Jak wykonać przestrzenne kartki świąteczne?

Total
0
Shares

Otrzymanie własnoręcznie wykonanej przestrzennej kartki świątecznej z pewnością ucieszy każdego adresata, a jej wykonanie jest naprawdę niezwykle proste. Możesz do niej wpisać życzenia i wysłać do przyjaciół lub podziękowania za przybycie i wręczyć ją gościom po Wigilii. Jeśli wpiszesz do nic imiona gości, z powodzeniem mogą być użyte jako wizytówki na stół świąteczny. Z pewnością takie karty staną się niesamowitymi pamiątkami dla obdarowanych!

Kartkę z kolorowego bloku technicznego złóż na pół, a następnie przetnij nożyczkami w dwóch miejscach w połowie zgięcia kartki ? tak, jak na zdjęciu. Zegnij fragment papieru pomiędzy dwoma nacięciami, a po rozłożeniu kartki, popchnij go do jej wnętrza. Ilość takich nacięć zależy jedynie od naszego projektu i od tego,ile "wyskakujących" postaci chcemy stworzyć.

Przygotowanie karty przestrzennej

Chwyć ołówek w dłoń i na innym papierze z bloku technicznego narysuj np. kształt renifera, choinki lub śnieżynki, który ozdobi Twoją świąteczną kartkę. Wytnij szablon i ozdób wg uznania ? możesz pokolorować go kredkami, dokleić elementy z papieru czy materiału lub ozdobić brokatem. Następnie przyklej ozdobę do wepchniętego do środka karty fragmentu papieru. Upewnij się, że Twój renifer czy choinka przyklejone są po wybranej przez Ciebie stronie karty i nie ?wyskoczą? na odbiorcę do góry nogami. Aby na zewnętrznej części karty nie było widać nacięcia, przyklej ją do innej złożonej kartki z kolorowego bloku ? polecam wybór innego, kontrastującego koloru.

Pomysły na kartę przestrzenną

Pomysły na kartę przestrzenną

Pomysły na kartę przestrzenną

Teraz już tylko pozostaje wpisanie życzeń, ozdobienie zewnętrznej części karty, zaadresowanie koperty i? spacer na pocztę!

Artykuły podobne