Jak zadbać o cerę przed ślubem?

Total
0
Shares

W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać olśniewająco, to normalne. Zanim jednak dojdzie do wesela wiele kobiet prowadzi prawdziwy pojedynek z własną cerą.

Niestety wiele pań szczególnie w młodym wieku boryka się z problemami skórnymi, a tym najbardziej popularnym problemem jest oczywiście trądzik. Występuje w różnej postaci, od łagodnych zmian, które po użyciu dobrego kremu znikają, aż po stany ropne, które bolą, szpecą i wymagają długiego leczenia. Warto jak najszybciej udać się na wizytę do dermatologa, aby ten określił stan skóry i rozpoczął leczenie i to w miarę szybko.

Duże zmiany trądzikowe leczy się długo i niestety dość opornie, dlatego już na rok przed ślubem warto zarejestrować się na wizytę u lekarza. Warto także pamiętać o tym, że stres dodatkowo potęguje ?wysyp? zmian, dlatego wiele pań tuż przed ślubem zauważa nagłe pogorszenie się stanu skóry, co oczywiście dodatkowo frustruje. Leczenie warto zatem rozpocząć w dobrych gabinetach dermatolocznych oraz klinikach specjalizujących się w medycynie estetycznej, profesjonalnej kosmetyce oraz oczywiście dermatologii. Kliniki dermatologiczne są w całej Polsce, dlatego jest z czego wybierać. Pamiętajmy, że leczenie farmaceutykami jak i laserem to zawsze indywidualna sprawa, o której decyduje lekarz, dlatego nie eksperymentujmy z własnym zdrowiem.

Czasami trzeba liczyć się z tym, że leczenia nie da się zakończyć przed ślubem i wówczas warto rozejrzeć się za profesjonalną wizażystką, która umiejętnie zrobi nam makijaż wykorzystując kosmetyki ze składnikami bakteriobójczymi. Muszą to być odpowiednie podkłady, które nie są zbyt ciężkie, a za to dobrze kryją i ?nie roznoszą? zmian na skórze. Po weselu absolutnie nie kładźmy się spać w makijażu, koniecznie zmyjmy go! To najczęstszy błąd popełniany przez świeżo upieczone mężatki, bo w związku ze zmęczeniem po ceremonii zasypiają w makijażu, a ponad połowa z pytanych pań (o zgrozo!) pozostawia makijaż także na poprawiny! Taka sytuacja absolutnie nie może mieć miejsca, szczególnie u pań z problemami skórnymi.

Proces zdrowienia skóry twarzy jest mozolny, dlatego nie należy popadać w rozpacz, a zdecydowanie zabrać się za leczenie. Tylko dobrze dobrana metoda leczenia i nasza obowiązkowość pozwoli na dobre pożegnać się z okropnymi zmianami. Przy tej okazji warto wspomnieć także o wpływie diety na wygląd naszej skóry. Czego powinniśmy zatem unikać, aby zniwelować ryzyko dodatkowych zmian trądzikowych? Oto nasze podpowiedzi:

– zrezygnuj z ostrych przypraw, a także soli i maggi,
– unikaj tłustych produktów zwierzęcych: masła, smalcu, boczku, tłustego mięsa,
– unikaj nadmiaru słodyczy, a szczególnie czekolady,
– jedź sezonowe warzywa i owoce,
– ogranicz picie kawa, a także alkoholu, który bardzo źle wpływają na skórę,
– pamiętaj o witaminach B2, B6, H, C, a także o produktach zawierających cynk.

Właściwa pielęgnacja skóry, odpowiednie leczenie oraz dobra dieta bez wątpienia wpłyną na poprawę wyglądu skóry.

Wiele profesjonalnych klinik dermatologicznych znajdą Państwo w serwisie www.ekliniki.pl, w którym już z poziomu strony można wysyłać zapytania o przebieg i koszt leczenia. Warto postawić na profesjonalistów, bo to się opłaca!

Artykuły podobne