Prezenty dla kobiety to dosyć problematyczny temat. Dawanie prezentów w wielu kulturach, także i w naszej, jest związane z symboliką. Nie bez znaczenia pozostają bowiem lokalne przesądy, religia, kolory, liczby a nawet rodzaj kwiatów, jakie wręczamy. Szczególnie wrażliwe, jeśli chodzi o kwestie prezentowej etykiety są kobiety. To właśnie one oczekują największego wyczucia oraz znajomości sztuki wręczania prezentów. Bardzo często kobiety także bywają urażone, obrażone, bywa nawet, że strzelają przysłowiowego focha za źle dobrany prezent.

Jakich zatem prezentów nie powinno się wręczać kobiecie?

Nie kupujmy kobiecie butów!

Od zarania wieków panuje przesąd, że kobiecie nie powinno się kupować butów. Pod żadnym pozorem zatem nie stawiaj na obuwie, ponieważ jak powiadali pradziadkowie i dziadkowie, w tych właśnie butach Twoja ukochana Cię może zostawić!

Zegarek źle wróży

Zegarek symbolizuje upływający czas. Zakup ukochanej zegarka może oznaczać, że Wasz czas się skończy. Zatem chyba lepiej dmuchać na zimne?

Unikaj kolczyków

Czy wiecie, że kolczyki są symbolem rozstania? Mimo, że kolczyki są bardzo chętnie wybieranym prezentem dla kobiety, ich symbolika jest jednak bynajmniej przerażająca!

Nie kupuj ostrych narzędzi

Kiepskim pomysłem jest podarowanie kobiecie zestawu noży. Może to oznaczać, że cały Wasz związek stanie na ostrzu noża!

Perły przynoszą pecha

Jeśli kupisz swojej kobiecie perły, będzie przez całe życie wylewała potok łez. Zatem czy warto narażać ją na tak poważne zaburzenia emocjonalne? Perłom mówimy stanowcze nie!

Prezentowe błędy

Źródło: kobieta.pl

Oczywiście piszemy o przesądach nieco żartobliwie i z przymrużeniem oka. Teraz już niewiele osób ich przestrzega w końcu zdrowe podejście do życia to podstawa. Jednak zważając na to, że na forach internetowych wątek dotyczący dawania prezentów jest wciąż aktualny, oznacza to, że savior-vivre prezentowe niekoniecznie jest powszechnie znane. Niektóre przedmioty niosą ze sobą bardzo zaskakujące znaczenie. Czy jednak ktoś przejmuje się tym, że pewnych rzeczy po prostu nie wypada dawać? I czy rzeczywiście, wszystkie te zabobony mają jakikolwiek sens i się sprawdzają? Zapewne nie ? ale Polacy na wszelki wypadek wkładają na przykład pieniążek do portfela, który zamierzają komuś podarować. I po co? Podświadomie wolą przesąd zrealizować, aby zapewnić obdarowanemu bogactwo.

A teraz przejdźmy do prezentów, które mogą nie przypaść do gustu kobiecie.

Akcesoria do domu

Jako najgorszy prezent dla kobiety uznaje się akcesoria do domu. No i nic w tym dziwnego, akcesoria do domu są przeznaczone do domu a nie dla kobiety. Sprzęt gospodarstwa domowego przypomina tylko porządkach i obowiązkach, może zdecydowanie wprowadzić kobietę w zły nastrój. Unikajcie zatem garnków, mikserów, ręczników, pościeli, fartuchów, mopów, obrusów itp.

Nietrafione kosmetyki

Kosmetyki na cellulit, środki na odchudzanie czy kremy przeciwzmarszczkowe rozzłoszczą każdą kobietę. Przecież nie możecie drodzy panowie przypominać ukochanej o jej wadach!

Bibeloty

Bałwanki, choinki, renifer ki, świnki, słoniki, skarbonki, figurki i inne cuda służą zazwyczaj wszystkim jako zbieracze kurzu. Zwykle nie mamy miejsca na to, aby ustawić na półce bibeloty lub po prostu nie pasują one do aranżacji naszego wnętrza.

Ubrania

Podarowanie kobiecie prezentu w postaci odzieży jest sprawą bardzo ryzykowną. Szczególnie jeśli chodzi o rozmiar! Zbyt duża bluzka może obrazić kobietę, bo myślisz, że Twoja kobieta jest większa niż w rzeczywistości jest. Za mała bluzka jest jeszcze bardziej przerażającym prezentem. Zdaniem kobiety dajesz jej w ten sposób do zrozumienia, że powinna schudnąć!

Słodycze

Czekoladki, bombonierki, batoniki nie są dobrym prezentem dla kobiety, która przebywa aktualnie na diecie albo obsesyjnie wręcz dba o swoją figurę. Taki prezent zamiast osłodzić życie, może zostawić po sobie dawkę goryczy.

Bielizna wyszczuplająca

Bielizna modelująca to dla kobiety sygnał, że jest z nią coś nie tak. Jest za gruba, nie podoba Ci się jej figura, ma wystające boczki! Nawet jeśli od kilku miesięcy nie mówiła o niczym innym niż o potrzebie posiadania takiej bielizny ? nie ryzykuj!

Prezent dla kobiet

Źródło: eligiblemagazine.com

Prezenty ? prezentami. Zasady ? zasadami. Pamiętajmy o tym, że każda osoba jest inna i każdemu może spodobać się coś innego. Jeśli dobrze znamy obdarowywaną kobietę, będziemy wiedzieli doskonale, co jej kupić. Teoria zatem pozostaje teorią, a praktyka robi swoje!

Artykuły podobne