Jak ciekawie udekorować dom na święta?

Total
0
Shares

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Śnieg za oknem przypomina nam, że już niedługo będziemy dzielić się opłatkiem z bliskimi. Ich przybycie wywołuje radość, ale dopinguje również do działania. Wyborna kolacja, czyste i pachnące świerkiem pokoje to podstawa. Jednak większość z nas chce, żeby mieszkanie już od progu wprowadzało gości w świąteczny nastrój. Z tego powodu dekorujemy nasze cztery kąty zgodnie z obowiązującymi trendami. O czym należy pamiętać podczas wyboru świątecznych dekoracji?

1. Kolor

Coraz rzadziej spotykamy choinki udekorowane różnokolorowymi bombkami. A szkoda, bo dla wielu z nas jest to najpiękniejsze wspomnienie. Jednak to co pięknie wygląda na świątecznym drzewku, niekoniecznie sprawdza się w całym domu. Do dekoracji mieszkania lepiej wybrać dwa kolory. Na świątecznym stole doskonale wyglądają połączenia: starego złota z czerwienią, bieli ze srebrem bądź zielenią. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdza się połączenie różnych odcieni fioletu. W tym roku czerwień i złoto, w przyszłym zamiast złota może być zieleń. Należy jedynie pamiętać o tym, żeby łączyć ze sobą maksymalnie 3 kolory.

2. Choinka

Drzewko bożonarodzeniowe to element, który szczególnie szybko wprowadza nas w świąteczny nastrój. Najpopularniejszy jest żywy świerk, kupowany na ryneczkach i bożonarodzeniowych jarmarkach. Wiele osób ubiera w domu sztuczną choinkę. Jednakże od kilku lat w naszych mieszkaniach pojawiają się również choinki wykonane z piór, szyszek oraz suszonych owoców. To zupełnie nowe spojrzenie na tradycyjne drzewko bożonarodzeniowe. Dla tych, którzy potrafią sobie wyobrazić choinkę inaczej, a zwłaszcza dla mieszkańców nowoczesnych, chłodnych lub minimalistycznych wnętrz świetnym pomysłem jest przyklejana tapeta na ścianę, która może być oryginalnym substytutem tradycyjnej choinki. Do kupienia w sklepach internetowych, np. w Domwyposażenie.pl

3. Dekoracje

Czy wiedzieliście, że swoje mieszkania Poznań dekoruje gwiazdkami? W tej części Polski, Boże Narodzenie nazywane jest Gwiazdką. Domowników odwiedza Gwiazdor, a na wigilijnym stole musi pojawić się makiełka. Zachęcamy Was do dekorowania mieszkania elementami związanymi z regionem, w którym mieszkacie. Anielskie włosy, wizerunek dzieciątka, szopki bożonarodzeniowe i wspomniane gwiazdki to doskonałe motywy przewodnie do stworzenia dekoracji w całym mieszkaniu. Innym sposobem są własnoręcznie wykonane ozdoby, w które można włączyć dzieci.W sieci znajdziemy mnóstwo instrukcji jak przygotować bożonarodzeniowego aniołka czy sznurkową choinkę.

Jak zrobić sznurkową choinkę? źródło: e-mieszkanie.pl

Artykuły podobne

Oryginalny sposób na lód

Nowoczesny pojemnik na lód. Zamiast biegać do zamrażalnika po kostki lodu, możesz postawić je na stole, tak żeby każdy mógł po nie sięgać, wtedy kiedy zechce. Pomiędzy wewnętrzną wkładką pojemnika…
Zobacz więcej ...