Jak w krótkim czasie zwiększyć siłę mięśni?

Total
0
Shares

Większość z nas, szukając choćby większego powodzenia u płci przeciwnej, kieruje swoje kroki na siłownię. Pracując na różnego rodzaju przyrządach, kształtujemy swoją muskulaturę. To jak wyglądamy, nie przekłada się jednak na to, jak możemy wykorzystywać wyrzeźbione mięśnie, które nie zawsze oznaczają większą siłę. A przecież nikomu nie chodzi o atrakcyjny wygląd przy całkowitym braku siły czy kondycji. To tak, jakby mieć piękne i markowe opony, ale nie móc na nich jeździć, trzymając auto tylko i wyłącznie w garażu.
Pierwsza sprawa jaką trzeba sobie wyjaśnić, to ta, że nie da się być po prostu silnym. Czy lew może pokonać rekina czy rekin lwa? Wszystko zależy od tego w jakich warunkach: w wodzie czy na lądzie? Tak samo jest z siłą, ponieważ jest to umiejętność generowania mocy w konkretnych warunkach. Biorąc to pod uwagę możemy wyróżnić siłę maksymalną, eksplozywną oraz wytrzymałość. Na każdy rodzaj siły wskazane są inne ćwiczenia. Aby skutecznie rozbudować swoją siłę maksymalną powinniśmy skupić się na ograniczonej liczbie ćwiczeń z niewielką liczbą powtórzeń, pokonując duży ciężar i angażując do pracy jak najwięcej partii swojego ciała. Doskonałymi ćwiczeniami są pompki na jednej ręce i przysiady na jednej nodze. Powinniśmy ich wykonać maksymalnie 7-8 po kilka serii, z przerwami 2-minutowymi między każdą z serii. Sposobem zaś na wyrobienie u siebie siły eksplozywnej będą pompki z klaśnięciem oraz skoki do góry i w przód z małą liczbą powtórzeń. Wytrzymałość zwiększymy poprzez wykonywanie dużej ilości pompek zwykłych i przysiadów aż do wystąpienia całkowitego zmęczenia. Świetnie również działa nieprzerwane skakanie na skakance przez minimum 5 minut każdego dnia.
Jak widać, są to zupełnie różne zestawy ćwiczeń, realizujące wąskie cele, więc przed rozpoczęciem treningu bardzo ważne jest, żebyśmy określili, jaki dokładnie cel chcemy osiągnąć. Wtedy pozostanie już tylko wytrwałość i regularność, a w niedługim czasie na pewno zobaczymy ich efekty. Zobacz przyrządy do ćwiczeń w domu.

Artykuły podobne