Pola Negri – Legenda Hollywood

Total
0
Shares

Pola Negri jako jedyna Polka rzuciła na kolana całe Hollywood i to na całe dziesięciolecie. Filmy z jej udziałem święciły tryumfy po obu stronach Oceanu, toteż Negri do dziś stanowi niedościgniony wzór dla naszych aktorów, bo każdy z nich marzy o wielkiej karierze w Hollywood, o tym, co w latach 20-tych osiągnęła Pola…

Choć jadła wytrawne dania, które popijała najlepszym szampanem, choć jej garderoba pękała w szwach od futer, pięknych kreacji i kosztownych biżuterii, choć umawiała się z największymi sławami Hollywood – jej życie nie było tak bajkowe, jakby mogło się to nam wydawać. Trudne wojenne lata, brak szczęścia w miłości, pochopne małżeństwo z księciem Mdivani – to tylko niektóre z zawirowań w jej życiu tak skrzętnie opisanych przez Mariusza Kotowskiego.”Pola Negri. Legenda Hollywood” to naprawdę świetna książka, po którą chętnie sięgną wielbiciele wszelakich biografii, no i samej Poli.

Mariusz Kotowski nie tylko przybliża nam jej sylwetkę, ale też z niesamowitą lekkością przywołuje czar tamtych lat, wskrzesza magię niemego kina.

Kupisz w sklepie: empik.com

Cena: 37,99 zł.

Artykuły podobne