieci wyczekują tego dnia tak mocno, jak swoich urodzin, czy świąt Bożego Narodzenia. Dlatego Dzień Dziecka powinien być wyjątkowy! Poranne leniuchowanie w łóżku razem z rodzicami, ulubione śniadanie, fajny prezent i rodzinna wycieczka ? to scenariusz, który bardzo uszczęśliwi każdego malucha. Jeśli szukasz pomysłu na mądry prezent na Dzień Dziecka, ten poradnik jest dla Ciebie. Zobacz nasze propozycje i wybierz wymarzony upominek dla swojej pociechy.

Gry planszowe i ruchowe ? idealny prezent na Dzień Dziecka?

Mądrze wybrane gry to doskonały sposób stymulowania rozwoju funkcji psychicznych i społecznych dziecka. Ponadto, granie w planszówki lub gry ruchowe stanowi świetną szkołę koncentracji, współzawodnictwa oraz postrzegania reguł. A najważniejsze, że gry zapewniają bardzo przyjemną formę spędzania czasu z rodziną lub rówieśnikami. Dlatego warto inwestować w taką rozrywkę.

#1 Dobble Kids –  to fantastyczna gra dla dzieci od 4 lat, w której liczy się spostrzegawczość i refleks. Zasady gry są na tyle proste, że najmłodsi mogą grać samodzielnie, ale też na tyle elastyczne, by dorośli mogli dołączyć do zabawy i mieć trudności z ograniem nawet najmłodszego zawodnika! Dodatkową zaletą gry jest jej poręczność, składa się bowiem z 30, twardych i kolorowych kart zamkniętych w metalowym pudełku ? idealna, by zabrać ją w podróż lub na piknik. Cena gry: 35 zł.

Dzień Dziecka

Fot. Empik.com

#2 Pewnego razu ? gra planszowa rozwijająca wyobraźnię i kreatywność, przeznaczona dla dzieci od 2 lat. Polega na wspólnym wymyślaniu bajek ? nie tylko tych na dobranoc ? za pomocą obrazków. W tej grze nie ma przegranych ? wszyscy mają swój udział w końcowym wyniku, jakim jest, czasem zabawna, czasem pouczająca opowieść. Wartą tę historię zapisać, by za kilka lat wrócić do niej i powspominać wspólnie spędzone chwile. Cena gry: 59 zł.

Dzień Dziecka

For. Rebel.pl

#3 Bule w wersji materiałowej ? gra polega na rzuceniu małej piłki na odległość, a następnie dorzucaniu przez każdego z zawodników większych kul tak, by znalazły się jak najbliżej tej pierwszej. W wersji tradycyjnej, kule są ciężkie i metalowe, natomiast te, wykonane z materiału, świetnie nadadzą się do gry także dla dzieci. Gra w bule (patenkę), integruje graczy, zajmuje im aktywnie czas i zapewnia świetną zabawę ? na plaży, trawie, czy w domu. Cena zestawu: 93 zł.

Dzień Dziecka

Fot. Lamulu.pl

Prezent na Dzień Dziecka dla chłopca

Są takie chwile, w których każdy rodzic przedszkolaka przeciera oczy ze zdumienia: jeszcze niedawno, patrzyliśmy, jak nasze dziecko stawia pierwsze kroki, wymawia pierwsze sylaby, a teraz, z wielkim zapałem nabywa wiedzę o świecie, zadaje ogrom pytań i staje się coraz bardziej samodzielne. Warto to wykorzystać i wybrać dla niego prezent na Dzień Dziecka, który połączy zabawę i edukację, np. układankę magnetyczną ?Ciało człowieka?. Każdy chłopiec ucieszy się z pewnością z zestawu klocków LEGO City, czy atlas dla dzieci. Dobrym pomysłem będą także wszelkie zabawki zachęcające młodego człowieka do ruchu, np. bramka do piłki nożnej lub dziecięcy zestaw do koszykówki.

