Jaka muzyka na Sylwestra?

Total
0
Shares

Powszechnie wiadomo, że jednym z najważniejszych elementów dobrej zabawy sylwestrowej i nie tylko takiej, jest dobra muzyka. To ona wprawia gości w dobry humor, zachęca do ruszenia się z miejsca oraz rozgrzewa atmosferę. Wór dobrej muzyki nie jest sprawą łatwą, musimy bowiem sprostać wymaganiom wszystkich gości. Zaprezentuję Wam pomysły tematycznych imprez sylwestrowych, podczas których goście będą wiedzieli, jaka muzyka będzie grana a wybór takiego a nie innego miejsca oznacza także aprobatę muzyki obowiązującej.

MUZYKA LATA 60-TE i 70-TE

Lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte to czas gwiazd takich jak Abba, Elvis Presley, Chuck Berry, Black Sabbath, Jenis Joplin, John Lennon, Madonna i inni kultowi już wykonawcy. Bez wątpienia muzyka w stylu retro jest znakomita na imprezę, prywatkę czy bal. Dodatkowo możemy wystylizować się w charakterystyczny dla tamtej epoki sposób, czyli kolorowe stroje, cekinowe dodatki oraz natapirowane włosy. Przy rytmach w stylu retro każda zabawa będzie wyjątkowa i udana!

Madonna.

Madonna.

Źródło: muzykoblog.blog.onet.pl

MUZYKA DISCO POLO

Któż z nas nie zna słynnych przebojów, takich jak ? ?Jesteś szalona?, ?Ona tańczy dla mnie?, czy też ?Oj tam oj tam?? Polska jest krajem, w którym nikt nie słucha muzyki Disco Polo, a jednak paradoksalnie niemalże każdy zna na pamięć słowa piosenek tego nurtu muzycznego. Możemy do tegorocznego Sylwestra podejść z dystansem i poczuciem humoru i zaproponować sylwestrowym imprezowiczom sporą dawkę dobrej zabawy przy muzyce Disco Polo. Jest to przede wszystkim muzyka prosta i taneczna ? gwarantuje, że nikt nie będzie siedział przy stole podczas sylwestrowego balu!

Power Play.

Power Play.

Źródło: tvdisco.pl

CZARNA MUZYKA R’n’B

Sylwestrowy motyw muzyczny może oscylować także wokół amerykańskiego, czarnego Hip Hopu oraz R’n’B. Jest to nazwa gatunku muzyki popularnej wykonywanej na początki XX wieku w USA . To styl wywodzący się z jazzu i bluesa, tworzony głównie przez czarnoskórych muzyków. R&B pozostał głównym nurtem muzyki popularnej do lat 90., zmieniając znacznie swoje oblicze dzięki takim twórcom jak: Babyface, Glenn Lewis, Tony Braxton, Mary J. Blige czy Aalyah. Sylwester będący czarną fiestą muzyczną to idealna propozycja dla ludzi młodych, którzy uwielbiają się bujać przy takich rytmach.

Mary J. Blige.

Mary J. Blige.

Źródło: factmag.com

MUZYKA KLUBOWA

Potocznie muzyka klubowa, EDM ? electronic dance music to zbiór gatunków muzycznych wywodzących się z muzyki disco lat 70. i z klasycznej muzyki elektronicznej, tworzonych za pomocą elektronicznych instrumentów muzycznych takich jak: automaty perkusyjne, syntezator. Całość elektronicznej muzyki tanecznej bywa powszechnie mylnie określana jako techno, które jest jednym z jej podgatunków. Istnieje wiele sporów odnośnie kategoryzacji podgatunków elektronicznej muzyki tanecznej, jednak główne nurty to: breakbeat, dance, eurodance, drum and bass, dubstep, hardcore, hardstyle, house, techno, trance. Sylwestrową muzykę klubową najczęściej wybierają kluby muzyczne organizujące Sylwestra dla osób młodych oraz energicznych.

Armin van buuren.

Armin van buuren.

Źródło: student.agh.edu.pl

NAJNOWSZE HITY

Imprezę sylwestrową można również zorganizować w oparciu o najnowsze przeboje, które są puszczane najczęściej w rozgłośniach radiowych. Przy piosenkach Beyonce, Rihanny, Lady Gagi czy Kate Perry każdy będzie bawił się znakomicie.

Beyonce.

Beyonce.

Źródło: ruchlgbt.pl

Możliwe jest także dowolne mixowanie muzycznych styli, w zależności od potrzeb i preferencji.

Artykuły podobne