Pierwsza Komunia Święta jest bez wątpienia jednym z najważniejszych momentów zarówno dla dziecka jak i dla jego rodziców. To dzień wyjątkowy, w którym rozpoczyna się nowy etap życiowy i duchowy. Tego dnia dzieci po raz pierwszy przyjmują do serca Jezusa Chrystusa pod postacią Hostii. Pomimo, że Pierwsza Komunia Święta powinna być przede wszystkim ważnym przeżyciem duchowym, to jednak zgodnie z naszą tradycją, pierwszokomunijne dzieci obdarowywane są tego dnia prezentami. Pierwsza Komunia Święta jest pewnego rodzaju wyzwaniem dla rodziców, rodziców chrzestnych oraz pozostałych gości związanym z wyborem odpowiedniego prezentu.

Jaki prezent byłby najlepszy dla dziecka, które po raz pierwszy w swoim życiu przyjęło Eucharystię? W obecnych, zmaterializowanych czasach możemy zauważyć nowy trend w komunijnych prezentach polegający na zakupie różnego rodzaju nowoczesnych sprzętów takich jak laptopy, tablety, skutery czy gry Play Station. Wydaje mi się, że w dzisiejszej dobie konsumpcjonizmu zapominamy o prawdziwej istocie oraz wyjątkowości Pierwszej Komunii Świętej. Nie dajmy ponieść się nowoczesnym trendom, tylko postawmy na tradycję, która jest przecież równie piękna i równie wartościowa.

Z czym kojarzy nam się Pierwsza Komunia Święta? Oczywiście, że z zegarkiem. Zegarek to taki prezent, który potrafi zatrzymać upływający czas. Kiedy tylko nasze dziecko spojrzy na tarczę zegarka, przypomni sobie jeden z najważniejszych momentów duchowych w swoim życiu. Nie chodzi mi jednak o zegarki stare, nudne, zwyczajne. W obecnych czasach piękny zegarek to prawdziwa sztuka i arcydzieło. A samo noszenie wyjątkowego i oryginalnego zegarka należy do dobrego stylu i gustu. Bardzo efektowne i gustowne zegarki odnalazłam w sklepie internetowym dolinski.pl. W specjalnej zakładce dotyczącej komunijnych prezentów możemy odnaleźć świetne zegarki dla dziewczynki i chłopca, które z powodzeniem można podarować jako prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Dodatkowo zauważyłam, że zegarki mogą być całkowicie spersonalizowane, tj. sklep zapewnia grawerunek z napisem okolicznościowym, czyli Twoimi życzeniami, modlitwą bądź ważnym cytatem. Jeżeli na zegarku nie ma miejsca na napis, oferowana jest specjalna tabliczka mocowana na pudełku od zegarka, na której istnieje możliwość wygrawerowania dowolnej treści. Jest to bez wątpienia bardzo ważne, ponieważ zegarek z własną dedykacją zwiększa wartość sentymentalną prezentu i sprawia, że staje się on jeszcze bardziej wyjątkowy? bo osobisty. Wybór zegarków jest naprawdę ogromny, ja pozwoliłam sobie opisać te, które najbardziej przypadły mi do gustu.

Calvin Klein Accent ? zegarek damski

W przypadku tej marki pewne jest, że mówi ona sama za siebie, jest gwarancją jakości i profesjonalizmu. Ogromnie spodobał mi się biały, damski zegarek inspirowany kontrastem pomiędzy dniem a nocą. Zegarek jest bardzo subtelny, dlatego też idealnie będzie prezentował się na dziewczęcym nadgarstku. Ponadto sam kolor biały jest synonimem czystości i niewinności. Tarcza w tym gładkim czasomierzu posiada dwa symetryczne wykończenia. Zegarek zdobi dyskretne logo Calvin Klein na godzinie 12. oraz mały sekundnik na godzinie 6. Model klasyczny i ponadczasowy.