 

#4 Mic-o-Mic, klocki konstrukcyjne –  stworzony we współpracy z pedagogami zestaw konstrukcyjny składa się z kolorowych klocków, śrubek i narzędzi. Dziecko, używając wyobraźni przestrzennej i zdolności manualnych może złożyć konstrukcję bez korzystania z instrukcji, z której świadomie zrezygnowano. Cena zestawu: od 20 zł.

Dzień Dziecka

Fot. Smyk.pl

 

#5 Kamienie rzeczne ? to zestaw różnorodnych pod względem koloru, wielkości, wykonanych z tworzywa sztucznego stopni, imitujących kamienie. Kamienie rzeczne mogą posłużyć jako pretekst do świetnej zabawy na świeżym powietrzu: można z nich stworzyć ścieżki o różnym poziomie trudności, czy tory przeszkód. Zabawa pomaga ćwiczyć równowagę, rozwija także szybkość reakcji i wyobraźnię przestrzenną. To idealny prezent na Dzień Dziecka nie tylko dla chłopców. Cena zestawu: 240 zł.
Dzień Dziecka

Fot. Empis.pl

 

Wymarzony prezent dla dziewczynki

4-5 latki zazwyczaj doskonale wiedzą, jakie prezenty ucieszyłyby ich najbardziej. W przypadku dziewczynek byłoby to zapewne coś różowego i bogatego w ozdoby, albo kucyk pony lub nowy przyjaciel w postaci domowego zwierzątka. Kiedy tych marzeń nie możemy spełnić, warto poszukać innych, oryginalnych rozwiązań. Może Twoja córka ucieszy się z metamorfozy swojego pokoju? Nowe tapety, różowe zasłonki, pościel w różowe ptaszki lub inne wzory, na pewno przypadną młodej estetce do gustu. Jest też wiele wyjątkowych zabawek stworzonych, by wypełnić dziewczęcy świat radością i pięknem.

#6 WeGirls ? lalka Przyjaciółka ? to wyjątkowa lalka z osobowością, bohaterka dołączonej w postaci książki, historii. Wykonana z najwyższej jakości materiałów, Lalka Przyjaciółka jest spełnieniem marzeń dziewczynek i idealną propozycją dla rodziców, którzy chcą kształtować w swoim dziecku prawdziwe wartości i pobudzać dobre emocje. Do lalki można dokupić różna akcesoria: ubranka, mebelki, okulary, a nawet gips na nogę, czy? wózek inwalidzki! WeGirls to polska marka, której właścicielkami są założycielki fundacji, która pomaga dzieciom oraz przeciwdziała społecznemu wykluczeniu dzieci. Główną akcją fundacji jest zbiórka włosów na peruki dla dzieci chorych. Cena lalki wraz z książeczką: 337 zł.

Dzień Dziecka

Fot. WeGirls.com.pl

#7 Zestaw artystyczny Mozaika Podwodny Świat ? to zestaw kolorowych kart z grafikami o tematyce nawiązującej do morza i mieszkających w nim istot oraz 10 kompletów kolorowych naklejek-ozdób, które należy przykleić w wyznaczone miejsca. Efektem pracy są piękne, mieniące się ilustracje, które, oprawione w ramkę, świetnie sprawdzą się jako dekoracja ścian w pokoju młodej dekoratorki. Cena zestawu: 75 zł.

Dzień Dziecka

Fot. Janod.pl

To ważne, by z okazji Dnia Dziecka podarować naszemu maluchowi wymarzony prezent, by sprawić mu z tej okazji wyjątkową radość. Jednak warto pamiętać, że spędzenie wspólnego czasu podczas pikniku lub wycieczki rowerowej bądź wspólna gra w planszówki będzie cenniejsze niż jakikolwiek inny upominek. Właśnie do takich wspomnień wraca się po latach i odszukując w pamięci chwil bliskości z kochaną osobą.

Może zainteresować Cię również:

Prezent urodzinowy dla 5 latki

 

Artykuły podobne