Okulary przeciwsłoneczne idealne na lato!

Total
0
Shares

Okulary przeciwsłoneczne stały się nieodłącznym elementem letnich stylizacji. Całe szczęście skończyły się już czasy, w których każdy chodził w takich samych oprawkach. Obecnie producenci zalewają nas różnorodnymi oprawkami, zarówno pod względem kolorystycznym jak i kształtu. Dzięki olbrzymiej ofercie każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Okulary stały się elementem wręcz niezbędnym, uzupełniającym wizerunek.

Bez względu na to czy korekcyjne czy przeciwsłoneczne, okulary powinny być nie tylko praktyczne ale i ładne. Jeśli już znajdzie się okulary odpowiednie dla siebie, staną się one prawdziwą ozdobą. Świetnie zatuszują też niewielkie mankamenty urody.

Najmodniejsze okulary

Źródło: ofeminin.pl

Okulary powinny być przede wszystkim odpowiednio dobrane. Powinny być odwrotnie proporcjonalne do kształtu twarzy. Jest to najważniejsza zasada w doborze okularów.

Twarz okrągła – Taka twarz najlepiej prezentuje się w oprawkach kwadratowych i kanciastych. Zatuszują jej pełny i okrągły kształt. Wydłużą i wyszczuplą.

Twarz owalna – Ze względu na idealne proporcje, taka twarz wygląda dobrze w każdym kształcie oprawek. Najważniejsze żeby zachować balans proporcjonalności twarzy.

Twarz kwadratowa – Najodpowiedniejszym kształtem będą okulary o zaokrąglonym kształcie. Złagodzą i wydłużą rysy twarzy.

Twarz trójkątna (w kształcie serca) – Oprawki mają za zadanie zmniejszyć optycznie szerokość skroni. Wybieraj oprawki okrągłe i niektóre kwadratowe.

Twarz w kształcie kropli (gruszki) – Najbardziej proporcjonalne będą okulary szersze na górze, kocie, żyłki(na górze oprawka a na dole przeźroczysta żyłka).

Kształty twarzy

Źródło: bellasmakeupspace.blogspot.com

Jakie okulary są tego lata najbardziej trendy?

2 modele okularów zdominowały polskie ulice: Ray-Ban Aviator oraz Ray-Ban Wayfarer. Najpopularniejszy model marki Ray-Ban powstał w latach dwudziestych XX wieku. Inicjatorem projektu był generał lotnictwa Douglas MacArthur, który w 1929 roku zlecił wykonanie pierwszych Ray-Ban’ów dla armii amerykańskiej. Firma podjęła wyzwanie, wypuszczając pierwszy model , który trafił do sprzedaży publicznej w 1936 roku. Rok później firma zarejestrowała znak towarowy Ray-Ban. Oprawki z tworzywa sztucznego zamieniono na metalowe, a nazwę przemianowano na ”Large Metal”. Tenże model to nic innego jak najpopularniejsze okulary na świecie: Ray-Ban Aviator. W 1952 firma Ray-Ban wypuściła model Wayfarer. Jak inne modele, miał prostą konstrukcję i był łatwy w noszeniu i szybko zdobył status kultowego. Te dwa modele noszą zarówno gwiazdy na całym świecie jak i zwykli ludzie na polskich ulicach.

Ray-Ban Aviator

Źródło: sunglasshut.com

Ray-Ban Wayfarer

Źródło: sunglasshut.com

A Wy jaki model okularów lubicie najbardziej?

Artykuły podobne

Hipnotyczne puzzle

Znasz miłośnika puzzli? No tak, ale skoro to miłośnik to pewnie posiada w swojej kolekcji zestawy o różnych stopniach trudności i ilości elementów.  I jak tu kogoś takiego zaskoczyć? A…
Zobacz więcej ...