Gdzie warto spędzić ferie? Zimowe atrakcje Szklarskiej Poręby

Total
0
Shares

To miasto i znany ośrodek turystyczny bywa nazywany zimową stolicą Karkonoszy. Nic w tym dziwnego. Wszak Szklarska Poręba jest nie tylko świetną bazą wypadową w góry, ale również jednym z najważniejszych i najlepiej zagospodarowanych ośrodków sportów zimowych na terenie Dolnego Śląska. Liczne wyciągi, dobrze przygotowane trasy zjazdowe i świetne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego sprawiają, że zimą w Karkonoszach najbardziej kuszącym miejscem dla miłośników sportów zimowych staje się właśnie Szklarska Poręba noclegi można tu znaleźć bez problemu. Nie tylko zaplecze sportowe reprezentuje tu wysoki poziom, ale i bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna.
Maraton biegów narciarskich, źródło:nanarty.sport.pl
Szklarska Poręba jest idealnym miejscem dla miłośników narciarstwa biegowego. Tutejsza Polana Jakuszycka jest najważniejszym w Polsce ośrodkiem narciarskim, który ceniony jest w środowisku ?biegaczy? w całej Europie. Imprezą o międzynarodowym charakterze, która od ponad 30 lat w marcu przyciąga do Szklarskiej Poręby miłośników tego sportu, jest słynny ?Bieg Piastów?. Na fali zainteresowania sukcesami Justyny Kowalczyk impreza ta cieszy się coraz większym powodzeniem. Jakuszyce znane są również z innej ciekawej imprezy. To wyścigi psich zaprzęgów, w których z radością biorą udział zarówno czworonogi, jak i ich właściciele. 
Dla tych, którzy wolą bardziej tradycyjną formę sportów zimowych, w rejonie Szklarskiej Poręby przygotowano szereg dobrze utrzymanych tras zjazdowych. Na szczególną uwagę zasługuje centrum sportów zimowych Ski Arena Szrenica z efektywną nartostradą oraz gęstą siecią wyciągów orczykowych. W sumie ośrodek może zaoferować aż 12 kilometrów tras zjazdowych. Dużą atrakcją na zboczach Szrenicy jest wyciąg, który służy turystom od 2010 roku. To kolejka ?Karkonosze Ekspres?, zwana popularnie ?kanapą?. To najnowocześniejszy tego typu obiekt w polskich górach. 

Zimą w rejonie Szklarskiej Poręby można nie tylko poszaleć na nartach. Dla tych, którym zabawy w śniegu niegroźne, przygotowano tu wiele atrakcji. Jedną z nich są odbywające się do roku w lutym Mistrzostwa Amatorów w rzeźbieniu ze śniegu Śniegolepy.

Artykuły podobne

Mama mówiła “Uważaj” – sportowe ściągacze i stabilizatory

Zawsze mówię, że sport to zdrowie. Bez względu, co byście robili. Narty, bieganie, koszykówka, pływanie. Najważniejsze jest ruszać się. Nie pozwolić naszemu zasiedziałemu w robocie ciałku zalać się tłuszczem. Najlepiej…
Zobacz więcej ...