Zaskakująca technologia w codziennej odzieży!

Wynaleziona przez Polaków, elektroniczna odzież hi-tech jest nie tylko innowacyjna, ale i pomaga w sytuacjach kryzysowych. Zaskocz kogoś tym prezentem!
Total
0
Shares

Wreszcie nadarza się okazja, aby napisać o gadżecie wynalezionym przez naszych rodaków. Co więcej – stworzony przez nich zestaw produktów o nazwie IntelliMotion – elektroniczna odzież hi-tech powstał w szlachetnym celu: aby pomagać ludziom.

3-osobowy zespół pod kierownictwem absolwenta Politechniki Warszawskiej Łukasza Pochylskiego opracował niezwykłe ubrania, które kryją w sobie elektronikę. Zainstalowane w odzieży czujniki rejestrują ruchy użytkownika. W przypadku nagłej zmiany pozycji ciała uruchamia się alarm. I tak np. jeśli motocyklista będzie miał na sobie zaprojektowany przez Polaków kombinezon i ulegnie wypadkowi, czujniki błyskawicznie powiadomią rodzinę i ew. ogólnopolskie centrum monitoringu o tym zdarzeniu, wysyłając SMS. Elektroniczny system jest przeznaczony nie tylko dla motocyklistów. Nasi rodacy stworzyli również marynarkę. Stresujące życie biznesmena też przecież bywa groźne dla zdrowia?

Zespół Łukasza Pochylskiego pomyślał poza tym o zmniejszeniu częstotliwości kradzieży. Chyba każdy chciałby mieć plecak lub torbę, które informowałyby właściciela wibracjami, gdyby były otwarte?

To nie koniec dobrych wiadomości. Powyższe produkty nie będą drogie. Prawdopodobnie ich cena będzie wyższa od nieelektronicznych odpowiedników zaledwie o ok. 50-100 zł.

Artykuły podobne

Otul się!

Zimowe pogoda na mnie działa i na przykład stwierdziłam, że brakuje mi szala. Oczywiście posiadam tę część garderoby, nawet nie w pojedynczym egzemplarzu ale uważam, że ładnych szalików nigdy za…
Zobacz więcej ...

Blok kuchenny Victorinox

Nie od dziś wiadomo, że najlepszymi kucharzami są Panowie. Skoro już kucharzymy po mistrzowsku, przydałyby nam się właściwe narzędzia. Victorinox to marka znana nie tylko survival’owcom. Produkują oni także wyśmienite…
Zobacz więcej ...