Jak efektywnie zapakować walizkę?

Total
0
Shares

Pakowanie walizki jest strategicznym wyzwaniem wymagającym maksymalizacji przestrzeni i minimalizowana niechcianych zagnieceń. Możliwe, że masz już jakiś swój, ulubiony system pakowania, ale jest parę niezawodnych sztuczek, które pozwolą ci sprawnie wykorzystać każdą wolną przestrzeń w walizce.

Efektywne pakowanie

Pakowanie ciuchów

1. Zapamiętaj tę kolejność pakowania: koszulki, bluzki, etc. na samym spodzie, później sukienki (jeżeli to ciebie dotyczy), a na końcu spodnie.

Pakowanie

2. Ułóż na kupce niezłożone bluzki, kładąc na samym dole te, które są najbardziej skłonne do zagnieceń, a na wierzchu układając te mniej gniecące się.

3. Złóż rękawy do środka bluzek.

4. Następnie złóż cały stosik bluzek na pół łapiąc za dolną ich część. W ten sposób uzyskasz zawiniątko, które możesz włożyć do walizki.

Zawiniątko z koszul

5. Ułóż sukienki w walizce tak, aby ich końce zwisały swobodnie poza walizkę.

6. Połóż spodnie i spódnice na jakimś płaskim podłożu i złóż każdą rzecz wzdłuż na pół.

7. Tak złożone spodnie i spódnice ułóż jeden na drugim, zwracając uwagę na to, by te z bardziej gniecących się materiałów wylądowały na samym dole stosu, a te bardziej wytrzymałe, jak jeansy, na górze. Uformowaną w ten sposób stertę złóż na pół – skracając jej długość o połowę. 

Złożone spodnie i spódnice

8. Umieść swoją stertę spodni i spódnic na leżących już w walizce sukienkach i zawiń wystające części sukienek na górę sterty.

Pakowanie dodatków

1. Zwiń każdy krawat osobno.

Zwinięty krawat

2. Powpychaj skarpetki do butów. Spakuj bieliznę do worków na pranie, albo bocznych kieszonek, aby zaoszczędzić trochę miejsca.

3. Ułóż każdą parę butów w ten sposób, aby obcas jednego buta stykał się z noskiem drugiego.

4. Zawiń każdą parę butów w osobne plastikowe torebki i umieść je przy ściankach twojej walizki. 

5. Chroń ubrania przed nieprzewidzianymi "przeciekami" i spakuj wszystkie kosmetyki do plastikowych torebek.

Kosmetyki

6. Zapakuj najbardziej potrzebne przybory toaletowe do podręcznej torby. Upewnij się, że są wśród nich szczeteczka do zębów, pasta, kosmetyki do makijażu, lekarstwa i inne niezbędne przedmioty

W razie potrzeby możesz wziąć też przykład z eksperta, który prezentuje mistrzowski sposób na spakowanie się w filmiku na początku posta.

Szczęśliwej podróży!

Udanego pakowania i bezpiecznej podróży!

Artykuły podobne

Chłodzenie dobra rzecz

Szczególnie teraz, w okresie wzmożonych upałów, ciepłych nocy, letnich dni. No bo przecież nie ma nic przyjemniejszego od zmrożonego piwa na grillu czy chłodnego plażowego napoju. Że nie wspomnę o…
Zobacz więcej ...