Wybierając się do Barcelony, koniecznie musisz zobaczyć…

Total
0
Shares

Barcelona jest jednym z najczęściej odwiedzanych turystycznie miejsc. Każdego roku tłumy turystów wybierają to miasto za cel swoich wakacji. Barcelona jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie, ze swoją ponad 23 wiekową tradycją stanowi ważny kulturowo punkt na mapie Europy. Co warto zobaczyć? Tak naprawdę całe miasto, jednak do najważniejszych i kultowych miejsc należą:

1. Port Vell

Port Vell w Barcelonie rozciąga się od pomnika Kolumba aż do okolic Barcelonety. Ten dawny port, po ogromnych modyfikacjach, został przekształcony w port jachtowy i rozrywkowe centrum, i w bardzo szybkim czasie stał się jednym z częściej odwiedzanych miejsc w mieście. Największymi atrakcjami tej części Barcelony są niewątpliwie: the Aquarium- największe i najwspanialsze w Europie oceanarium, oraz Maremágnum – kompleks sklepów, barów, restauracji i kin.

Port Vell-deptak, źródło: m.wikitravel.org

Port nocą, źródło: 123rf.com

2. Sagrada Familia

La Sagrada Família to niezwykle wyjątkowa budowla. Autorem projektu był słynny hiszpański architekt Antoni Gaudí. Budowa rozpoczęła się w kwietniu 1882 roku i trwają do dnia dzisiejszego. Spodziewane zakończenie budowy kościoła przewidziane jest na rok 2026, w którym to roku przypada setna rocznica śmierci Gaudiego. Ta wspaniała budowla, zlokalizowana w centralnej części Barcelony, jest najczęściej odwiedzanym miejscem w mieście. Przez lata stała się ważnym symbolem nie tylko miasta, ale i całego kraju. 
Przez te wszystkie lata kościół był budowany zgodnie z pierwotną ideą Gaudiego. Jego intencją było wyrażenie w stylu tej budowli pełni katolickiej wiary . Każda jej część jest związana z tą religią i przepełniona symboliką chrześcijańską. Osiemnaście dzwonnic symbolizuje, w kolejności od najniższych do najwyższych: dwunastu apostołów, czterech ewangelistów, Matkę Boską, a najwyższa z nich ? Jezusa. Trzy fasady katedry reprezentują ziemskie życie Jezusa, od urodzenia do śmierci. Umieszczone wewnątrz kolumny dedykowane są chrześcijańskim miastom, a kontynenty ? apostołom.

Sagrada Familia, źródło: aerostylaz.deviantart.com

Sagrada Familia wnętrze, źródło: barceloneta.blox.pl

3. Park Guella

The Güell Palace to wspaniała budowla zaprojektowana przez słynnego, niezwykłego hiszpańskiego architekta Antoniego Gaudí dla katalońskiego magnata Eusebiego Güella, który zapragnął mieć nowy dom w Barcelonie. Realizacja projektu została ukończona w 1890 roku i właściwie był to jedyny budynek, który Gaudi w pełni zakończył. W 1984 roku Güell Palace został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Sztuki UNESCO za swój niesamowity, wyjątkowy charakter oraz wpływ na technikę w późniejszym budownictwie. 

Park Guella - wejście, źródło: familyadventuretravelworks.com

Park Guella, źródło: bamstroker.wordpress.com

4. Plaże w Barcelonie

Barcelona znajduje się tuż przy linii wybrzeża, z bezpośrednim dostępem do Morza Śródziemnego. Wzdłuż całego wybrzeża zlokalizowanych jest siedem plaż o łącznej długości 4,5 kilometrów. Największe, najstarsze i najczęściej uczęszczane to plaża Barceloneta i Sant Sebastia (obie po 1,1 km). Pozostałe cztery: Nova Icaria, Bogatell, Nova Mar Bella i Llevant położone są po drugiej stronie portu Olympic Port i rozciągają się na długościach od 400 do 640 metrów. Zostały one utworzone w czasie przebudowy miasta przed Igrzyskami Olimpijskimi w 1992 roku.

Plaża Barcelony, źródło: best beaches.com

Plaża Barcelony, źródło: fjalonso.blogspot.com

5. Stadion Camp Nou

Stadion piłkarski w Barcelonie, na którym na co dzień gra FC Barcelona. Na jego trybuny może wejść 98 772 osób, więc jest to jeden z największych stadionów w Europie i na świecie. Według UEFA stadion zasługuje na 5 gwiazdek, ponieważ jest to arena spełniająca najwyższe standardy. Jest również stadionem reprezentacji Katalonii. Ogromna atrakcja dla wszystkich fanów piłki nożnej – ale i nie tylko.

Stadion Camp Nou, źródło: fjalonso.blogspot.com

Stadion Camp Nou, źródło:en.wikipedia.org

Artykuły podobne