impreza halloween - zrób to dobrze

Impreza Halloween? Zrób to dobrze!

Total
0
Shares

fot. Brett Kiger

Coraz większymi krokami zbliża się dzień, który wyczekuje pewnie większość dzieciaków i część dorosłych. Mowa oczywiście o Halloween! Święto, które przyszło do nas ze Stanów Zjednoczonych cieszy się prawie taką samą popularnością, co Boże Narodzenie. Z roku na rok świętujących ten, jakże charakterystyczny zwyczaj, przybywa. Halloween największą radość sprawia oczywiście najmłodszym, którzy mają okazję do świetnej zabawy. Jednak jak im ją zapewnić, by pozostała w pamięci aż do kolejnego 31 października? Przedstawiamy plan na idealną zabawę halloween?ową.

Dekoracje

Najważniejszy symbol!

świecące dynie - dekoracje na halloween

fot. Hanna Horwath

Pierwsze skojarzenie, które przychodzi nam do głowy na słowo Halloween to oczywiście dynia. Dlatego to ona jest najważniejszą dekoracją podczas przyjęcia. W sezonie jesiennym dostaniesz to warzywo niemalże wszędzie. Świetną zabawą dla Twoich pociech będzie już samo wykonanie dyniowego potwora. Jeśli nie masz czasu lub ochoty na drążenie dyni, proponuję zakup wersji dmuchanej. Z pewnością okaże się bardziej trwała.

Dom, jak z horroru

ozdoby na halloween

fot. Mellssa

31 paździrnika wszystko musi być przerażające. Właśnie dlatego miejsce imprezy musi być bogate w dekoracje mrożące krew w żyłach (oczywiście intensywności straszności dostosuj do wieku gości). Potrzebna Ci będzie duża ilość sztucznych: pajęczyny, krwi oraz nietoperzy. Nie może także zabraknąć kukieł czarownic, zombi i mumii. Bez takich ozdób impreza halloween?owa nie będzie kompletna.

Poczęstunek

Krwiste drinki

zielony sok

fot. Eirian Hikari

Impreza Halloween wymaga kilku zasad, których należy przestrzegać. Wszystko musi być zorganizowane w klimacie grozy, nawet napoje dla dzieci. Wybierz picie w kolorze zielonym i czerwonym. Mogą to być zdrowe soki warzywne lub owocowe, co dzięki ich gęstości przyniesie jeszcze lepszy efekt. Nie zapomnij, żeby zaserwować je w tematycznych kubkach, które dodadzą zwyczajnej czynności picia niezwykły klimat.

Straszące ciasteczka…

ciasteczka na halloween

 

fot. Zasyline

Dobrze jest zaangażować dzieci w przygotowania do imprezy. Na pewno wiele radości sprawi im zabawa foremkami do wycinania ciasteczek. Przygotuj im również ozdoby w kolorach pomarańczy i czerni, by pięknie ozdobiły smakołyki.

… i czekoladki

czekoladowe czaszki

fot. Andrew

Chyba nie ma dzieciaków, które nie lubią czekolady. Wykorzystaj to i samodzielnie zrób dla nich czekoladki w tematyce halloween. Możesz również owinąć je w sreberka i częstować nimi dzieciaki, które zapukają do twoich drzwi.

Przebranie

halloween'owe kostiumy

fot. Liz West

Kiedy cała oprawa przyjęcia jest już przygotowana, czas na ostatni, ale niemalże najważniejszy element ? przebranie! Mimo, iż Halloween jest świętem potworów, zjaw i czarownic to stroje naszych pociech nie muszą być równie przerażające. Być może masz małą księżniczkę lub zwinnego ninja? Pozwól wybrać dziecku taki strój, jaki sobie wymarzy. Jednak niech kostiumy obowiązują także rodziców!

Halloween już wkrótce, czas zacząć przygotowania, by z tej okazji wyprawić dla dzieciaków świetne przyjęcie. Jeśli dobrze wszystko rozplanujesz, impreza z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich gości.

Czytaj także:

Upiorne przebrania dla kobiet

Przebrania na straszne przyjęcie dla dzieci

Upiorne stroje na przebierane przyjęcie dla mężczyzn

Artykuły podobne