Personalizowane statuetki 3D – prezent idealny, prezent luksusowy

Total
0
Shares

W życiu każdego człowieka pojawiają się okazje, które są dla niego nie lada wyzwaniem. Urodziny, imieniny, rocznica ślubu, Dzień Kobiet, Dzień Matki i wiele innych uroczystości stawiają nas przed poważnym dylematem wyboru odpowiedniego prezentu. Odpowiedni prezent, czyli właściwie jaki?

Odpowiedni prezent to prezent jedyny, niepowtarzalny, wyjątkowy, oryginalny. To prezent, który wywołuje emocje na twarzy obdarowanej osoby, dostarcza przeżyć oraz wrażeń. To prezent osobisty, wartościowy, mający głębokie znaczenie i symboliczną treść.

Coraz bardziej popularne w obecnych czasach stały się prezenty personalizowane, tj. takie, w których tworzeniu mamy swój udział, na przykład możemy dołączyć do nich własną dedykację. Chętnie wybieranym prezentem są luksusowe, szklane statuetki trójwymiarowe, z racji tego, że zawierają w sobie tradycję i uniwersalizm. Można je bez obaw podarować na dosłownie każdą okazję. I jestem przekonana, że prezent ten wywoła bardzo pozytywne wrażenia i szczere emocje.

Szklana statuetka 3D to produkt ekskluzywny, wyjątkowy i bardzo piękny. Można w niej umieścić różnorodne wzory, w zależności od okazji, na którą zakup jest wykonywany. Mogą to być zdjęcia bliskiej osoby, kwiaty, symbole religijne, zwierzęta, pojazdy, symbole ślubne czy świąteczne. Producent oferuje bardzo szeroki wachlarz wyboru odpowiedniego rodzaju statuetki. Bardzo ważnym elementem jest możliwość wygrawerowania w statuetce swojej własnej dedykacji, co czyni prezent jeszcze bardziej osobistym i wartościowym. Mogą to być życzenia, sentencje, złote myśli, podziękowania. Istnieje możliwość wyboru treści spośród ogromnej gamy dostępnych w bazie, można także samemu wymyśleć dowolną treść dedykacji.

Róża 3D

Róża 3D – cena: 139,00 zł

Te wyjątkowe i zarazem szlachetne prezenty możemy odnaleźć w sklepie internetowym crystalcity.pl. Działalność produkcyjną w obszarze technologii grawerowania laserem 3D firma rozpoczęła w 2009 roku. Od tego czasu systematycznie inwestuje w swój rozwój, oferując szeroki wybór szklanych statuetek, które poddawane są obróbce laserem 3D. Bardzo ciekawa jest sama technologia grawerowania laserem 3D.

Serca 3D

Serca 3D – cena: 144,00 zł

Proces grawerowania 3D polega na skupieniu wiązki lasera wewnątrz obrabianej bryłki szklanej, co prowadzi do powstania w niej mikropęknięć. Rozmiar tak wykonanych "punktów" jest bardzo mały, rzędu kilkudziesięciu mikrometrów. Setki tysięcy mikropęknięć, precyzyjnie rozmieszczonych w obrębie grawerowanej statuetki pozwala na uzyskanie zdumiewającego efektu w postaci "zatopionego" w bryle zdjęcia lub trójwymiarowego przedmiotu. Zdjęcia i trójwymiarowe modele grawerowane są wewnątrz statuetek z doskonałej jakości szkła bezbarwnego, tj. szkła kryształowego, bez naruszenia jej powierzchni. Efekt końcowy z pewnością zachwyci każdą obdarowaną osobę.

W grawerowaniu laserem 3D szkła stosowane są trzy techniki. W zależności od rodzaju materiałów źródłowych oraz oczekiwanego efektu możemy wyszczególnić:

Grawerowanie zdjęcia (obrazu) 2D

Stosowane do uwieczniania w krysztale zdjęć, rysunków, tekstu. W takim przypadku wszystkie punkty grawerowane są na jednej płaszczyźnie. Tak wykonany grawerunek pozwala na odwzorowanie odcieni szarości.

Grawerowanie modelu 3D

Wymaga użycia trójwymiarowego modelu przygotowanego w takim programie jak 3Ds Max, Blender, Maya, itp. Grawerunek wykonywany jest we wszystkich trzech płaszczyznach. W rezultacie uzyskujemy przestrzenny obiekt uwieczniony w krysztale.

Grawerowanie zdjęcia 2.5D

Technika łącząca zalety dwóch pozostałych. W oparciu o pojedyncze zdjęcie (lub grafikę) wykonywany jest przestrzenny portret 2.5D obejmujący widok w 180° danej osoby. W efekcie pierwotnie płaski obraz uzyskuje dodatkową głębię. Istnieje również możliwość tworzenia zdjęć przestrzennych zwierząt i budynków.

Jak możemy zauważyć proces powstawania statuetki 3D jest bardzo precyzyjny i profesjonalny. Należy pamiętać, że w każdej statuetce można wygrawerować dodatkowo tekst własnej dedykacji, dzięki czemu staje się ona całkowicie spersonalizowana. Dzięki statuetkom trójwymiarowym możesz w prosty i oryginalny sposób rozwiązać dylemat związany z wyborem odpowiedniego prezentu. Są one bez wątpienia prezentem pięknym, szlachetnym, luksusowym. Masz także wyjątkową możliwość wygrawerowania w statuetce swoich uczuć i emocji, być może skrywanych gdzieś głęboko w sercu przez długie lata.

Zobacz jak powstają takie statuetki:

###NEWS_VIDEO_1###

Artykuły podobne