Walentynki z dziećmi

Dziś spojrzymy na Walentynki inaczej, choć kojarzą nam się najczęściej z romantycznym wieczorem we dwoje. Co jednak gdy oprócz nas są jeszcze dzieci i skutecznie sygnalizują, że coś z nimi trzeba zrobić? Wiele rodziców słusznie wykorzystuję tę okazję, aby ten dzień uczcić z dziećmi. Przecież są one obiektem i zarazem owocem Waszej miłości? Wykorzystaj Dzień Świętego Walentego i zaszczep go w dzieciach jako dzień miłości.

Jak zorganizować Walentynki w domu z dziećmi?

Zorganizowanie Walentynek z dziećmi będzie wymagało pewnych kompromisów. Nie będzie to romantyczny wieczór we dwoje ani szalona noc na tańcach.. Lecz wieczór walentynkowy wcale nie będzie nudny, przeciwnie, przy minimum wysiłku scementuje rodzinną miłości, ociepli atmosferę w domu i pokaże dzieciom jak łatwo można zorganizować odświętny dzień. Jak to zrobić? Oto kilka wskazówek:

1. Uczyń Walentynki dniem wyjątkowym

Niektóre zwyczaje i gesty związane w Walentynkami, które dla nas dorosłych trącą kiczem i komercją, mogą być dla dzieci spora egzotyką, i przez to łatwo przysposobią je do świątecznego nastroju. Oto kilka porad jak sprawić, by ten dzień był wyjątkowy:

Zamień mieszkanie w oazę miłości ? przystrój dom serduszkami i czerwonymi girlandami. Pamiętaj, że choć w lutym królują serca, nie jest to jedyny symbol miłości. Pokaż dzieciom, że miłość ma różne oblicza, są to także uśmiechy, wyświadczone przysługi, czułe dotyki, wpólne chwile razem. Niech te oblicza miłości także będą obecne w tym, co przygotujesz na domowe świętowanie Walentynek.

Miłosne słowa. Przygotuj dla każdego domownika mały liścik z jakimś miłym słowem, które wyrazi mu jak mocno go kochasz. Ukryj te mini-wiadomości w różnych miejscach domu tak, aby adresaci znajdowali je w różnych porach dnia. Podpowiedz pomysł, żeby każdy z nich zrobił podobny liścik dla innych członków rodziny.

Walentynkowe wszystko. Jeśli dzieci idą do szkoły, przygotuj im kanapki w kształcie serca. Nie pomijaj w tym męża ? on także powinien dostać od Ciebie coś miłego w ciągu dnia. W lutym bez problemu znajdziesz rzeczy w wersji czerwonej lub wprost walentynkowej. Zastąp zwykłe mydło serduszkowym mydełkiem, z najzwyklejszych czerwonych papierowych serwetek powycinaj serduszka, podając posiłki maluj miłe symbole ketchupem.

Postaw na czerwone! To co zazwyczaj dajesz na drugie śniadanie zastąp produktami w miłosnym czerwonym kolorze. Jabłko, pomidor, suszona żurawina, czerwone żelki do kanapki będą nastrojach Twoich bliskich Walentynowo. Jeśli chcesz, możesz użyć farbek jadalnych i zrobić to z jeszcze większym polotem. Dobre będą np. takie do dekoracji tortów. Narysujesz nimi co tylko chcesz np. słowo love czy czerwonego balonika.

Przytulanie w dużej dawce. Jeśli dzieci nie idą do szkoły lub przedszkola ? wprowadź nadzwyczajny plan dnia, którego osią jest przytulanie. Na czym to polega? Np. co wpół do każdej godziny jest czas na wymianę uścisków i buziaków.

Domowa gra. Co powiesz na domowe podchody z poszukiwaniem ukrytych czekoladek, a jeszcze lepiej serduszek z czekolady? Twoje dzieci na pewno powiedzą TAK! Zawodnicy obowiązkowo ubierają czerwone stroje.

2. Razem przy stole

Fakt, że nie planujesz wielkiego wyjścia w seksownym i zmysłowym stroju nie ma znaczenia. Wieczór w domu nie oznacza, że kolacja będzie jak każda inna. Będzie miłosna.Jak zając dzieci w Walentynki?

Walentynkowa kolacja w restauracji

Jeśli macie ochotę na rodzinne wyjście na jedzenie, lepiej wybierać mniej wyrafinowaną kuchnię, żeby nie okazało się, że dzieci kręcą nosem na wykwintne dania, które słono kosztowały. Zadbaj o to by każdy wyglądał odświętnie ? tak jakbyście wybierali się na ważną rodzinną uroczystość. Dokąd iść? Tam gdzie będzie domowo i bezpiecznie. Kameralna pizzeria, niedaleka domowa restauracja z lubianym przez Was jedzeniem będą jak znalazł. Dla dzieci to zawsze wyjście, a gdy się zmęczą, można będzie w kilka chwil wrócić do domu i położyć je do łóżek?

Walentynkowa kolacja w domu

Nie skazuj się na święto zakochanych w kuchni i przygotuj coś lubianego ale prostego. Co podać? Najlepiej potrawę, która subtelnie podkreśla wspólne spożywanie. Serowe fondue, ulubiona pizza lub prosta zapiekanka idealnie podkreślą, że wszyscy razem jecie to samo. Zadbaj za to o oprawę ? to ona ma za zadanie wprowadzić atmosferę pełną ciepła i miłości. Nakryj starannie stół, koniecznie dodaj świeczki i zaangażuj dzieci w przygotowania, żeby widziały, że małe detale robią wielką różnicę.

3. 3 x R czyli rodzinnie, romantycznie, radośnie

Walentynki poza domem? Świetny pomysł! Jeśli nie rodzinny seans w kinie, to może łyżwy? Krótki wypad na miasto? Zdaj się na wyobraźnię ? jedyne co powinnaś mieć na celu to to, aby ten dzień zorganizować inaczej niż zwykle. Z większą dozą uwag, czułości, uśmiechów. To nam Walentynki kojarzą się z prezentami i romantyzmem, ale dla dzieci to dzień jak każdy inny i to od Ciebie zależy jaką pomysłową tradycję zapoczątkujesz. Dla maluchów największą radością jest czas razem i Twoja bliskość.

Szukasz pomysłu na walentynkowe upominki?Zobacz w serwsie Jakiprezent.pl.

Czytaj także:

Dla dziewczynki na Walentynki

Dopiero co się poznaliśmy…świętować Walentynki czy nie?

Artykuły podobne