Wszyscy dobrze wiemy, że dzieci uwielbiają słodycze, z resztą nie tylko dzieci, dorosli także. Mówi się, że słodycze są niezdrowe i napewno dużo jest w tym prawdy, jednak mała ilość jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a każdy wie, że co za dużo to niezdrowo. Półki w sklepach wypełnione są przeróżnymi słodyczami, chipcami, cukierkami, batonikami, lizakami….

Co wybrać, aby było nie tylko zdrowe ale i smaczne? 

Czekolada oprócz tego, że jest pyszna, jest także zdrowa. Zawiera magnez, żelazo i dostarcza dużo energii. Dlatego możemy podawać dzieciom czekoladę ale w niewielkich ilościach, bo oprócz wspaniałego smaku, ma także dużo kalorii. Najlepsza byłaby czekolada gorzka, ale nie każde dziecko niestety polubi jej smak.

– Na przykład czekolada dla dzieci EKO 100g VIVANI

Czekolada dla dzieci EKO 100g VIVANI, pysznieizdrowo.pl

Gdzie: pysznieizdrowo.pl

Cena: 11zł

Inna słodkością, którą możemy podawać dziecku są suszone owoce, które są bardzo zdrowe i słodkie, a to chodzi Twojemu dziecku. Słodycze mają być słodkie, dlatego możemy zamienić je na owoce, które będą na pewno lepszym wyborem niż batoniki i cukierki. 

– Na przykład banany suszone (chipsy bananowe) z miodem EKO 150g BIONICA

Gdzie: pysznieizdrowo.pl

Cena: 6zł

Natomiast jeżeli Twoje dziecko lubi ciasta, to najlepiej podawać te robione w domu. Ale nie na kremie, gdyż te mają najwięcej kalorii. Na pewno lepszym wyborem będzie ciasto z truskawkami, niż ptyś czy inne ciastko z kremem. Dzięki temu, że zrobisz to sama, wiesz co je Twoje dziecko. Przyzwyczajanie dziecka do słodyczy w przyszłości może wywołać wiele problemów, nie tylko zdrowotnych. 

Ciasto truskawkowe

Oczywiście nie chodzi o to, aby całkowicie pozbawiać dziecka przyjemności jedzenia słodyczy, ale jak już pisałam co za dużo to nie zdrowo…

Pomysły na słodycze dla dzieci

Artykuły podobne