Jak zadbać o cerę przed ślubem?

Total
0
Shares

W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać olśniewająco, to normalne. Zanim jednak dojdzie do wesela wiele kobiet prowadzi prawdziwy pojedynek z własną cerą.

Niestety wiele pań szczególnie w młodym wieku boryka się z problemami skórnymi, a tym najbardziej popularnym problemem jest oczywiście trądzik. Występuje w różnej postaci, od łagodnych zmian, które po użyciu dobrego kremu znikają, aż po stany ropne, które bolą, szpecą i wymagają długiego leczenia. Warto jak najszybciej udać się na wizytę do dermatologa, aby ten określił stan skóry i rozpoczął leczenie i to w miarę szybko.

Duże zmiany trądzikowe leczy się długo i niestety dość opornie, dlatego już na rok przed ślubem warto zarejestrować się na wizytę u lekarza. Warto także pamiętać o tym, że stres dodatkowo potęguje ?wysyp? zmian, dlatego wiele pań tuż przed ślubem zauważa nagłe pogorszenie się stanu skóry, co oczywiście dodatkowo frustruje. Leczenie warto zatem rozpocząć w dobrych gabinetach dermatolocznych oraz klinikach specjalizujących się w medycynie estetycznej, profesjonalnej kosmetyce oraz oczywiście dermatologii. Kliniki dermatologiczne są w całej Polsce, dlatego jest z czego wybierać. Pamiętajmy, że leczenie farmaceutykami jak i laserem to zawsze indywidualna sprawa, o której decyduje lekarz, dlatego nie eksperymentujmy z własnym zdrowiem.

Czasami trzeba liczyć się z tym, że leczenia nie da się zakończyć przed ślubem i wówczas warto rozejrzeć się za profesjonalną wizażystką, która umiejętnie zrobi nam makijaż wykorzystując kosmetyki ze składnikami bakteriobójczymi. Muszą to być odpowiednie podkłady, które nie są zbyt ciężkie, a za to dobrze kryją i ?nie roznoszą? zmian na skórze. Po weselu absolutnie nie kładźmy się spać w makijażu, koniecznie zmyjmy go! To najczęstszy błąd popełniany przez świeżo upieczone mężatki, bo w związku ze zmęczeniem po ceremonii zasypiają w makijażu, a ponad połowa z pytanych pań (o zgrozo!) pozostawia makijaż także na poprawiny! Taka sytuacja absolutnie nie może mieć miejsca, szczególnie u pań z problemami skórnymi.

Proces zdrowienia skóry twarzy jest mozolny, dlatego nie należy popadać w rozpacz, a zdecydowanie zabrać się za leczenie. Tylko dobrze dobrana metoda leczenia i nasza obowiązkowość pozwoli na dobre pożegnać się z okropnymi zmianami. Przy tej okazji warto wspomnieć także o wpływie diety na wygląd naszej skóry. Czego powinniśmy zatem unikać, aby zniwelować ryzyko dodatkowych zmian trądzikowych? Oto nasze podpowiedzi:

– zrezygnuj z ostrych przypraw, a także soli i maggi,
– unikaj tłustych produktów zwierzęcych: masła, smalcu, boczku, tłustego mięsa,
– unikaj nadmiaru słodyczy, a szczególnie czekolady,
– jedź sezonowe warzywa i owoce,
– ogranicz picie kawa, a także alkoholu, który bardzo źle wpływają na skórę,
– pamiętaj o witaminach B2, B6, H, C, a także o produktach zawierających cynk.

Właściwa pielęgnacja skóry, odpowiednie leczenie oraz dobra dieta bez wątpienia wpłyną na poprawę wyglądu skóry.

Wiele profesjonalnych klinik dermatologicznych znajdą Państwo w serwisie www.ekliniki.pl, w którym już z poziomu strony można wysyłać zapytania o przebieg i koszt leczenia. Warto postawić na profesjonalistów, bo to się opłaca!

Artykuły podobne

Papier toaletowy Sudoku

Bo każdy moment jest dobry, aby potrenować mózg! Tak, tak, nawet na kibelku. Podczas tzw. dłuższego posiedzenia z pewnością nie raz towarzyszyły Tobie kolorowe czasopisma, książki, a nawet krzyżówki. Z…
Zobacz więcej ...

Drzewko truskawkowe

    Szukałem nietypowych roślin i moje poszukiwania okazały się owocne 🙂 Na floranet.pl znalazłem drzewko truskawkowe  – w sam raz dla tych, którzy lubią w doniczce wyhodować coś bardziej wyjątkowego…
Zobacz więcej ...