Nowy członek rodziny? Prezenty dla noworodka

Total
0
Shares

Czy może znajdziecie lepszą okazję do świętowania niż narodziny dziecka w rodzinie? Mały cud, który zdarza się niemal w każdym domu to świetna okazja aby odwiedzić świeżych rodziców. Oczywiście nie przychodźmy z pustymi rękami. Warto przynieść prezenty praktyczne: w domu nigdy nie jest za dużo pampersów, śpioszków czy skarpetek. Nie warto inwestować w drogie prezenty jak srebrne grzechotki, z nimi poczekajmy na chrzest.

Kosz z prezentami

nowy_czlonek_w_rodzinie_prezenty_dla_noworodka_kosz_z_prezentami_dla_chlopca

fot. rarababy.pl

Przytulanka, śliniaczki, kilka pampersów, smoczek, kocyk… Jaki podarunek sprawić noworodkowi? Kiedy nie możemy się zdecydować na jedną rzecz taki kosz będzie świetnym pomysłem. Możecie zamówić gotowy lub skomponować go sami z kilku gadżetów, które idealnie dopasujecie do niemowlaka. Co wyróżni wasz prezent? Kocyk zyska na wyjątkowości kiedy go spersonalizujemy. Dodajmy hafty z imieniem, datą narodzin.

nowy_czlonek_w_rodzinie_prezenty_dla_noworodka_spersonalizowany_kocyk

fot. misiowakraina.pl

Smoczek? Jasne, ale nie taki zwyczajny, niech będzie zabawny. Z wielkimi, króliczymi zębami, wielkimi wąsami albo z ciekawym napisem.

nowy_czlonek_w_rodzinie_prezenty_dla_noworodka_smoczek_z_wasami

fot. decomania.pl

Pierwszy miś

Pierwszy pluszak to jedna z najważniejszych zabawek. Będzie towarzyszyła dziecku przez wiele lat, być może nawet całe życie. Kto z nas nie pamięta pierwszego miśka? Nawet jeśli nie był małym niedźwiadkiem a szmacianą lalką, pajacykiem, żyrafą czy kangurem to z pewnością wciąż wzbudza ciepłe wspomnienia. A może nadal patrzy na nas zza gablotki regału z książkami?

Pamiętajmy, że pluszak musi być bezpieczny! Sprawdźmy czy został wyprodukowany zgodnie z normą bezpieczeństwa zabawek. Jego szwy muszą być bardzo wytrzymałe, a jeśli ma plastikowe oczy to upewnijmy się, że dziecko nie będzie wstanie ich oderwać. Zwróćmy też uwagę czy możemy go bezpiecznie wyprać w pralce, bo z pewnością maluch szybko go zabrudzi.

nowy_czlonek_w_rodzinie_prezenty_dla_noworodka_miśfot. misiowakraina.pl

Pierwsze buciki

nowy_czlonek_w_rodzinie_prezenty_dla_noworodka_skorzane_buciki_z_kwiatkami

Oczywiście nie da się w nich chodzić, bo i maluch nie może jeszcze tego robić. Na pewno będą musiały poczekać aż stópka do nich urośnie. Jak długo? Mniej więcej pół roku. Są urocze i wykonane ze skóry. Motywy pasują dla chłopca i dziewczynki. Będą łatwe do założenia i idealne na wiosenno-letnią pogodę. Poza tym są bardzo szykowne i idealnie wykończą outfit młodej damy czy małego przystojniaka.

nowy_czlonek_w_rodzinie_prezenty_dla_noworodka_skorzane_buciki_z_misiem

 

fot. rarababy.pl

Pierwsze zdjęcia

nowy_czlonek_w_rodzinie_prezenty_dla_noworodka_sesja_zdjeciowa_1

Na pewno nie pierwsze, bo te były wykonane przez rodziców, ale pierwsze profesjonalne. Właściwie to cała sesja, kto wie może będą początkiem do modelingowej kariery? Specjalnie zaaranżowana sesja to pamiątka na całe życie!  Maluszek będzie przebierany zgodnie z sytuacją w jakiej będzie fotografowany. Aby maleństwo nie czuło się źle w nowym otoczeniu podczas zdjęć ważne będzie zaangażowanie rodziców, którzy potrzymają maluszka na kolanach.

nowy_czlonek_w_rodzinie_prezenty_dla_noworodka_sesja_zdjeciowa_2

 

fot. prezentyzycia.pl

Co prawda maluszek nie zapamięta dnia w którym wręczycie mu pierwszy prezent, ale to nie znaczy, że nie zostanie on z nim do końca życia. Uwieczniajmy tak ważne chwile jak narodziny, nie tylko za pomocą zdjęć ale i wspomnień, które będą przez lata przypominane przez drobne przedmioty, które im podarujemy.

Czytaj także

Pomysł na prezent dla niemowlaka

Artykuły podobne