Jak udekorować świąteczny stół?

Total
0
Shares

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a przed nami ogromne wyzwanie, jakim jest przygotowanie wigilijnej kolacji. Ponieważ będziecie z pewnością zajęte pichceniem świątecznych potraw, sprzątaniem, pakowaniem prezentów i przyjmowaniem gości, przedstawiam kilka prostych, szybkich i efektownych sposobów na udekorowanie świątecznego stołu.

1.Warto zastanowić się nad zestawem kolorów, który zapanuje na naszym świątecznym stole.  Sprawdzone połączenia to bordowy i złoty,  granatowy i srebrny oraz zielony i biały.  

2.Na stole rozłóż obrus. Mimo iż w Polsce przyjęło się, że powinien on być biały, warto wprowadzić trochę innowacji i wybrać w tym roku np. czerwony kolor.

świąteczny obrus

Sklep: Home&You

Cena:79,00 zł

Zobacz kilka innych pomysłów na świąteczny obrus.

3.Na miejscu każdego gościa możesz położyć serwetę, a na niej talerze. Ustawiaj je jeden na drugim ? od największego do najmniejszego. Może użyjesz porcelany z bożonarodzeniowymi akcentami? Wyciągana specjalnie na święta doskonale nadaje klimat.

Świąteczny zestaw do kawy

Świąteczny zestaw do kawy,  Panprezent.pl

Cena: 62,90 zł

świąteczna zastawa

Sklep: Home&You

Cena: 49,00 zł

4.Rozłóż sztućce. Wigilia i świąteczne posiłki z pewnością są tymi okazjami, podczas których niecodzienna elegancja jest bardzo na mijescu. Jeśli potrafisz szyć lub posługiwać się sprawnie szydełkiem, zrób  pomysłowe kieszonki na sztućce, które z pewnością zostaną docenione przez Twoich gości.

Kieszonka na sztućce, źródłó: kura-d.blogspot.com

5.Serwetki zwiń w rulon lub złóż fantazyjnie. Możesz je ozdobić spinkami ze świątecznymi akcentami. Obok serwetek przy nakryciach powinny być także serwetki na środku stołu. Te możesz podać w eleganckim serwetniku.

uchwyt do serwetek

Sklep: Ikea

Cena: 4,99 zł

6.Kieliszki z kolorowego szkła są niekonwencjonalnym pomysłem, ale Ty możesz sprawić, że będą wyglądały jeszcze bardziej oryginalnie! Wytnij z białego kartonu renifery i postaw je na kieliszkch. Jeśli na każdym z nich napiszesz imię gościa, mogą posłużyć za wizytówki.

kolorowe kieliszki

Sklep: Flo

Cena: 19,90 zł

czerwone kieliszki

Sklep: Home&You

Cena: 15,00 zł

Więcej eleganckich artykułów do stołu w serwisie jakiprezent.pl

7.Na środku stołu umieść bożonarodzeniowy stroik. Możesz go zrobić sama, układając w dużej misie bombki w różnych rozmiarach i we współgrających kolorach. Mogą to być też świece ozdobione gałązkami choinki, laskami cynamonu i suszonymi plastrami cytrusów.

świece

Sklep: Ikea

Cena: 7,99 zł

wianek

Sklep: Home&You

Cena: 69,00 zł

8.Między talerzami rozłóż koraliki oraz pomalowane brokatem orzechy i szyszki. Poproś dzieci, by wycięły płatki śniegu ze srebrnego kartonu i ozdób nimi przestrzeń między talerzami.

czerwone koraliki

Sklep: Stoklasa

Cena: 28,81 zł

9.Słodka niespodzianka dla każdego gościa sprawi, że poczują się oni wyjątkowo. Przy każdym talerzu połóż czekoladkę lub pierniczek.

świąteczne łakocie

Sklep: Lidl

Cena: 3,99 zł

10.Nie zapomnij o sianku pod obrusem, wolnym miejscu przy stole i o obowiązkowych dwunastu potrawach!

Zobacz więcej pomysłów na ozdoby świąteczne.

Artykuły podobne

Prezenty na Boże Narodzenie dla dzieci

Wreszcie nadszedł upragniony listopad. Pomimo, że za oknem jest szaro, z chmur kapie siarczysty deszcz, nadworna aura ponura i smutna, to jednak atmosfera w naszych sercach wypełniona jest entuzjazmem oraz…
Zobacz więcej ...