Gala Oskarowa 2015 i jej prezenty

Total
0
Shares

Już sama nominacja do Oscara jest honorem i wielkim sukcesem, ale być tak blisko i wyjechać bez statuetki? Dość gorzkie. Na pocieszenie dla oskarowych ?przegranych ?, którzy nie wyjadą z tą najważniejszą nagrodą Akademia Filmowa przygotowała słodkie pocieszenie. Bardzo słodkie, bo warte bagatela nawet 168 tys. dolarów.

Prezenty były przygotowane przez amerykańską firmę o tajemniczo brzmiącej nazwie Distinctive Assets, firmy, która zajmuje się marketingiem na rynku show biznesu i branży rozrywkowej. Firma ta skompletowała 21 toreb dla gospodarzy i przegranych nominowanych w kategoriach: najlepszy aktor, najlepsza aktorka, najlepszy aktor i aktorka drugoplanowi i najlepszy reżyser. Tego roku prezenty osiągnęły rekordowe wartości, bo pojedyncze składowe warte były od 5 do 20 tys. dolarów.

Torby zawierały imponujące nagrody pocieszenia, jak roczny dostęp do najbardziej luksusowych samochodów z wypożyczalni Slvercars, kupon wartości 20 tys. dolarów na usługi astrologa czy, co dziwne, nagrodę, która prawdopodobnie nigdy nie przejdzie przez usta szanującej się hollywoodzkiej aktorki ? buffet cukierkowo-deserowy warty 800 dolarów.

Inne prezenty to np. warty 12.500 dolarów glamping, czyli luksusowy kamping w kanadyskich górach lub 9-dniowy bajkowy urlop w Toskanii (11.500 tys. dolarów). Była też liposukcja za 4 tys. dolarów, rower firmy Matrone, wart 1200 dolarów, terapia światłem ledowym oraz bon na 250 dolarów na dowolne meble, które udekorują mieszkania celebrytów.

Aby poprawić szczęście gwiazd, które szczęśliwy los w tym roku ominął, w zestawach nie brakuje też prezentów- afrodyzjaków, jak wibrator za 250 dolarów czy gadżet nazwany jako orgazm-booster, (zaprojektowany przez tego samego doktora, który wymyślił i opatentował w Stanach lifting pod nawzą Vampire Facelift za 500 tys. dolarów) czy próbkę najbardziej luksusowej prezerwatywy na świecie.

O dziwo te prezenty są w Stanach opodatkowane, gwiazdy odbiorą zatem tytuł podatkowy nawet jeśli przyjęcia go lub podarują swoje prezenty na cele charytatywne. Gwiazdy są zatem całkiem jak my wszyscy ? na końcu zawsze podlegli fiskusowi.

Źródło: vanityfair.com

Artykuły podobne

Muzyczna poduszka

Czasem przed snem chcemy posłuchać muzyki. By się zrelaksować po trudach dnia, by odsunąć od siebie negatywne emocje, by porozmyślać. Słuchawki średnio nadają się do tego celu – obrócenie się…
Zobacz więcej ...