Co znaczy w dzisiejszych czasach określenie ?prawdziwi mężczyźni?? Kim są panowie, których można by tak nazwać? Czy prawdziwy mężczyzna to taki, który ma charakter, nie boi się podejmować decyzji, ma ponadprzeciętną siłę/urok osobisty i głowę na karku, co pomaga mu w walce z przeciwnościami losu? Mówi się obecnie coraz głośniej o kryzysie męskości. Mass media, za Danutą Rinn, pytają ? Gdzie Ci mężczyźni? Czyżby męskość naprawdę była zagrożona? Na to pytanie zapewne nie uda nam się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Ale jedno jest pewne ? prawdziwi mężczyźni istnieją. Przynajmniej w serialach.

Żeby na niego popatrzeć

Game of Thrones – źródło: myloview.pl

Jeśli przeanalizujemy słupki oglądalności seriali w Ameryce, odkryjemy, że na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych seriali w 2013 r. znajduje się Game of Thrones ? nakręcona z wielkim rozmachem saga fantasy, która codziennie przenosi dziesiątki milionów widzów do krainy, gdzie silni pretendenci do tronu toczą między sobą nieustający bój o władzę. Również w pierwszej dziesiątce, bo na ósmym miejscu, zobaczymy trzymający w ciągłym napięciu Breaking Bad. Jego główny bohater Walter White, niczym cowboy z dawnych westernów, walczy z otaczającym go współczesnym ?Dzikim Zachodem?.

Breaking Bad – źrodło: myloview.pl

Seriale biją rekordy popularności również w Polsce. Są najchętniej oglądanymi programami w telewizji i często rywalizują z głównym wydaniem Wiadomości, a nawet transmisjami meczów piłki nożnej. Czołowy polski serial potrafi zgromadzić przed telewizorami średnio 7 milionów widzów! W przypadku zagranicznych produkcji bardzo dużą popularnością cieszył się u nas każdy sezon zmagań neurotycznego Doktora House?a, który mimo własnych ograniczeń nigdy nie poddawał się w walce o zdrowie i życie swoich pacjentów. Choć metody, jakimi dochodził do znalezienia odpowiedniej kuracji, budziły wiele kontrowersji, pozostawał konsekwentny w swoich niekonwencjonalnych poszukiwaniach.

Dr House – źrodło: myloview.pl

Żeby wziąć z niego przykład

Innym bardzo męskim bohaterem, który zawładnął wyobraźnią widowni na całym świecie, jest przystojniak Don Draper z serialu ?Mad Men?. Dyrektor kreatywny jednej z najsłynniejszych w latach 60-tych nowojorskich agencji reklamowych inspiruje swoje otoczenie oraz miliony widzów, które zasiadają przed telewizorami, a jego powiedzenia wchodzą do języka obiegowego. Na oczach widzów Don Draper przekuwa swój talent do rozumienia potrzeb konsumentów w realne zyski dla firmy. Równie intrygującym, co niejednoznacznym, bohaterem jest tytułowy bohater serialu ?Dexter?. Choć jego nazwisko po łacinie oznacza ?prawy? lub ?praworządny? trudno tak określić jego postępowanie. Seryjny zabójca, nawet jeśli działa w słusznej sprawie, robi to poza prawem. Trudno jednak odmówić Dexterowi siły charakteru?

Dexter – źródło: myloview.pl

Czasem prawdziwi mężczyźni również muszą zmierzyć się z przyziemnymi problemami. Potyczki uduchowionego pisarza z ?Californication?, granego nomen omen przez bożyszcze kobiecych serc (już od czasów ?Z Archiwum X?) Davida Duchovnego ukazane są na tle pełnego pokus Miasta Aniołów. Perypetie Hanka Moody?ego z zapartym tchem śledzą nie tylko widzowie za oceanem, ale również w Polsce. Zupełnie inne środowisko poznajemy dzięki Francisowi Underwoodowi z ?House of Cards?, który, mimo doznanych porażek i zawodów, odważnie porusza się w pełnym pułapek świecie polityki. Jak się okazuje, Amerykański Kongres wypełniony jest nie tylko prawdziwymi mężczyznami, ale również nikczemnikami, którzy tylko się za nich podają?

Żeby stał się ozdobą

Męscy bohaterowie seriali, intrygujący, pełni sprzeczności, silni, ale i zmagający się ze swoimi licznymi słabościami powodują, zwłaszcza u żeńskiej części publiczności, przyspieszone bicie serca i wzbudzają gorące dyskusje wszędzie tam, gdzie wyświetlane są kolejne odcinki z ich udziałem. Men of TV series zdają się dosłownie wychodzić ze szklanego ekranu i wkraczać w naszą rzeczywistość. Nie tylko mówimy ich językiem, używamy tych samych powiedzonek i zwrotów, ale też chętnie podpatrujemy ich styl i otaczamy się przedmiotami z ich wizerunkami. Wielu mężczyzn kopiuje nonszalancką elegancję Dextera albo sposób noszenia koszul i marynarek dr House?a.

Scenariusz i kostiumy bohaterów ?Games of Thrones?, ?House of Cards? albo ?Mad Men? dają impuls do tworzenia całych kolekcji ubrań i butów. Ale wygląda na to, że to dopiero początek serialomanii. Prawdziwi ekranowi mężczyźni zagościli już w naszym życiu, a teraz mogą również zagościć w naszych domach. Wszystko za sprawą kolekcji firmy myloview, która wizerunki bohaterów seriali postanowiła przenieść na ściany. Od teraz panowie mogą stać się motywem przewodnim wielu aranżacji wnętrz. Dzięki fototapecie serialowi idole mogą ozdobić Twój salon, kuchnię lub sypialnię.

Materiał powstał we współpracy ze sklepem oferującym oryginalne fototapety myloview.pl.

Artykuły podobne