Jak zaprzyjaźnić się z laktatorem?

Total
0
Shares

Coraz częściej świeżo upieczone mamy chcą bądź muszą szybko wrócić do pracy, nie rezygnując przy tym z karmienia własnym mlekiem. Jednakże czasami droga od decyzji do realizacji bywa nieco wyboista. Zdarza się, że kobiety mają problem z użytkowaniem laktatora a ich wysiłek idzie na manowce. Mimo usilnych starań nie udaje im się odciągnąć wystarczającej ilości mleka. Powodem takiego stanu może być niewłaściwe używanie laktatora bądź pewne blokady emocjonalne matki, która podchodzi do całego przedsięwzięcia ze zbytnim stresem.

Jak skutecznie odciągnąć pokarm?

Bardzo ważny jest tutaj twój stan emocjonalny. Postaraj się zrelaksować, pomyśl o czymś przyjemnym. Kiedy jesteś zrelaksowana twój organizm wydziela prolaktynę ? hormon odpowiedzialny za laktację. Zawsze miej pod ręką coś do picia, najlepiej wodę mineralną niegazowaną. Możesz przytulić na chwilę swoje maleństwo, bardzo pomocny jest też ciepły okład, dzięki któremu kanaliki mleczne poszerzą się. W kontakcie z ciepłą wodą mleko powinno się uwalniać. Jeśli jesteś odprężona, a mleko mimo to wciąż nie leci, nie przejmuj się. Nie sprawdzaj ciągle ile pokarmu zdołałaś odciągnąć. Jeżeli nadal mleka w butelce nie przybywa to zrób sobie przerwę i zajmij się czymś zupełnie innym. Po pewnym czasie spróbuj ponownie. Na początku może być ciężko, ale warto poczekać i nie poddawać się, a sukces na pewno przyjdzie.

Jeżeli używasz laktatora ręcznego ? sprawdź czy nakładka dokładnie przylega do piersi, powinna obejmować zarówno sutek jak i jego obwódkę. Dodatkowo możesz zwilżyć pierś wodą lub własnym mlekiem, by nakładka jeszcze mocniej przylgnęła. Następnie wykonaj kilka krótkich a jednocześnie szybkich ucisków pompki, które naśladują sposób, w jaki ssie dziecko. W chwili, kiedy mleko zacznie wypływać, powinnaś przejść do ruchów długich i wolnych.

Jeżeli używasz laktatora elektrycznego ? należy postępować zgodnie z instrukcją obsługi. Najpierw upewnij się czy nakładka ssąca dokładnie przylega do brodawki, następnie uruchom laktator, ustawiając początkową fazę ssania, gdy pokarm zacznie energicznie wypływać ustaw normalną prędkość ssania. Wolny tryb pracy pomaga również przy bólu piersi. Obecnie na rynku dostępne są również laktatory podwójne, które odciągają pokarm z obu piersi jednocześnie. Urządzenie takie pozwala znacznie zaoszczędzić czas.

Sklepy oferują nam nieprawdopodobną ilość tego typu urządzeń, zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Jeśli jesteś mamą bez doświadczenia postaraj się wybrać model wspomagający proces odciągania. Ciekawą propozycją jest laktator elektroniczny Prolactis, firmy Lovi, który odwzorowuje dwufazowy przebieg funkcji ssania dziecka (fazę stymulacji wypływu pokarmu i fazę głębokiego ssania). Tak zaawansowana technologia powinna przynieść pozytywny rezultat. Mamom rzadziej odciągającym pokarm może spodobać się laktator ręczny Lovi Protect, naśladujący naturalny rytm ssania. Wybór nie należy do najłatwiejszych, jednak warto kontynuować karmienie piersią jak najdłużej, albowiem płyną z niej same korzyści.

Artykuły podobne