Jak dbać o ciało i skórę wiosną?

Total
0
Shares

Jeśli chcesz wyglądać młodo i świeżo, powinnaś zawsze pamiętać o prawidłowej pielęgnacji swojej skóry. Istotne jest nie tylko przestrzeganie zasad prawidłowej higieny, ale także efektywne chronienie skóry przed czynnikami szkodliwymi oraz dostarczanie jej wartościowych składników odżywczych. Pamiętajmy, że tylko odpowiednio pielęgnowana skóra na długo pozostanie młoda.

Przede wszystkim należy postawić na odpowiednią profilaktykę. W praktyce oznacza to, że w pierwszej kolejności powinnyśmy chronić naszą skórę przed szkodliwym wpływem słońca. Nie tylko w trakcie wakacji na plaży, ale także i na co dzień należy nakładać dobre kremy z filtrem dobrane do naszego rodzaju skóry. W ramach profilaktyki powinnyśmy także pamiętać o dostarczaniu naszemu organizmowi właściwej ilości wody (ok. 2 litry dziennie). Odpowiednia ilość płynów pomoże nam utrzymać optymalne nawilżenie skóry na całym ciele. Ważna jest także dieta. Jeśli chcesz wyglądać młodo, nie zapominaj o jedzeniu świeżych owoców i warzyw, które bogate są w cenne dla naszej skóry przeciwutleniacze. W miarę możliwości ogranicz spożywanie produktów przetworzonych i tzw. fast-foodów, które  dużej mierze odpowiedzialne są za pojawiające się na skórze (nie tylko twarzy) wypryski.

Oczywiście nie wolno zapominać także i o stosowaniu dobrze dobranych kosmetyków ? dotyczy to zarówno skóry  twarzy jak i w innych rejonów  naszego ciała. Osoby ze skórą normalną mogą do jej mycia używać zwykłego mydła marsylskiego. W przypadku cery suchej zaleca się używanie specjalnych mleczek i olejków myjących. Z kolei do oczyszczania skóry mieszanej lub tłustej warto zastosować lekkie kosmetyki o działaniu antybakteryjnym, które pomogą także uporać się z ewentualnymi zmianami trądzikowymi.

Skoro mowa już o higienie skóry, warto zaznaczyć, że dość istotną kwestią jest wybór odpowiedniego dezodorantu. Obecnie proponowane dezodoranty nie tylko zapewniają ochronę przed potem, ale także pielęgnują naszą skórę. Ciekawe rozwiązania proponuje nam np. marka Garnier. Zarówno panie jak i panowie znajdą wśród produktów tej marki dezodoranty w kulce i w sprayu, które skutecznie redukują pocenie i w dodatku dzięki zawartości alantoiny zapobiegają podrażnieniom (np. Garnier Invisi Mineral).

Artykuły podobne