Co roku opakowujemy prezenty dla naszych bliskich w tradycyjny papier dekoracyjny lub papierowe torebki. Efekt? Co roku wyglądają tak samo. A przecież niebanalnie opakowanie może  być dopełnieniem skromnego podarunku w środku. Co Ty na to, by tym razem wprowadzić trochę innowacji i poświęcić opakowaniu prezentów więcej uwagi? Nie masz pomysłu? Poniżej przedstawiamy kilka niepowtarzalnych propozycji.

Nawet jeśli już kupiłaś jednokolorowy papier, prezenty dla Twoich bliskich mogą wyglądać oryginalnie. Użyj wstążek o różnej szerokości i kolorze, które stworzą razem niesamowitą kompozycję.

prezent ozdobiony wieloma wstążkami

Sama możesz zadbać o stworzenie oryginalnego papieru. Ozdób go naklejkami lub pomaluj własnoręcznie. Gałązka choinki również może przydać się do malowania papieru. Zamocz ją w farbie akrylowej, a następnie stwórz nią ciekawe wzory. Pamiętaj, by przed dodaniem wstążki poczekać, aż farba wyschnie!

malowanie papieru gałązką choinki

prezent pomalowany gałązką choinki

Zwykle odręcznie podpisujemy prezenty. W tym roku wydrukuj lub wywołaj zdjęcie obdarowanej osoby i naklej na karton. Przez zrobiony dziurkaczem otwór przewlecz nitkę, którą przywiążesz do prezentu.

prezent ozdobiony zdjęciem

Pamiętaj, by do każdego prezentu dodać świąteczny akcent ? gałązkę choinki, szyszkę, laskę cynamonu czy małą bombkę. Mogą to być również anielskie skrzydła, wycięte z kartonu, a następnie oklejone srebrną folią.

prezent ozdobiony szyszkami i gałązkami

Torebka – choinka z pewnością wzbudzi zachwyt obdarowanego! Na zielonej torebce z papieru narysuj linie, tworzące trójkąt – tak, jak pokazano na zdjęciu. Zrób zagięcia w tych miejscach, a następnie rozłóż. Za pomocą dziurkacza wytnij kolorowe, okrągłe kawałki paperu, które ozdobią środek naszego trójkąta.  Do torebki włóż prezent. Ponownie złóż papier wzdłuż narysowanych linii, z tyłu podklejając dwustronną taśmą klejącą. Na koniec przyklej żółtą gwiazdę na czubek choinki. Gotowe!

materiały do zrobienia torebki-choinki

torebka-choinka

Opakowanie-miotełka to najoryginalniejszy pomysł, a przy tym jego wykonanie jest bardzo proste. Jest to również idealny sposób na opakowanie prezentu o niekonwencjonalnych kształtach. Przed jego wykonaniem warto jednak odwiedzić kwiaciarnię.

Rozłóż papier pocztowy, a na jego środku połóż prezent. Unieś brzegi papieru i zwiąż sznurkiem. W otwór powstałego woreczka włóż gałązkę. Ozdób torebkę rafią, przymocowując ją drutem forystycznym.

prezent-miotełka

rafia

Sklep: Grand Deco

Cena: 3,50 zł

gałązki florystyczne

Sklep: Grand Deco

Cena: 13,20 zł

Kiedy już skończysz swoje popisowe pakowanie prezentów nie zapomnij upamiętnić Twojej góry prezentów i zrobić im zdjęcia. Masz czas tylko do Gwiazdki 🙂

Artykuły podobne