Londonistan – Melanie Philips

Total
0
Shares

    Książka, którą chcę polecić z pewnością nie jest łatwą lekturą, którą umilimy sobie wieczór czy oczekiwanie w kolejce do lekarza. "Londonistan" autorstwa brytyjskiej dziennikarki Melanie Philips jest wstrząsającym studium utraty wartości i powolnego rozpadu brytyjskiego społeczeństwa, procesów, które wystawiają Zjednoczone Królestwo na ataki ekstremistów islamskich. Pisana w kontekście ataków w Londynie z roku 2005 książka nie traci nic ze swej aktualności. Najważniejsza w niej jest jednak odwaga, z jaką autorka powiązuje islamską ideologię z atakami terrorystycznymi. Melanie Philips nie boi się powiedzieć, że terroryści byli wyznawcami islamu, a ich pobudki tkwiły w agresywnym islamizmie, szerzonym na Wyspach.

    "Londonistan" wywołał oburzenie na Zachodzie i zapewne wywoła oburzenie w Polsce, i słusznie. Im więcej osób zakrzyknie, że jest kłamliwa i przeinacza fakty, tym więcej czytelników znajdzie ta pozycja. Czas przestać udawać, że islamizm i terroryzm nie idą ze sobą w parze. Czas przyjrzeć się naszej kulturze i zacząć o nią dbać, nim będzie za późno.

    Książkę znajdziemy w księgarni internetowej mareno.pl za 44.99


Okładka zaczerpnięta ze strony http://www.mareno.pl/466848,Ksiazki_Dokumenty-reportaze_Londonistan.html

Artykuły podobne

Kubek ze zdjęciem

Kilka tygodni temu stłukł się mój ulubiony kubek. Spędziłem sporo czasu najpierw na poszukiwaniu w sklepach idealnej kopii, a potem na wybieraniu jakiegoś innego. Naoglądałem się setek kubków, żaden mnie…
Zobacz więcej ...