Kilka słów o pielęgnacji męskiej twarzy

Total
0
Shares

We współczesnym świecie troska o wygląd to już nie tylko kaprys niektórych panów, lecz także obowiązujący trend, któremu ulega coraz więcej mężczyzn. Dowiedz się, jak sprawić, by cieszyć się świeżą, wypoczęta cerą, niezależnie od wieku!

Najczęstszą przyczyną powstawania zmarszczek jest długie przebywanie w silnie nasłonecznionych miejscach, przez co mrużymy oczy, a także marszczenie czoła czy robienie dziwnych min. Zazwyczaj panowie zbytnio nie przejmują się swoim wyglądem, jednak wraz z upływem czasu ich skóra również potrzebuje odpowiedniej ochrony. Zanim pierwsze zmarszczki staną się uciążliwe, warto sięgnąć po kosmetyki, które tak jak np. krem pod oczy dla mężczyzny od Garnier, pozwolą spłycić istniejące niedoskonałości i zapobiec powstawaniu kolejnych zmian na skórze.

Stereotypom mówimy nie!

Wielu panom używanie środków pielęgnacyjnych kojarzy się raczej z zupełnie niemęskim zajęciem, które nie przystoi prawdziwemu macho. Na szczęście ten sposób myślenia odchodzi powoli do lamusa, dzięki czemu na ulicach pojawia się coraz więcej zadbanych przedstawicieli płci męskiej. Podobnie jak ich partnerkom, zależy im na atrakcyjnym wyglądzie, nawet w dojrzałym wieku. Stosowanie kremu pod oczy dla mężczyzny nie jest już wstydem, a rezultatem zwiększonej świadomości dotyczącej potrzeby ochrony skóry przed szkodliwymi czynnikami.

Od czego zacząć przygodę z męskimi kosmetykami?

Panom zazwyczaj brak wprawy w stosowaniu tego typu produktów, dlatego najlepszym pomysłem będzie poproszenie swojej partnerki o wskazówki, jak prawidłowo nałożyć krem pod oczy. Można również zapoznać się z ulotką lub opisem umieszczonym na opakowaniu środka. Najważniejsze jest to, by pamiętać o systematycznym nakładaniu kosmetyku na narażoną na zmarszczki strefę, dzięki czemu pierwsze zmiany zaobserwujemy już po upływie 3-4 tygodni.

Aby krem pod oczy spełnił swoje zadanie, mężczyźni powinni poświęcić na jego aplikację około minuty, starając się rozprowadzić równomiernie produkt w okolicy powiek. Nie dociskajmy ani nie wcierajmy specyfiku, używając do tego całej siły. Wystarczy delikatne wklepanie kosmetyku i odczekanie, aż sam się wchłonie.

Nie zniechęcajmy się, jeśli za pierwszym razem aplikacja kremu pod oczy sprawi nam trudność. Wraz z kolejnymi dniami zadanie stanie się łatwiejsze, a efekty wynagrodzą nam ten minimalny wysiłek, który musimy włożyć w troskę o zadbaną skórę.

Artykuły podobne

Prezenty dla mężczyzny

Znajdź prezent dla mężczyzny dopasowany do niego idealnie Są takie prezenty, które zapamiętujemy na całe życie. Prezent dla mężczyzny stawia przed nami kobietami wyzwanie w postaci zagadki: co kupić, aby…
Zobacz więcej ...

Antyzapominacz

Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś stracić mnóstwo czasu na powrót do jakiegoś miejsca tylko po to, żeby odebrać pozostawioną tam zgubę. Znacie to uczucie paniki, kiedy się okaże, że czegoś…
Zobacz więcej ...