Letni pedicure krok po kroku

Total
0
Shares

Latem wyskakujemy z zakrytych butów by wylądować w przewiewnych sandałkach i klapkach. Przez to stopy zostają nagle wyeksponowane po całych trzech porach roku przebywania w ukryciu. Stąd też potrzeba odpowiedniego zadbania o nie i przygotowania ich na ujrzenie światła dziennego oraz robienia niewiarygodnie dobrego wrażenia na wszystkich obserwatorach.

Piękne stopy latem

Przyjrzyjmy się letniemu pedicurowi krok, po kroku:

Przygotuj stopy

1) Do miski nalej ciepłej wody (możesz dodać trochę mydła, albo soli) i mocz w tej wodzie stopy przez około 5-10 minut. Tak zmiękczona skóra stóp będzie bardziej podatna na wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, które dla niej przygotujesz.

Namocz stopy

2) Obetnij paznokcie na prosto, absolutnie nie zaokrąglając na rogach. Umiejętne obcinanie zachowa cię od bolesnego problemu wrastających paznokci i zapewni im piękny kształt.

3) Wszelkie ostre końce pozostałe po obcinaniu potraktuj pilniczkiem. Pamiętaj jednak, żeby nie piłować paznokci za mocno, by nie nadać im zbyt obłego kształtu.

Nadaj im kształt

Peeling stóp

1) Zmieszaj cukier z mydłem w płynie, tworząc w ten sposób prosty, złuszczający peeling domowej roboty. Nakładaj na stopy za pomocą pumeksu, zwracając szczególną uwagę na najbardziej zrogowaciałe miejsca. Nastepnie spłucz i nałóż na stopy krem mocno nawilżający.

Krem Nawilżający Do Stóp i Paznokci

Ile: 24,30 zł

Gdzie: http://wizaz24.pl/

2) Przetrzyj paznokcie wacikiem nasączonym zmywaczem (najlepiej bezacetonowym), aby usunać wszelkie pozostałości po poprzednim lakierze. Ten pozornie nieistotny zabieg pozwoli też na odtłuszczenie paznokci, przez co warstwa lakieru, którą pomalujesz za chwilę paznokcie będzie się lepiej i dłużej trzymała.

Ostatnie poprawki

Malowanie paznokci

1) Czas na ostatni, finałowy akord w tym letnim rozpieszczaniu stóp – kolor. Nałóż po kolei następujące warstwy: bazę pod lakier, dwie warstwy lakieru i wierzchnią warstwę (utwardzacz) na sam koniec. Wszystko nakładaj zaczynając od środka paznokcia kierując się ku brzegom.

2) Pozwól lakierowi wyschnąć przez około 15 minut, a na sam koniec na każdy paznokieć i wokół niego nałóż po kropelce oliwy z oliwek, aby zapobiec rozmazywaniu się lakieru i powstawaniu smug.

Letni pedicure

Et voil?! Twoje stopy gotowe są już by zachwycać swoim pieknem na plaży, albo też w mieście, okute w lekkie sandałki.

Artykuły podobne