Jakie prezenty były popularne w latach 90 ? tych?

Total
0
Shares

Długo zastanawialiśmy się nad tym, jakimi prezentami obdarowywali się ludzie w latach 90 ? tych, stosunkowo dawnych, a jednak wciąż obecnych w sercach i umysłach. Kiedy przywołuje się na myśl lata 90 ? te, oczyma wyobraźni wracamy do kultowych legginsów, kryształów w każdym domu, zegarów czy pierwszej pościeli z kory! W wielu domach jeszcze do dziś możemy zobaczyć obrazy naścienne wykonane ze skóry, kolorowe lampki z pływającą, bliżej nam nieznaną substancją czy porcelanowe słoniki, które dostawaliśmy na szczęście od przyjaciół i znajomych. Przedmioty te nie są tak odległe, jak prezenty z czasów PRL-u, dlatego właśnie postanowiliśmy przypomnieć sobie i Wam, jakie trendy prezentowe królowały w latach 90 ? tych. Być może wciąż o nich pamiętacie. Dodamy tylko, że już od 1 lipca rozpoczynamy na naszym funpage?u na Facebooku nowy cykl popołudniowy, w którym to będziemy umieszczać zdjęcia prezentów z lat 90-tych!

Kryształy na maksa!

Kryształy znajdowały się w każdym domu. Były to zdecydowanie najczęściej wybierane prezenty, które zdobiły nasze ściany i półki. Duży pokój obowiązkowo musiał być ozdobiony kryształami, które wychodziły z każdego regału. Czy pamiętajcie jeszcze słynne kryształowe wazony, szklanki czy kieliszki?

Kryształy

Źródło: retro.pewex.pl

Super Nintendo

21 listopada 1990 firma Nintendo wprowadziła na rynek nową konsolę Super Nintendo Entertainment System, znana bardziej w skróconej nazwie SNES. Ta konsola była przedmiotem marzeń i westchnień wszystkich chłopców. Nieodłączną grą kojarzącą się z Super Nintendo jest oczywiście Mario Bros.

Super Nintendo

Źródło: eioba.pl

Super Mario World

Czy pamiętacie gry Mario Bros? Zapewne każdy z Was w dzieciństwie grał w tą przełomową w latach 90 ? tych grę. Super Mario World pierwsza gra z Mario przeznaczona na konsolę SNES. Pojawiły się w niej nowe ruchy, np. Spin Jump, nowe power-upy, np. peleryna (Caped Mario/Luigi). Pojawiła się też nowa postać ? Yoshi. Jest to mały dinozaur, ma kilka kolorów, a każdy ma inne właściwości. Jeden może zjadać przeciwników swoim długim językiem, lub skakać po przeciwnikach, po których Mario i Luigi nie mogą.

Super Mario World

Źródło: stare komputery.pl

Walkman

Kto nie dostał od rodziców w prezencie urodzinowym starego, poczciwego walkmana? Ten wynalazek w latach 90 ? tych był niezwykle pożądany przez dzieci i młodzież. Walkman został zaprojektowany i wypromowany przez firmę Sony, która wypuściła na rynek przenośny magnetofon o handlowej nazwie Sony Walkman. Walkman to przenośny, zminiaturyzowany magnetofon kasetowy, odporny na wstrząsy i nieposiadający głośników lecz wyłącznie słuchawki, niektóre trochę większe modele posiadały też wbudowany mały głośnik umożliwiający słuchanie bez użycia słuchawek. Walkmany zapoczątkowały erę noszenia ze sobą muzyki w każdym miejscu i w każdym czasie.

Walkman

Źródło: wikipedia.org

Gra Tetris

Pamiętacie słynne gry takie jak: snake, tetris, arkanoid, formuła 1, puzzle? Gra Tetris była bardzo często kupowanym prezentem dla dzieci. Gra polega na układaniu klocków na planszy tak, aby kwadraty składające się na nie utworzyły wiersz na całej szerokości. Gra jest do dziś popularna na całym świecie, w nieco nowszych i odświeżonych wersjach.

Gra Tetris

Źródło: gra-pegasus.pl

Zastawa Duralex

Chętnie wybieranym prezentem z okazjo domowych wizyt była słynna zastawa stołowa Duralex. Do dzisiaj obecna w niektórych domach zastawa była bardzo popularna i znana. Zastawy te charakteryzuje przydymione i nietłukącego się szkło. Parapetówka, imieniny czy ślub były doskonałymi okazjami do podarowania tego typu zastawy stołowej.

Zastawa Duralex

Źródło: serwisy-obiadowe24.pl

Obrazy ze skóry

Kiedy zastanawialiśmy się nad tym, jakie prezenty były popularne w latach 90 ? tych, od razu na myśl przyszły nam słynne obrazy wykonane ze skóry. Zdobiły one korytarze i pokoje. Bardzo często w takie obrazy wbudowany był również zegar.

Obrazy ze skóry

Źródło: mikrowitryna.pl

Słonik z porcelany

Wszyscy wiedzą, że słonie przynoszą szczęście! Zwłaszcza te, z podniesioną trąbą! Bardzo popularnych prezentem urodzinowym z lat 90 ? tych są porcelanowe słoniki, które zdarzało się, że były sukcesywnie kolekcjonowane.

Słonik z porcelany

Źródło: allegro.pl

Mamy nadzieję, że chociaż na chwilę udało nam się przenieś Was do przeszłości. Jesteśmy ogromnie ciekawi, jakie prezenty w latach 90 ? tych dostawaliście Wy od swoich bliskich, znajomych, przyjaciół.

Artykuły podobne
prezenty na wakacje

Prezenty na wakacje

Jakie wybrać prezenty na wakacje? Lato, lato wszędzie oszalało zwariowało moje serce. By zwariowały serca naszych pociech podczas urlopów, dobrze jest zapewnić im dobrą zabawę. Jeśli dzieci będą zajęte to i…
Zobacz więcej ...

Herbatka dla dwojga

Bardzo lubię gdy ślubny prezent akcentuje to, że od tej chwili należy Jego i Ją postrzegać tak razem, podwójnie. Dlatego jestem zwolenniczką wszelkich dwuelementowych kompletów i dlatego jeśli podzielacie moje…
Zobacz więcej ...