Ostatnimi czasy przeżywamy prawdziwą eksplozję? blogów, blogerek, blogerów. Blogi stały się niezwykle modne i są bardzo chętnie czytane. Mogą dotyczyć mody, urody, dzieci, przepisów kulinarnych, pomysłów na prezent i tak dalej i tak dalej! Sami prowadzimy kilka blogów, które są przez Was wysoko oceniane.

Z blogów możemy czerpać inspiracje i pomysły, które bez umiaru możemy wcielać w swoje życie. Blogerskie propozycje są ciekawe, modne a przede wszystkim nowatorskie. Przeglądając różne blogi w sieci natknęłam się na fajne pomysły walentynkowe, które spodobały mi się ogromnie. Dlatego też podzielę się z Wami kilkoma z nich.

PASTYLKOWY TORCIK

Co powiecie na torcik ozdobiony w całości różnobarwnymi pastylkami? Tak? tymi, które na pewno przypominają Wam dzieciństwo! Pomysł moim zdaniem genialny, a efekt wizualny zachwyca. Taki kolorowy torcik wcale nie jest trudny w wykonaniu. Wystarczy upiec tort, który Wam najlepiej wychodzi a następnie posmarować masą. W sklepie kupujemy różnobarwne pastylki, które jeden do drugiego przyczepiamy do naszego torciku!

PASTYLKOWY TORCIK

Źródło: gimmesomeoven.com

LODY W CZEKOLADZIE

Pomimo, że na dworze panuje sroga zima, to jednak Walentynki są takim czasem, kiedy ociepla się atmosfera. A ociepli się jeszcze mocniej, jeśli swojej drugiej połówce zaserwujemy lody zanurzone w gorącej czekoladzie w otoczeniu pysznych truskawek?

LODY W CZEKOLADZIE

Źródło: chocolateandcarrots.com

JAGODOWE SZOTY

Jeśli chcesz zaskoczyć ukochanego oryginalnością, możesz przygotować na deser piękne i przepyszne koktajle z jagód. Wystarczy, że zmiksujesz mleko z jagodami oraz upieczesz malutkie ciasteczka z jagodowym lukrem. Koktajle wlewamy do malutkich kieliszków bądź szklaneczek oraz ozdabiamy je ciastkiem w kształcie serca. W całym deserze najważniejsze jest to, aby takich koktajli było dużo.

JAGODOWE SZOTY

Źródło: partyz.co

RÓŻOWE LIZAKI

Walentynkowy prezent możesz wykonać własnoręcznie. Przepięknie wyglądają lizaki zrobione z ciasteczek w formie serduszek. Wystarczy, że upieczesz kruche ciasteczka, połączysz je ze sobą za pomocą ulubionej masy. Następnie w taką formę wbijamy drewnianą wykałaczkę oraz przewiązujemy ją kokardką. Czy nie urocze?

RÓŻOWE LIZAKI

Źródło: pinimg.com

SERDUSZKOWE KORECZKI

Koreczki z owoców wyglądają i smakują wyśmienicie. A jeśli mają kształt serduszek ? to już szczyt marzeń! Bardzo fajnym pomysłem na walentynkową przekąskę są owocowe koreczki. Wystarczy z kiwi, arbuza, jabłka bądź gruszki wyciąć foremką serduszko. Serduszka nawlekamy na patyczek do szaszłyków oraz oddzielamy je os siebie na przykład jagodą.

SERDUSZKOWE KORECZKI

Źródło: mintinthemiddle.com

KOLOROWE DRINKI

Na Walentynki możesz przygotować także specjalne drinki dla zakochanych. Różowe drinki możemy osiągnąć poprzez połączenie alkoholu z różowym grejpfrutem. Ale nie sam napój jest tu najważniejszy. Główną rolę w takich drinkach odgrywają śliczne mieszadełka w formie serduszek oraz cukrowe zdobienie krawędzi kieliszka.

KOLOROWE DRINKI

Źródło: coutureeventsbylottie.com

PASTYLKOWE ŚWIECE

Kolorowe pastylki możemy także wykorzystać do wykonania smakowitych świec. Wystarczy do przezroczystego naczynia wsypać sporą ilość pastylek oraz włożyć białą świeczkę. Całość przewiązujemy dużą, różową kokardą!

PASTYLKOWE ŚWIECE

Źródło: dishfunctionaldesigns.blogspot.com

SERDUSZKOWE PIEROŻKI

Na walentynkową kolację możesz zaserwować danie główne w postaci pięknych pierogów w kształcie serduszka. Aby wykonać takie pierogi musisz posiadać foremkę w kształcie serca. Wycinamy serca, a następnie po nałożeniu nadzienia sklejamy je ze sobą. W ten sposób powstaje nam wspaniały, miłosny kształt pierożków!

SERDUSZKOWE PIEROŻKI

Źródło: annies-eats.com

TRUSKAWKI Z NIESPODZIANKĄ

Truskawki uwielbiają wszyscy! A co dopiero wówczas, jeśli są one połączone z czekoladą, cukrem oraz kolorowymi wiórkami? Takie przysmaki wyglądają ślicznie, a smakują obłędnie. Końcówkę truskawki zanurz w ciepłej czekoladzie, następnie zanurz ją w kolorowym cukrze, cukrowych kuleczkach czy też wiórkach kokosowych.

TRUSKAWKI Z NIESPODZIANKĄ

Źródło: driscolls.com

MILKSHAKE

Napoje mleczne stały się ostatnio bardzo modne. Na walentynkową kolację możesz przygotować malinowy napój mleczny, czyli miksujemy maliny z mlekiem do jednolitej konsystencji. Ważne jest to, że nasze milkshake wlewamy do specjalnych buteleczek mlecznych oraz serwujemy je z papierowymi słomkami!

MILKSHAKE

Źródło: glorioustreats.com

Jak podobają się Wam walentynkowe inspiracje, które odszukałam na blogach? Bo ja jestem nimi zachwycona!

Artykuły podobne