Jak ubrać choinkę w tym roku?

Total
0
Shares

Któż z nas nie uwielbia ubierania choinki wraz z całą rodziną, wśród śmiechu najbliższych, dźwięku kolęd i zapachu świątecznych potraw? Co roku zastanawiamy się, co zrobić, by nasze bożonarodzeniowe drzewko wyglądało wyjątkowo i zachwycało wszystkich gości. Poniżej krok po kroku przedstawiam etapy dekorowania świątecznego drzewka, by proces ten odbył się bez żadnych trudności, a jego efekt był oszałamiający!

1. Powieś lampki.

Jeśli choinka jest wysoka – ma ponad 1,5m – potrzebne będą dwa komplety lampek. Dopiero po sprawdzeniu, czy wszystkie świecą, możemy przejść do kolejnego kroku.

lampki choinkowe

Sklep: fide.pl

Cena: 109,90 zł

2.Powieś łańcuchy.

Wcześniej, z pomocą dzieci, możesz  je w prosty sposób wykonać własnoręcznie. Wykorzystaj opakowania po płatkach, chipsach czy makaronie. Wytnij z nich kwadraty o wymiarach 5×5 cm, a następnie złóż każdy z nich w harmonijkę. Użyj też patyczków do uszu ? usuń watę, a patyczki potnij na trzy równe części. Następnie przewlekaj igłę z nitką przez harmonijki, oddzielając trzy kolejne kawałkiem patyczka. Długość łańcucha zależy tylko od Was!

własnoręcznie wykonany łańcuch choinkowy,kuradomowa.com

łańcuch choinkowy

Sklep: Ikea

Cena: 3,99 zł

3.Powieś największe ozdoby choinkowe tak, aby utworzyły zygzak.

Postaraj się, by Twoje drzewko było niepowtarzalne ? dlatego nie ograniczaj jego wystroju do bombek kupionych w sklepie. Stwórz ozdoby z masy solnej ? wystarczy wymieszać 200g mąki, 200g soli, 125 cm3 wody i wyrobić ciasto. Po uformowaniu figurek z masy solnej, należy je wysuszyć w piecyku gazowym w 50-75 stopniach Celsjusza lub w piecu elektrycznym w temperaturze 75 stopni Celsjusza. Potem wystarczy już tylko pomalować nasze ozdoby i gotowe!

ozdoby choinkowe

Sklep: Ikea

Cena: 7,99 zł

4.Mniejsze bombki rozwieszaj w równych ilościach w głębi drzewka i na brzegach gałązek.

Tu też możecie wykazać sie kreatywnością i zdolnościami manualnymi. Powieście plastry cytrusów, wysuszone wcześniej w piecu lub na kaloryferze! Możecie też ozdobić drzewko cukierkami w kolorowych papierkach czy wspólnie upieczonymi pierniczkami. Możliwości jest naprawdę dużo! Warto też wykorzystać tradycyjne pomysły ? powieśmy rajskie jabłuszka, które symbolizować mają zdrowie i urodę oraz orzechy w sreberkach, by przyniosły nam dobrobyt i siłę.

bombki

Sklep: Ikea

Cena: 39,99 zł

5.Powieś gwiazdę na czubku choinki, która wg tradycji miała pomagać w powrotach do domu z dalekich stron.

gwiazda choinkowa

Sklep: Ikea

Cena: 5,99 zł

6.Powieś włosy anielskie.

Oryginalnym pomysłem jest zastąpienie syntetycznych włosów anielskich sizalem ? materiałem wykonanym z agawy.

sizal

Sklep:papiera4.pl

Cena: 2,99 zł

7.Rozłóż materiał pod choinką, który zakryje kable od lampek.

8.Dekorację dopełnią prezenty pod choinką!

Więcej pomysłów zobacz na ozdoby świąteczne.

Artykuły podobne

Zabawki do własnoręcznego wykonania. Łatwe, proste i przyjemne !

Własnoręcznie wykonana zabawka ma swój niepowtarzalny charakter jak i unikalny wygląd. Dzięki własnoręcznie wykonanej zabawce dziecko doskonali sprawność manualną, percepcję wzrokową a także wyrabia poczucie estetyki. W większości przypadków dziecko…
Zobacz więcej ...