Pamiątki na chrzest, czy to dobry pomysł na prezent?

Total
0
Shares

Co z popularnymi dewocjonaliami?

pamiatki_na_chrzest_czy_to_dobry_pomysl_na_prezent_srebrna_grzechotka

fot. apart.pl

Chrzest dziecka zwykliśmy traktować z dużym przejęciem, w końcu najmłodszy członek rodziny pozbywa się grzechu pierworodnego i zaczyna życie z czystą kartą. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się medaliki, łańcuszki, różańce i inne dewocjonalia (biblia dla dzieci, obrazek święty). O ile te prezenty mogą zostać wykorzystane w przyszłości (medalik z łańcuszkiem przyda się podczas I komunii świętej) to ostatnio pojawił się trend kupowania gadżetów wykonanych ze stali szlachetnej. Srebrne grzechotki, złote bucki czy smoczki z grawerami mogą wydawać się dobrym pomysłem i rzeczywiście, będą pamiątką, ale jednocześnie nie zostaną wykorzystane ani przez dziecko ani przez rodziców.

pamiatki_na_chrzest_czy_to_dobry_pomysl_na_prezent_spersonalizowana_biblia_dla_najmlodszych

fot. e-dewocjonalia.eu, 149 zł

Zaproszenie na chrzest to oznaka przyjaźni z rodzicami dziecka

Nie bój się pytać o to co kupić. Skoro zostałeś zaproszony na chrzciny to z pewnością łączy cię bliska relacja z rodzicami dziecka. Nie chcesz wręczać pieniędzy? Zapytaj czego potrzebują. Małe dziecko to wiele wydatków, dlatego nie zdziw się jeśli poproszą o pampersy. Oczywiście nie musisz im ich wręczać w kartonie, a stworzyć popularne torty z pieluszek. Częstą odpowiedzią mogą być też ubranka. Boisz się, że są za drogie? Poszukaj na wyprzedażach. O imprezie wiesz z wyprzedzeniem, więc poświęć kilka godzin na przejrzenie ofert sklepów (często są zamieszczane na ich stronach internetowych) żeby wybrać coś ładnego i na twoją kieszeń. Chcesz aby było bardziej wyjątkowo? Dodaj spersonalizowany haft, w centrach handlowych znajdziesz stoiska w których wykonają go na dowolnym ubraniu za drobną opłatą.

pamiatki_na_chrzest_czy_to_dobry_pomysl_na_prezent_tort_z_pieluch

fot. pinterest

Niech chrzciny będą niezapomniane

Pudełko też może być prezentem.

pamiatki_na_chrzest_czy_to_dobry_pomysl_na_prezent_pudelko_wspomnien

fot. pinterest

Oczywiście nie takie zwykłe. Możesz podarować pięknie zdobione pudło z dedykacją i życzeniami w którym rodzice będą zbierać pamiątki z każdych urodzin i innych wydarzeń z życia malucha, a ono otworzy je dopiero na 18 urodziny. Jest to świetny pomysł jeśli jesteś rodzicem chrzestnym. Upewnij się jednak czy rodzice nie wpadli na ten sam pomysł i nie kolekcjonują drobiazgów od narodzin dziecka. Co możesz włożyć do środka? Choć alkohol brzmi dziwnie jako prezent dla niemowlaka, to dobra butelka wina lub whisky, która przeleżakuje kolejne 18 lat może być atrakacją pierwszych dorosłych urodzin.

Sesja zdjęciowa, nie dziecka a całej uroczystości.

pamiatki_na_chrzest_czy_to_dobry_pomysl_na_prezent_fotograf_na_chrzest

fot. zycietoprzygoda.pl

Rodzice przed chrztem są zabiegani. Muszą wydać wiele pieniędzy na organizację obiadu w domu czy lokalu, przygotowanie malucha, organizację gości. Ułatw im to zadanie i wynajmij znajomego fotografa w ramach prezentu. Uwieczni całe wydarzenie, które później możesz podarować rodzicom w formie albumu z prawdziwymi, papierowymi zdjęciami. Zdjęcia to najpiękniejsza pamiątka chrztu.

Pamiątki na chrzest to nie tylko drogie przedmioty zbierające kurz. Pamiętaj o tym wymyślając prezent na chrzest i puść wodze fantazji. Wymyśl coś co będzie praktyczne oraz zostanie na zawsze w pamięci rodziny, która później przekaże te wspomnienia maluchowi.

Artykuły podobne