Dziwny prezent od teściowej? Odkoduj go!

Total
0
Shares

Wigilia, rocznice, urodziny czy imieniny? W ciągu roku jest wiele okazji, które obchodzimy w gronie rodziny? Dla tych z Was, które nie mają dobrych relacji z matką męża, temat może brzmieć znajomo.Teściowa daje Ci prezenty, które wprawiają Cię w konsternację? Tak się zdarza, szczególnie kiedy należy ona do kobiet, które nie chcą ustąpić pola wybrance ich syna. Jako, że nie wypada jej co krok zwracać ci uwagi, wykorzysta inne okazje, by coś ci zakomunikować. Najszybciej prezentem. Koniecznie go odkoduj, najpewniej w nim kryje się wiele niewypowiedzianych sugestii i uwag.

Jeśli nigdy nie sygnalizowałaś, że taki prezent by ci się przydał, a wręcz reprezentujesz całkiem inny typ osobowości lub to, co dostajesz można łatwo skojarzyć z tym, co liczy się w oczach Twojej teściowej, najpewniej dostałaś prezent, który ma ci dać do myślenia lub wprost czegoś nauczyć.

Spokojnie nie musisz tego brać tak serio. Masz prawo pokazać swoje zdanie w tej grze.

1. Prezent: ramka ze zdjęciem, na którym Cię nie ma

Jako, że nie masz wielu srebrnych ramek z Waszych zaręczyn, wesela, taką właśnie ci podarowała, a w niej zdjęcie jej i jej ukochanego syna. Myślisz sobie: “Dziękuję, właśnie próbuje mi pokazać, że nadal jest tą pierwszą w jego życiu. I lepiej, żeby on o tym nie zapominał.”

Jak się zachować?

Jeśli ramka jest do zaakceptowania, powieś ją, tam gdzie uważasz za słuszne, ale zamień zdjęcia, kiedy tylko teściowa  zniknie z pola widzenia. Włóż w ramkę zdjęcie Was trojga (będzie poprawnie) lub tylko Ciebie i męża, jeśli chcesz stanowczo odpowiedzieć na jej komunikat.

2. Prezent odwołujący się do dziecka, którego jeszcze nie macie

To może być np. album na pierwsze zdjęcia dziecka, elementy wyprawki, albo poradnik z cyklu ?Będziemy rodzicami ?. Teściowa daje Ci do zrozumienia, że bardzo chce mieć już wnuki. Oczywiście taką sugestią celowo lub nie, wchodzi między wasze prywatne decyzje i postanowienia, a tu nie można być biernym.

Jak się zachować?

Rozładuj tę presję! Możesz powiedzieć: “Dziękuję, pokażę to Magdzie, ona właśnie teraz jest w temacie.?

3. Prezent: ciepła koszula nocna

Twoja teściowa wie prawdopodobnie, że uprawiacie seks? Tak, ale jednocześnie nie chce widzieć oczami wyobraźni jak się to dzieje. Dla teściowej on najwidoczniej nadal pozostał dzieckiem i nie lubi mysleć o nim jak o czyimś kochanku.

Jak się zachować?

Bez zbędnych emocji. Ciepła koszula jest nieszkodliwa, zawsze przydać się może w zimne dni.

4. Prezent: garnek /parowar

Codzienne gotowanie obiadu na następny dzień nie należy do Twoich zwyczajów, a teściowa nie przestaje zwracać uwagi na to, jak szczupły ostatnio stał się Twój małżonek? Jej pomysł na rozwiązanie problemu: szybkowar. Przemycona sugestia: musisz się jeszcze wiele nauczyć jeśli chodzi o gotowanie.

Jak się zachować?

Doceń prezent za jego bezsprzeczne walory i na chwilę pozwól jej stanąć na podium jako zwyciężczyni konkursu pt. ?kto zaopiekuje się moim synem lepiej niż ja? . Nie pomiń tego, co między wierszami. Mimochodem, pokazując prezent mężowi, możesz rzec: ?Zobacz kochanie, ostatnio chciałeś taki do robienia twojego gulaszu”.

5. Prezent : odkurzacz

To, prawda, Twój dom nie lśni, ale może to dlatego, że oprócz niego masz jeszcze inne, całkiem udane życie. Prezenty tego typu to nawołanie do trzymania lepszego porządku.

Jak się zachować?

Odłóż na półkę, a jak zdobędziesz paragon, zwróć do sklepu. Ostatecznie, jeśli uznasz, że Ci się przyda, zachowaj go – może faktycznie sprawi, że sprzątanie będzie przyjemniejsze?

6. Prezent : lotion do ciała/żel do ciała/mydło

Czyli często prezent ? wytrych. Pokazuje tym, że na zakup prezentu dla Ciebie nie poświęciła zbyt wiele wysiłku. Z drugej strony kłopot masz z głowy – ona prawdopodobnie nie sprawdzi czy brakuje go w twojej łazience, a tego typu produkty idealnie nadają się do regiftingu.

Jak się zachować?

Nie nadskakuj, umieść taki prezent jako ogólnodostępny w łazience albo podaruj go komuś. Prezent dla teściowej na urodziny podpowiada się sam : 3-pack żeli pod prysznic.

7. Prezent: DVD z treningami

Na święta przebąkiwałaś, że chciałabyś zrzucić 5 kg? Ale ostatnią rzeczą jaka Ci się marzy to stawać co wieczór przez ekranem telewizora i wyciskać z siódme siebie poty. Co chciała powiedzieć? Możliwości są dwie: 1. “Och, rzeczywiście powinnaś zrzucić co nieco”. 1 Myślała, że naprawdę chcesz takiego prezentu i chciała być miła. Dla świętego spokoju, przyjmij to drugie.

Czytaj także:

Etykieta prezentowa: Jak reagować na niechciane prezenty?

10 sprawdzonych pomysłów na prezenty świąteczne dla seniorów

Artykuły podobne