Jak wybrać odpowiedni tort na ślub?

Total
0
Shares

Organizując ślub i wesele pierwszymi rzeczami, o których się myśli, to suknia ślubna, garnitur dla pana młodego, zaproszenia i obrączki. Takie detale, jak na przykład tort weselny schodzą zazwyczaj na drugi plan. A zazwyczaj to właśnie te małe drobiazgi stanowią o niezwykłej magii tego ważnego, wielkiego dnia zaślubin. Jak zatem wybrać odpowiedni tort weselny? Oto propozycje odpowiednie do waszych preferencji i poziomu formalności ceremonii.

1. Tradycyjny i formalny

Źródło: http://2.bp.blogspot.com

Elegancki tort, tradycyjnie cały biały z drobnymi, niezbyt krzykliwymi zdobieniami. Kwiaty z lukru, takie jak gardenie, róże, czy lilie wodne są częstymi dodatkami na szczycie tortu. Typowo takie klasyczne torty złożone są z trzech do czterech pięter. Najbardziej popularną wersją tego rodzaju tortów jest połączenie cytrynowego i waniliowego smaku wnętrza pokrytego białym kremem.

2. Modernistyczny i oryginalny

Źródło: http://trueweddingcakes.com

Trochę bardziej hipsterskie podejście do tradycyjnego tortu weselnego. Modernistyczny tort charakteryzuje się trochę wyższymi piętrami oraz uproszczonym wzorem powtarzającym się na każdym z tych pięter. Jeżeli chodzi o smaki takich tortów to wybór jest przeogromny. Zaczynając od popularnego w Ameryce ciasta Red Velvet, przez orzech laskowy na bardziej tradycyjnych smakach kończąc. Najlepsza rzecz dotycząca tego rodzaju tortu to fakt, że samemu możecie zaprojektować wzór, który będzie widniał na torcie.

3. Romantyczny i niekonwencjonalny

Źródło: http://icemaidencakes.com

Troszeczkę dziwaczny tort zainspirowany jakimś sentymentalnym elementem może okazać się strzałem w dziesiątkę. Podczas gdy nowoczesne i tradycyjne torty wydają się mieć określoną strukturę i wyraźnie zaznaczone granice między piętrami, w przypadku niekonwencjonalnych tortów wszelkie granice się zacierają, a design jest dużo bardziej opływowy i dowolny. Takie torty zazwyczaj wymagają dość ścisłej współpracy z cukiernikiem, który musi dostać dokładne wskazówki dotyczące tego, czego oczekujecie na takim nietypowym torcie.

5. Alternatywa dla tortu

Źródło: http://25.media.tumblr.com

Trochę bardziej wyluzowaną wersją tortu weselnego może być każdy inny rodzaj ciasta w odpowiednim "opakowaniu". Nie wszyscy są miłośnikami tortów, a niektórzy chcą tylko podkreślić swoją oryginalność i kreatywność. Bez względu na powód, tort nie jest wcale koniecznością na weselu, a jego miejsce może zastąpić równie dobrze sernik, piernik, czy inne, ulubione ciasto młodej pary.

Artykuły podobne
gaśnice - butelki do oliwy i vinegret

Dwie niepozorne gaśnice

Takie bardzo humorystyczne podejście do tematu. Zadaniem tych gaśnic nie jest bowiem gaszenie, a raczej wzniecanie kulinarnego pożaru. Nie ugaszą one smaku ani aromatu podanych potraw, lecz poprawią ich walory…
Zobacz więcej ...

HUB Rubika

Sięganie z tyłu kompa do wejścia USB i przepinanie wtyczek potrafi być irytujące. Najpierw drukarka, potem pad, wreszcie pendrive. Masakra. Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji jest zakup HUBa. Jeśli poszukamy…
Zobacz więcej ...

Toster Casa Bugatti Volo

Zanim marka Bugatti pojawi się w garażu Młodej Pary, spraw, by zawitała ona do ich kuchni! Łyżki, miseczki czy korkociągi, które proponuje ta firma wyróżniają się na tle innych finezyjnym…
Zobacz więcej ...