Najnowsze filmy Tima Burtona

Total
0
Shares

Tim Burton dał poznać się widzom  jako oryginalny artysta, wizjoner. Znany jest ze swojego zamiłowania do mroku, grozy, tajemnicy, czasem makabry. I to się nie zmienia od lat. W ostatnich tygodniach opublikowano trailery i plakaty do najnowszych filmów reżysera. 

Pierwszy z nich, ?Dark shadows? (?Mroczne cienie?), powstał na podstawie serialu z lat 70?, który liczył aż 1225 odcinków. ?Mroczne cienie? opowiada historię Barnabasa Collinsa (w tej roli Johnny Depp), libertyna, żyjącego w XVIII w. Złamał on serce młodej dziewczynie Angelique (Eva Green), która okazuje się czarownicą i z zemsty przemienia Barnabasa w wampira. Budzi się on w grobowcu w 1972 roku po 200 latach snu. Próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości i stara się pogodzić z potomkami swojego rodu. Choć taki opis filmu może sugerować, iż będzie to horror, Burton zaskoczy nas wszystkich charakterystycznym dla siebie czarnym humorem i przedstawi komedię. Obok Deppa i Green na ekranie zobaczyć będziemy mogli także Helenę Bonham Carter, Michelle Pfeiffer i Jackie Earle Haley. Polska premiera filmu planowana jest na 18 maja. 

Drugi z najnowszych dzieł Burtona ? ?Frankenweenie? to animowany, czarno-biały film w 3D, luźno oparty na historii Frankensteina, stworzonej przez Mary Shelley. Film opowiada historię chłopca o imieniu Victor, który przywraca do życia swojego największego przyjaciela ? psa o imieniu Sparky. Co ciekawe, do stworzenia bajki wykorzystano stare szkice reżysera z 1984 roku, a do pracy nad nią Burton zaprosił Johna Augusta (współpracował z nim także podczas tworzenia ?Wielkiej Ryby? i ?Gnijącej panny młodej?). Głos do bajki podkładały gwiazdy światowego formatu, m.in. Winona Ryder, Martin Short czy Catherine O?Hara. Amerykańska premiera filmu będzie miała miejsce w październiku, data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Frankenweenie

Frankenweenie

Artykuły podobne

Wielki powrót Muppetów! … czyli pomysły na prezenty mikołajkowe

Chyba całe pokolenie dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków na dźwięk słowa ?Muppety? reaguje szerokim uśmiechem. Sympatyczne kukiełki bawiły widzów niezależnie od wieku i płci, a grono ich fanów stale się powiększało.…
Zobacz więcej ...