Calvin Klein Accent

Calvin Klein Accent ? zegarek damski ? cena: 897,00 zł

Certina DS Podium Automatic ? zegarek męski

Kolejnym moim typem jest klasyczny zegarek Certina z mechanizmem automatycznym, systemem zabezpieczeń DS. Model DS Podium Automatic posiada przeszklony dekiel, przez który możemy podziwiać pracę mechanizmu automatycznego. Bardzo efektowny i designerski wygląd sprawia, że taki zegarek będzie prezentem idealnym dla każdego chłopca z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Co więcej, nawet po kilku latach użytkowania, zegarek ten zawsze pozostanie modny, bo klasyka jest przecież ponadczasowa i nigdy nie przemija.

Certina DS Podium Automatic

Certina DS Podium Automatic ? zegarek męski ? cena: 1839,00 zł

Tissot Couturier Lady ? zegarek damski

W zegarku tym wyjątkowo urzekł mnie jego design. Piękna stalowa bransoleta, idealnie dopasowana do koperty oraz nowoczesne wyraziste kształty czynią go modelem ponadczasowym i klasycznym z domieszką wytwornej elegancji. Po przymierzeniu tego zegarka od razu przychodzi na myśl jedno słowo ? komfort. Koperta jest bowiem od razu odpowiednio wyprofilowana do nadgarstka, dzięki czemu czasomierz układa się tak, jakbyśmy go nosili od lat. Podobnie jak u największych światowych kreatorów mody, perfekcyjnie łączących krój i tkaninę, w kolekcji Tissot Couturier odnajdziemy harmonijne zestawienia idealnie dopasowanych wytwornych linii i materiałów. Wszystkie zegarki mają jednak jedną wspólna cechę – bezkompromisowe przywiązanie do szczegółów. Zegarek jest idealny zarówno dla dziewczynki jak i dla dorosłej kobiety. Jestem przekonana, że przez długie lata będzie odpowiednio spełniał swoją rolę nie tylko jako dobry szwajcarski zegarek, ale także jako elegancki gadżet, a nawet element biżuterii.

Tissot Couturier Lady

Tissot Couturier Lady ? zegarek damski ? cena: 959,00 zł

Calvin Klein Classic Gent ? zegarek męski

Ostatnim moim typem jest zegarek od Calvina Kleina na klasycznej, stalowej bransolecie o pięknym połysku. Model charakteryzuje się zauważalnym, minimalistycznym i rozpoznawalnym designem. Czytelny cyferblat osadzony w delikatnej i perfekcyjnie ukształtowanej kopercie podkreśla nowoczesny, a zarazem ponadczasowy design. Zegarek na bransolecie to bardzo ekskluzywny prezent, który oddaje wyjątkowe poczucie dobrego gustu i stylu. Jest to jeden z tych prezentów, które zostaną zapamiętane na długo w pamięci. Jestem przekonana, że także za kilka lat będzie idealnie komponował się na nadgarstku dorosłego już mężczyzny. Jego projekt szwajcarscy inżynierowie komponowali przede wszystkim z myślą o długim używaniu. Ponieważ to prezent na długie lata, zegarek musi utrzymywać się w kręgach mody zegarkowej wraz z ich upływem, co doskonale zostało ujęte w najnowszym modelu Calvin Klein Classic Gent.

Calvin Klein Classic Gent

Calvin Klein Classic Gent ? zegarek męski ? cena: 650,00 zł

Podaruj zatem dziecku naprawdę ważny i wyjątkowy prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Uświetnij tę okazję i wybierz taki prezent, który będzie dla niego najlepszą pamiątką jak również sprawi mu wiele radości. Posiadanie pamiątki w formie pięknego i dobrego zegarka wyrabia w młodym człowieku szacunek i poszanowanie dla przedmiotów pięknych i wyjątkowych, do których stworzenia włożono wiele pasji stylistów i umiejętności inżynierów współczesnego zegarmistrzostwa.

Artykuły podobne