Dobra zabawa i udany, romantyczny wieczór (zwłaszcza przy okazji zbliżających się wielkimi krokami Walentynek) wcale nie musi liczyć się w wydanych złotówkach. Sprawdźcie, w jaki sposób można zorganizować wyjątkowy wieczór dla dwojga nie biorąc kredytów i nie nadszarpując zbytnio domowego budżetu.

  1. Tanie kino

Tanie kino

Zamiast rzucać się na komercyjne i zatłoczone multiplexy poszukajcie mniejszych kin w swoim mieście. Kina studyjne często oferują bardzo ciekawe seanse za cenę o połowę niższą niż w popularnych Multikinach, IMAXch, itd. Często też można trafić na całodniową ofertę, kiedy każdy z wyświetlanych filmów kosztuje np. po 5zł. Wystarczy tylko dobrze poszukać.

  1. Lunch przy świecach

Lunch przy swiecach

Wybierając się do restauracji ustalcie, że zamawiacie potrawy z Lunch Menu. Są one dużo tańsze, niż dania obiadowe, a wcale nie różnią się aż tak bardzo wielkością. Głodni na pewno nie wyjdziecie, a romantyczna atmosfera restauracji pozostanie z wami na resztę tego wyjątkowego wieczoru.

  1. Rezerwacja stolika ? na deser

Deser na Walentynki

Pójdźcie do waszej ulubionej kawiarni lub lodziarni (jeżeli jeszcze takiej nie macie, to czas najwyższy wybrać się na poszukiwania ?numeru 1?), zamówcie ulubiony deser, a po deserze wybierzcie się na przejażdżkę za miasto. Chwila ciszy i spokoju oraz czasu tylko dla was, poza kulinarnymi przyjemnościami, to przecież sedno całego randkowania. 

  1. Noc Wii

Noc z Wii

Jeżeli już zainwestowaliście w Wii na Xboxa, to możecie wykorzystać je teraz na świetny pomysł na randkę. Wieczorny turniej taneczny, mecz w tenisa, czy nawet turniej w rzutki na Wii w połączeniu z jakimiś pikantnymi zakładami dla rozgrzania atmosfery to gwarancja sukcesu. Nie tylko na Walentynki.

  1. Wolontariat we dwoje

Wolontariat we dwoje

Randka, po której oboje będziecie się czuli fantastycznie. Przepis: zaangażujcie się w jakąś dobroczynną akcję razem. Może to być pomoc przy organizacji zajęć w ferie dla dzieci z biedniejszych rodzin, czy wspólne wybieranie sprawy, w której chcielibyście działać, dla czyjegoś dobra. Internet aż roi się od stron poświęconych tej tematyce. Czas uruchomić wujka Google i zbliżyć się do siebie robiąc coś dla innych.

  1. Kulturowa objazdówka

Randka w galerii

Chłońcie dziedzictwo kultury za darmo. Zorientujcie się, gdzie w waszej okolicy są galerie sztuki, muzea, teatry, do których wstęp nie jest płatny. Takie miejsca nierzadko kryją większe skarby niż państwowe I płatne placówki.

  1. Piknik w parku

Piknik w parku

Opcja może bardziej adekwatna dla randek w innej porze roku, ale kreatywni na pewno znajdą sposób na piknikowanie nawet w zaspach śnieżnych i przy -20 stopniach Celcjusza. Pomysł niby prosty, ale musicie uważać, żeby z teoretycznie taniej randki, wasz piknik nie zamienił się w drogi wypad do restauracji, tylko że na świeżym powietrzu. Dlatego postawcie na niedrogie wino i tańsze przekąski.

  1. Tematyczny wieczór

Wyznania gejszy

Zaplanujcie tematyczną kolację i noc filmową w domu. Stwórzcie menu w oparciu o film/y, który/e będziecie oglądać (na przykład sushi do filmu ?Wyznania Gejszy?) i przygotujcie tę kolację razem przed waszym prywatnym seansem filmowym.

Artykuły podobne